I .kolo Českého poháru ve Wakeboardingu za lodí na Matyldě – Report

 

 Slunce pražilo až zemědělci sklízeli popcorn, voda měla teplotu dobře rozdělaný roštěnky v sobotu na večírku a rajdeři a rajderky pokořili slušnou sadu vln za vymazleným MasterCraft X30 boutem 🙂  To všechno se stihlo v sobotu 19.7. na Matyldě u Mostu během prvního kola Českého poháru ve Wakeboardingu za lodí.

b2ap3_thumbnail_foto-1.jpg

Závody pořádal Tom Jílek společně s Matylda Wake, tedy provozovatelem dráhy a klubu na Matyldě. Je pravdou, že Matylda se poslední dobou profiluje více jako Wakesurfová, ale tyhle závody předvedly českou špičku wejkařů za lodí.  Pepík Šefča, Pelda, Česťa, Milda Veselý, Dominika Vojtíková nebo Papája, zkrátka nechyběl nikdo ze zhruba dvacítky aktivních jezdců, kteří pohár jezdí každý rok.

b2ap3_thumbnail_foto2.jpg

Vymazlený den nakonec zlákal devět kluků a sedm roštěnek do závodu a bylo na co koukat. Tím nemyslíme jenom zaříznutý bikinky, ale hlavně mega polety nad vodou, nezřídka doprovázené salty, z nichž by se vám zamotala hlava i v televizi. Všechny jezdce velmi slušně podporovala zhruba padesátka diváků na břehu, na novém rozšířeném mole, kde se zároveň o jejich spokojenost staral team Matylda Wake Gastro a hrnul do nich tu míchaný drinky, tu brutální burgery a další masíčka.

b2ap3_thumbnail_foto3.jpg

Dvě kola, něco přes třicet pětiminutových jízd, zkrátka bylo na co koukat. Přísná hlavní rozhodčí Míša Jílková, ex-mistryně republiky, měřila všem metrem přísným, ale spravedlivým. K tomu všemu neúnavný soundtrack, báječná atmosféra, prostě den u vody, jak má být.

b2ap3_thumbnail_foto4.jpg

Výsledky přinesli pár překvapení, hlavně Tomáš Jadrný aka Jádro, vlekař jako zvíře, předvedl, že za lodí může ještě udělat ďouru do celý zeměkoule. Na jeho první závody je 4. místo velmi slušným příslibem. V ženách předvedla Dominika Vojtíková jasnou dominanci a to, že je z ní novopečená miss Backroll. Kompletní výsledky jsou tedy :

Kategorie Boyz 

1. Pepík Šefčík
2. Česťa Procházka
3. JPS Pelda
4. Jádro
5. Milda Veselý 
6. Jirka Argentina
7. Tomáš Jílek
8. Petr Šmat Regiee
9. Dan Vinkler

Kategorie Girlz 

1. Dominika Backroll Vojtíková
2. Petra Egermajerová
3. Petra Minaříková
4. Maya Veselá
5. Papája zabijáková 
6. Verča (skoroŠefčíková)
7. Jane Minaříková
8. Péťa Turkoška

Stejné pořadí tedy vstupuje po prvním závodu do celého Českého poháru. Další kolo nás čeká 9.8. 2014 v Třebouticích pod taktovkou Česti a týmu Wake&Fun.

Poděkování  partnerům a sponzorům, tedy Wakeshop.cz, Electric, Neff, UGO, Wake Matylda, WakeMag.cz, Freeride.cz a dalším za podporu.

A těšíme se na Vás 9.8 v Třebouticích !

Tom & CZ wake clubs…

 

 

 

 

Více Info a kompletní fotogalerii naleznete na níže uvedené facebookové stránce českého poháru:

https://www.facebook.com/pages/Český-pohár-ve-Wakeboardingu-za-lodí-2014/193631224136049?ref_type=bookmark