4# PČR 2015 Hradec Králové – VIDEO

Tentokrát sice o 4 týdny později, ale přece…. Snad příští rok už bude vše na čas…..

 

 

Začátkem září se v Hradci Králové konalo velké finále Českého poháru a zároveň i Mistrovství ČR ve vlekovém wakeboardingu a wakeskatingu.

Vše se odehrávalo na novém Hradeckém vleku, který touto akcí potvrdil své kvality nejen jízdními vlastnostmi vleku, ale i zázemím pro sportovce a diváky.

V sobotu 5.zaří začalo být okolo vleku již od brzkého rána živo. Stavěly se stany sponzorů, vyvěšovaly banery, jezdci se rozcvičovali a na všech byl znát náznak nervozity, který však po prvním jízdách opadl, a i když počasí nebylo tak horké jako v předešlých kolech, jezdci se po prvních tréninkových jízdách dostali do varu a areálem se nesl přátelský smích.

I přes fungující a synchronizovaný tým jsme se museli potýkat s několika technickými problémy ze strany počítáčů, ale nedali jsme se a s menším zpožděním byl závod spuštěn! Celkem se přihlásilo 38 jezdců a startovali v sedmi kategoriích.

Jezdci své umění předváděli na pětisloupém vleku a set up byl následovný: 2x kicker, 2x pussybox a funbox (A-frame). Díky rychlému startu se zpoždění dohnalo a závody byly odjeté bez větších komplikací.

Po závodech, kdy odborná porota společně s realizačním týmem zasedli ke kulatému stolu, aby dali dali dohromady vítěznou listinu a napsali diplomy, probíhal oblíbený Burger kontest. Ten tentokrát vyhrál team #fklidu.

[sc:ad5]

Ke sportu a zvláště k tomu extrémnímu patří i zábava. O zábavu za mikrofonem se postaral skvělý speaker MC Kajag a o hudbu DJ Lucky Boy! Celý den se nesl na vlně příjemné atmosféry, protkaný skvělou hudbou, nespočet stánků sponzorů, kde se člověk nemohl nezdržet, nebo jen tak si lehnout na velké polštáře, přikrýt se dekou, usrkávat cider a nechat se pohltit hvězdnými výkony závodníků.

Bohužel s sebou poslední díl přinesl i velký zvrat, kdy byl den po Mistrovství odebrán titul Vojtěchovi Krčmářovi a ze závodů byl diskvalifikován Tomáš Jadrný. Oba dva jezdci uvrhli špatný stín na celou sportovní událost a poškodili svým nevybíravým chováním tuto akci. Wakeboarding a sport všeobecně je vášeň, kterou se člověk může lehce nechat strhnout, ovšem jedná-li se o oficiální sportovní událost, je třeba, aby jezdci akceptovali a chovali se podle stanovených pravidel. Oba dva závodníci hrubě porušili pravidla soutěže a jejich chování znepříjemnilo jinak super akci, jak divákům, tak mladým jezdcům, kteří vzhlíží ke starším jezdcům a mají je jako vzor. Pokud má být wakeboarding brán jako sport, který má být zařazen příští rok mezi sporty olympijské a pokud naši jezdci chtějí být součástí této pro wakeboarding historicky významné události, musí ukázat, že se umí chovat nejen na vleku, ale i mimo něj. Titul Mistra ČR byl Vojtěchovi Krčmářovi odebrán podle pravidel IWWF. Titul tímto připadl Patrikovi Hanesovi.

Ale ani tato událost nepokazila celkový dojem a Pohár i Mistrovství ČR lze označit za úspěšnou akci! Už teď se těšíme na další rok!

VÝSLEDKY Pohár
Neregistrované Ženy
1. Klára Hanzelíková
2. Renata Samková
3. Katka Raselová

Neregistrovaní Muži
1. Petr Tíkal
2. Filip Balada
3. Jiří Přibyl

Ženy Open
1. Adéla Cigániková
2. Veronika Holubová
3. Natka Knechtová

 

[sc:ad7]

Wakeskate
1. Matěj Štěpánek
2. Patrik Hanes
3. Dominik Matýsek
Muži U19
1. Tomáš Buček
2. Jan Bartoň
3. Kryštof Wlosok

Muži O30
1. Martin Adamec
2. Zdeněk Mrštný
3. Matěj Blahovec
Muži Open
1. Patrik Hanes
2. Tomáš Jadrný
3. Jan Krejbich

VÝSLEDKY Mistrovství
Ženy Open
1. Veronika Holubová
2. Natka Knechtová
3. Monika Havránková

Wakeskate
1. Matěj Štěpánek
2. Dominik Matýsek
3. Patrik Hanes

Muži U19
1. Tomáš Buček
2. Jan Bartoň
3. Kryštof Wlosok

Muži O30
1. Martin Adamec
2. Zdenek Mrštný
3. Matěj Blahovec

Muži Open
1. Patrik Hanes
2. Jan Krejbich
3. Marek Holubčák

Fotogalerka ZDE