#BenSquad

O Kanadském PRO riderovi Benovi Leclairovi jste už určitě slyšeli. Ať v závislosti s jeho neskutečnými výkony ve světě wakeboardingu, nebo jeho nedávným úrazem, který hýbe celou wake scénou. Co se vlastně stalo, a jak můžeme Benovi pomoci my? 

V listopadu utrpěl Ben při natáčení wakeboardového videa v Area 52 na Floridě vážný úraz. Jak už to tak bývá, tolikrát odjetý trik se jednou nepovedl a Ben se uhodil do hlavy. Nelze pochybovat, že helma mu zachránila život, ale nejen ta. Díky duchapřítomnosti jeho kamarádů byl okamžitě převezen do Trauma centra v Orlandu, kde pár hodin po svém úrazu absolvoval první operaci obratlů. Následující ráno následovala další operace stabilizace obratlů a míchy. Doktoři uvedli, že došlo ke skřípnutí nervů v místech 5 krčního obratle. Následovalo zjištění, že Ben má vodu na plicích, která mu ztěžuje dýchání a další operace.

I přes fatální úraz, který by nesportujícího člověka připoutal doživotně na lůžko, začal Ben během několika dnů komunikovat a pomalu hýbat rameny. Kvůli tracheotomii bylo pro Bena obtížné dorozumívat se a tak s okolím komunikoval pomocí speciálního tabletu. Nejdůležitějším krokem byl převoz Bena do Montrealu, kde už na něj čekali ve specializovaném zařízení. Cesta byla nejen finančně velmi nákladná, ale i náročná pro Bena samotného. Díky sbírce se převoz mohl uskutečnit a Ben byl plně v péči kanadských doktorů.

Na konci prosince mu byla odstraněna dýchací trubice a Ben začal dýchat a jist sám bez jakékoliv zdravotní pomoci. Zároveň byl přemístěn z JIP do standardního pokoje. 20.prosince byl Benův první rehabilitační den. Následuje půl roku rehabilitace 4x týdně. Po této rehabilitaci by rodina chtěla převézt Bena do rehabilitačního centra v Georgii, která se specializuje právě na úrazy míchy, a kde se mimo jiné lečí i Brad Smeele.

V tuto chvíli Ben hýbe rukama, a i přesto že sám pohyb v nohou nezvládá, prý všechno cítí. 1.ledna na svém facebookovém profilu zveřejnil video, ve kterém si sám vkládá čokoládový bonbón do úst a ukázal všem, jak moc bojuje s nepřízní osudu. A s úsměvem!

Ben má před sebou ještě dlouhou cestu a netřeba podotýkat, jak moc finančně náročná je v USA zdravotnická péče. Pokud i vy byste chtěli pomoc Benovi, nebo jiným sportovcům s podobným osudem, klikejte na https://road2recovery.com/causes/. Jedná se o neziskovou organizaci, která se věnuje pomoci profesionálním sportovcům a financování nákladů potřebných k jejich návratu do běžného života.

Pokud chcete Benovi pomoc a zároveň mu veřejně vyjádřit podporu, máte možnost zakoupit tričko zde a přispět tak organizaci Road2recovery.

Všichni držíme Benovi na jeho cestě palce! Stay strong!