Chcete být trenér Wakeboardingu?

Jsem velmi rád, že se wakeboarding v ČR posunul tak daleko, že si trenérstvím můžete i pěkně vydělat. Začátečníci konečně nemusí jen okoukávat jak se co a jak dělá, tak jako jsme to měli my, když jsme začínali.

Ale jak se zorientovat a kde takovou školu najít?
No moc toho tu není. Tedy popravdě jen jedna škola v ČR z vás udělá trenéra. A jedna instruktora. Tento kurz byl i minulý rok a tak máme i informace, které je dobré vědět.
Tady máme dostupné informace k tomuto, které jsme k tomu pro vás posbírali.

Začneme kurzem instruktora, který pořádá Junior Wake school z.s.. Tento kurz je nabízen přes WAKE MERKUR. Jak je v inzerátu napsáno kurz trvá 4 dny a stojí 9.000,- Kč. Ale pozor je to jen kurz instruktora a je v tom jedna “kulišárna”. Po dokončení kurzu Instruktora si ještě musíte zařídit a zaplatit teoretickou zkoušku na akreditované škole k tomu určené. Takže si vlastně kupujete jen půlku kurzu. Na to nás upozornili návštěvníci z minulého roku. Zajímavé u tohoto kurzu jsou příběhy, které mu předcházeli. S tímto příběhem se táhlo podezření na neoprávněné využití podkladů, které patřili právě druhému a za nás rozhodně jedinému správnému kurzu a to TRENÉRA wakeboardingu, který pořádá podle nás nejlepší trenér v ČR, který celou metodiku vymyslel a sepsal. Jmenuje se Tomáš Jadrný a v současné době vyučuje v Bratislavě. Jeho metodiku psal několik let, než se podařilo společně s Honzou Klusáčkem školu uspořádat. Jejich termín na letošní sezónu bude venku co nevidět a my vás budeme hned informovat. Pro představu vám předkládáme informace z loňského termínu.

A tady máme informace z minulého z kurzu Wakeboardového trenéra pod taktovkou Tomáše Jadrného.
Takto to probíhalo minulý rok:

Zdravím Vás všechny,

těm které následující řádky nebudou přínosem se předem omlouvám za SPAM. Wakeboardová sezóna se pomalu rozbíhá a je nejvyšší čas se pustit do příprav na ni. Součástí toho je pořádaný kurz Trenéra Wakeboardingu ve spolupráci s Vyšší odbornou školou české unie sportu. Kurz je plně akreditován MŠMT a výstupem je licence trenéra II. třídy pro oblast Wakeboardingu.

Kurz se skládá ze dvou částí: 1. teoretická, která bude probíhat ve dvou víkendových blocích a 2. praktická, která bude na vodě.

  1. Teoretická část se koná v Termínu: 22. – 24. 04. I. část + 13. – 15. 05. 2022 II. část – VOŠ ČUS Praha (vždy víkend)
  2. Praktická část se koná v Termínu: 6.-12.6.2022, Wakepark Hradec Králové

V první teoretické části se budou probírat trenérská studia vč. všech součástí k tomu patřících. Vše budou přednášet pedagogové z ČUS.

Druhá praktická část bude převedení teoretických poznatků do praxe a prověření schopností jednotlivé úkony vysvětlit a předvést. Záštitu nad touto částí bude mít Tomáš „Jádro“ Jadrný.

Pro přihlášení do kurzu je nutné udělat dvě věci:

1)      Přihláška a zaplacení teoretické části na VOŠ ČUS na: Termíny kurzů – Obecná část trenérských kurzů licence B a C – Vyšší odborná škola České unie sportu s.r.o. (vos-cus.cz)

Otevřený termín mix léto 2022. Přihlášku je nutné podat do 12.4.2022!

2)      Potvrdit mi přihlášení na email: honza.klusacek@gmail.com kde Vám zašlu informace o praktické části (zaplacení praktické části bude stačit až před začátkem kurzu)

Cena kurzu je: 3 100,- za teoretickou část (hradí se přímo VOŠ ČUS) + za praktickou část doplním do pondělí (čekám na doplnění cen jízdného z Wakeparku HK).

V ceně kurzu jsou zahrnuty výukové materiály, pomůcky, a ježdění ve wakeparku. Ubytování si ve wakeparku zajišťuje každý účastník sám. Případné stravování je možné zajistit na každý den večeři.

Program praktické části bude upřesněn do konce dubna.

Podmínky pro zařazení do kurzu:

věk 18+

souhlas národního sportovního svazu o zařazení do kurzu (vyřizujeme sami s národním sportovním svazem po doručení přihlášky)

ukončené SŠ vzdělání (kopie/sken dokladu o ukončení SŠ vzdělání)

minimálně rok potvrzené praxe z registrovaného klubu u ČSVLW o praxi ve výuce wakeboardingu nebo práci s mládeží.

Člen klubu registrovaného u Českého svazu vodního lyžování a wakeboardingu.

Kurz není určen pro začátečníky nebo mírně pokročilé jezdce.

bližší informace: Honza Klusáček +420 777 692 293

Dotazovali jsme se na letošní kurz a během několika dní by měl být kurz pro letošní rok zveřejněn.
Sledujte nás….

Ještě doplníme o

OSVĚDČENÍ O REKVALIFIKACI

( instruktorsky kurz – Wake Junior School ) Tady přikládáme podrobné informace z loňského dokončeného kurzu.

Když se podíváte na počet hodin které jsou třeba, tak nám to prostě nějak podle počtu inzerovaných hodin úplně nevychází. Znamenalo by to že praxe by byla 20 hodin denně po dobu 4 dnů.
A teorie která má 70 hodin je splněna za jeden den. Což tedy znamená, že den v této škole má 70 hodin  😀
Tak je tam asi chyba.