Brad Smeele – ONE YEAR

“Find what you love and let it kill you”. Citát Charlese Bukowského a naprosto typický povahový rys všech extrémních sportovců. Díky tomu můžeme den co den obdivovat nové rekordy a neuvěřitelné výkony sportovců, můžeme vnímat pokrok sportu, můžeme koukat na inspirující videa a díky této “sebevražedné” vášni máme možnost v obchodech výběru té nejlepší technologie výrobků, které jsou kvalitnější a výkonnější. Pořád máme co zlepšovat, co se materiálu týče. Ale jak je to s člověkem a jeho zlepšením a překonáním? 

[sc:ad3]

Je to rok, co se světovému PRO riderovi Bradu Smeelovi stal osudným trik, který mu přinesl titul nejlepší trik roku 2014: ramp-to-ramp double backflip 180 s backwards přistáním. Jeho vlastní trik, který sám vymyslel, jediný na světě odjel, a který mu změnil od základu život. Po jeho opakovaném pokusu trik odjet špatně odhadl dopad, spadl a ochrnul na celé tělo.

Více o jeho zranění v článku z prosince ZDE

Ani po roce se Brad nevzdává myšlenky, že se jednou vrátí zpět na wakeboard. Ve videu zve kameru do rehabilitačního centra, kam dochází několikrát týdně a mluví o tom, jak se jeho život změnil. Ukazuje svůj nový dům, svůj nový život….

I přesto, že by se mohl jeden rok zdát málo na to, aby se člověk smířil s něčím takovým, Brad nikdy (a to i díky svým přátelům, kteří ho nikdy nenechali podlehnout dané situaci) nebyl negativní. Pár měsíců po svém úrazu založil nadaci, která se zaměřuje na pomoc sportovcům se stejným, nebo podobným osudem jako má Brad. Díky podpoře a velkému odkazu, který zanechal wakeboardingu za svou dvouletou kariéru je organizátorem nejen charitativních akcí, ale i významných světových závodů.

Koukněte sami na Brada a jeho nové video