Dallas Friday: o svém nahém focení pro ESPN magazín

Samozřejmě, že wakeboardistka Dallas Friday, držitelka čtyř zlatých medailí z X Games, je v parádní kondici. To ovšem neznamená, že se pro svoje nahé focení magazínu ESPN nijak zvlášť nepřipravovala. Jako každý, kdo se chystá svléknout před kamerou (Ehm, ne že bychom s tím my měli nějakou zkušenost), se jezdkyně pustila do speciální diety a nasadila náročnější trénink, aby své tělo dostala do maximální formy.

Dallas, jak si se poprvé dostala k wakeboardingu?

Můj brácha mě vzal jeden víkend jezdit a já se do toho absolutně zamilovala. Bylo mi 12 a byla sem zrovna v bláznivý klukovský fázi. Snažila jsem se být stejně dobrá jako on a jeho kamarádi. Jsem hodně soutěživá a fakt jsem chtěla  být nejlepší. Od té chvíle, co jsem se dostala na vodu, nikdy jsem na wakeboarding nedala dopustit.

Když tě redakce ESPN oslovila, aby si pro ně nahá vytvořila snímky pro projekt BODY ISSUE, jaká byla tvoje první reakce?

Byla to čest, stát se součástí BODY ISSUE. Přijde mi super, jak jsou sportovci schopni vyprávět svůj příběh skrze jejich tělo…Na světě je tolik holek, které se nemají rády za to, jak vypadají, a já doufám, že je tímto dokážu inspirovat a dát jim vědět, že je v pořádku mít svaly. Žena může být sexy s postavou atletky, ale i bez ní. Negativní ohlasy chápu, ale lidé, kteří mě znají, chápou, proč to dělám. Hlavní důvod je podpořit vývoj tohoto sportu a inspirovat ženy k tomu, aby dělaly to, co milují a cítily se příjemně ve svém vlastním těle.

Jaké to je, celá se svléknout a nahá jezdit před skupinou lidí?

Fotografa jsem znala, už jsme se spolu bavili a díky tomu jsem se cítila pohodlněji. Když mi řekli, že jde o snímky při jízdě, byla sem šťastná. Dělat modelingové fotky – to neumím a jsou vždycky děsný!  Dělala jsem to, co dělám, to co umím, takže to byla úleva. Během focení jsem ani jednou nespadla! Přestože byl únor a byla zima, nebylo to tak náročný.

Jak si v rámci příprav jedla?

Úplně jsem vysadila sacharidy a to na několik týdnů, to je pak dost náročný sportovat. Člověk potřebuje všechnu energii, aby dosáhl na dobrý výkon. Taky jsem asi měsíc před focením jedla jen rybu, většinou tresku, a k snídani, obědu a večeři brokolici nebo chřest. Tenhle tip jsem dostala od několika bodybuilderů. Řekli mi, že tak budu mít energii a měli pravdu, taky mi to pomohlo zbavit se přebytečných tuků! Rozhodně mi to umožnilo vypadat nejlíp, jak dokážu. Jinak se snažím jíst správně pořád. Hodně toho najezdím a tak se snažím dostat do sebe dostatek proteinů, abych jezdila, tak jak chci.

Jak jsi trénovala?

Trochu jsem boxovala, abych hodně spalovala, cítila se silnější a zvýšila svou vytrvalost. Chodím cvičit do studia Nine Rounds v Orlandu na Floridě, kde trávím dvacet minut na každé stanici během kruhového tréninku. Celé se to podobá kickboxingu. Zaměřila jsem se hlavně na nohy, zadek a břišní svaly. Dělala jsem hodně squatů a také jsem běhala.

 

Zdroj:  www.unleashedwakemag.com