3. díl MČR ve wakeboardingu a wakeskatingu na Těrlicku

terlicko.jpg

Na Těrlicku se o víkendu konal 3. a zároveň předposlední díl seriálu Mistrovství České republiky ve wakeboardingu a wakeskatingu a bylo opravdu na co se dívat. Počasí vyšlo na jedničku a voda byla jak zrdcadlo, takže podmínky pro závodníky ideální. Napínavé závody, ve kterých jeden skvělý trik střídal druhý, jsme si rozhodně nenechali ujít ani my z Break a leg a zde vám přinášíme (foto)report z akce.

 

Den začal jako obvykle ranními tréninky od 8 do 10 hodin, pak následovalo zahájení a vše mohlo začít. Závody odstartovaly kvalifikační jízdy těch nejmladších a končilo se neregistrovanými jezdci, kteří si také mohli zazávodit. Paradoxně byla tato kategorie nejobsazenější. Závody celý den moderoval Libor Fišer, který se střídal s Kubou Poncarem, protože se sám závodů zúčastnil. V pozadí hrála muzika z Monster stánku v podání DJ Lucky Boye a opět nechyběl ani ledově namražený Jaegermeister. V kategorii wakeboard U15 MUŽI zvítězil Jan Bartoň, čím si zajistil výhru celého poháru, vyhrál totiž třetí závod po sobě. (V rámci celého seriálu MČR, který je složen ze 4 závodů se počítají tři nejlepší výsledky.) V kategorii wakeboard U15 ŽENY vyhrála již podruhé v celém seriálu Aneta Hanesová a druhé a třetí místo obsadily holky Poncarovy a dresy Break a leg se tak poprvé objevily na bedně. V kategorii WAKESKATE se umístění trochu proházelo a na 1. místě skončil Dominik Matýsek, což bude pro Matěje Štěpánka znamenat v Chomutově spoustu potu, aby si vítězství obhájil. Novinku předvedl Patrik Hanes, který odjel historicky první kickflip na skatu v rámci MČR. Naopak v kategorii wakeboard ŽENY OPEN si své vítěztví celého poháru pojistila Adéla Cigániková a na posledním závodě v Chomutově tak může jet s prstem v nose. Wakeboard OPEN MUŽI byla zase skvělá podívaná a hodnocení bylo velmi těsné. Nakonec zvítězil Vojta Krčmář o neuvěřitelných 0,3 bodu před Patrikem Hanesem a třetí místo zajel o dalších 0,4 bodu méně Tomáš Jadrný. Ten ale nemusel dlouho smutnit, protože si vysloužil 1. místo v contestu o nejlepší trick, který předvedl na rooftopu. V rámci kategorie wakeboard MUŽI OPEN se blýsknul i náš jezdec z Break a leg – Tomáš Loukota, který zajel svou životní jízdu a vybojoval si 7. flek. Následovala kategorie O30, kterou všichni s oblibou nazývají dědci. Nejlepším dědkem se stal chomutovský jezdec Vašek Hanuš. Možnost zazávodit si měli i neregistrovaní jezdci, kteří se za své výsledky nemuseli vůbec stydět! V kategorii wakeboard neregistrované ŽENY zvítězila Patricia Chodorovská a v neregistrovaných MUŽÍCH zvítězil Radovan Hradil. Kompletní výsledky by měly být k nahlédnutí dva dny po závodech na: http://181.224.130.147/~wakemag4/mcr-vysledky.

Po vyhlášení vítězů se vše začalo sklízet a dění se pomalu přesunulo do přilehlého wake baru, kde se slavilo a tancovalo do ranních hodin.

 

Za dva týdny se v Chomutově uskuteční poslední a finálový závod, který o všem rozhodne. Do Chomutova doporučujeme ale dorazit již v pátek, protože se tam bude konat mini hudební festival WAKE ARENA https://www.facebook.com/events/301576476687739/?source=1 , který bude tyto závody doprovázet. K vidění bude například Vladimír 518 a další. Vidíme se tam! Brek a leg! www.facebook.com/zlomtevaz