Fotosession Stráž pod Ralskem

Spontánnost, zábava a adrenalin! To je naše! A právě z akce, kde se mísily všechny tyhle věci vám přinášíme krátký report plus rozhovor s fotografem Radkem Sieberem. Jaké to je fotit adrenalinové sporty, co k tomu člověk potřebuje, a v čem je to extra? Na to nám odpovídal Radek přímo z Barcelony, kde zrovna tráví dovču. Tak mrkejte!

22. července se ve Stráži pod Ralskem konala akce, kterou zorganizoval Pavel Cink a Radek Sieber s podporou Cabe wake parku Stráž, Horsefeathers a Wakemag.net. Jezdilo se i mimo otvíračku a to až do deseti, kdy probíhala noční foto session. Klukům se mega vyvedlo počasí, kdy bylo 35 na suchu a krásných 25 stupňů měla voda.

Ahoj Radku! Přibliž nám prosím, o jakou akci vlastně šlo? Bylo vás tam více profi fotografů?

Ahoj! Šlo o otestování techniky od firmy Phototools, která má k dispozici bateriové blesky o velkém výkonu a ve spojení s jejich odpalovači lze fotit i na kratší časy než 1/250 vteřiny. Zkoušel jsem dosah odpalovačů a výkony blesků. Fotil jsem sám. Rozhodně si o sobě nemyslím, že bych byl profík, jen prostě dělám co mě baví! 🙂

[sc:ad1]

Jak ty sám ses k focení vlastně dostal?

Znám se několik let s Pavlem Cinkem hlavně ze SNB scény a už dlouho jsme spolu wake chtěli fotit. Testování Phototools techniky byla ideální příležitost.

Jak se liší sportovní fotka například od portrétu z hlediska fotografa? Je sport těžší nebo lehčí na focení?

Pro mě se liší hlavně náročností. Je tu spousta věcí, které se mohou pokazit a hodně proměnných, které musí vyjít, proto vidím focení extrémních sportů jako nejtěžší “disciplínu”, ale zároveň mě nejvíc baví, protože nikdy přesně nevíme jak to dopadne 😀

Máš nějakého fotografa jaku svou inspiraci?

Kubo Krizo je jeden z mých nejoblíbenějších. Mam hrozně rád jeho způsob zachycení atmosféry. Dále pak Jára Sijka,Jan Kasl nebo David Blažek.

A poslední věc, pak už tě nechám plně užívat Barcelonu :)) Máš třeba nějaký osobní tip nebo radu pro amatéry, kteří rádi fotí a neuvědomují si některé chyby…. čemu by se měli vyvarovat? 

Chyby děláme všichni a prostě bez chyb by jsme se neposouvali,fotit fotit a občas se zeptat někoho zkušenějšího na jeho názor a nad ním aspoň přemýšlet. Tisíce likes na fb tě nikdy neposunou tak, jako když ti někdo s odstupem popravdě řekne, co si o těch fotkách myslí. Sám jsem několikrát psal fotografům i do zahraničí abych zjistil jak to vidí a co by udělali jinak.

Na vodě se předvedli mimo jiné tito jezdci: Pavel Cink, Venca Hanuš, Patrik Hanes, Petr Tikal, Mates Blahovec, Salvaje Hombre