Závody Stráž pod Ralskem 2017

O víkendu 29.7. nás čekají první letošní české závody v pod záštitou IWWF, ve kterých je možno si vyjet až 400 bodů do světového žebříčku.

Možnost vyjet si 400 bodů do světového žebříčku mají ovšem jen čeští rideři. Jak to? Jedná se o národní závody. Do závodu se samozřejmě mohou přihlásit rideři z celého světa, ale i v případě vítězství neobdrží body. Pokud se do závodů přihlásí Benjamin z Německa a umístí se na prvním místě, bude vyhlášen jako vítěz, ale při zápisu bodů do světového žebříčku obdrží body první z umístěných Čechů v závodě (například pokud Evžen skonči na místě 4., ale bude prvním Čechem, body dostane on).

Proč je závod pro české ridery důležitý? V případě, že některý z českých jezdců aspiruje na účast na ME, které se letos pojede v Egyptě, musí se účastnit závodů, které jsou vyhlášeny Českým svazem Vodního lyžování a wakeboardingu jako nominační závody, tedy Stráž + Merkur. Jezdcova nominace na ME bude záviset na výsledcích obou jmenovaných závodů.

Kdy tedy proběhne MČR? Mistrovstí ČR (a zároveň druhý nominační závod v ČR) proběhne 25.8. na Merkuru v Pasohlávkách.

Co když nejsem registrovaný jezdec? Nevadí! Na start se postavíš společně s registrovanými závodníky, akorát vyhlášení proběhne zvlášť.

Kolik je startovné? Startovné v den závodu 300 Kč. V ceně startovného je ranní trénink od 8:00 do 10:00 a občerstvení pro závodníky.

Kategorie: 
• U11 – děti
• U15 – dívky a chlapci
• U19 – juniorky a junioři
• OPEN ženy a OPEN muži bez věkového omezení
• O30 – Masters
• Wakeskate ženy a muži bez věkového omezení
• Neregistovaní pojedou ve výše vyjmenovaných kategoriích, ale budou zvlášť vyhlášeni.

Pro otevření kategorie je potřeba minimálně 6 jezdců v dané kategorii.

U registrovaných jezdců, kteří sbírají body do světového žebříčku, je potřeba, aby se na závody přihlásili přes portál http://www.cablewakeboard.net/, aby se jim body započítaly.