Julia Castro – El Gouna

Egyptská El Gouna je známým místem snad pro celou českou wake komunitu. Kromě toho, že se tam v loňském roce jelo Mistrovství Evropy, je to místo, kam si v zimních měsících jezdí zasportovat spoustu z vás. Nyní Vám přinášíme inspirativní video od Julie Castro.

Tahle Dánsko-Španělská kočka se narodila na ostrově Fuerteventura (ostrov patřící do souostroví Kanárských ostrovů ležících v Atlantiku), kde vyrůstala a nyní studuje v Dánsku. Od malička se věnovala sportům – jízdě na koni a v atletice dokonce vyhrála několik zlatých medailí. Ale jak to tak bývá, osud to chtěl jinak. Julie si přetrhala vazy v koleni a musela podstoupit tolik u sportovců neoblíbenou operaci levého kolene.

Se sportem však neskončila. Když se jedno léto rozhodla vypomáhat na mistrovství kiteboardingu právě na ostrově Fuerteventura, přičuchla k tomuto sportu a už se ho nevzdala. Během svého prvního roku kiteování neměla peníze na vlastní výbavu a půjčovala si draky všemožně od přátel. Po roce se rozhodla vyzkoušet štěstí na závodech ve Španělsku, kde se umístila na třetím místě a odstartovala tak svou závodní kariéru.

Ale ani tektorkát se ji nevyhnulo zranění a šla na sál s operací ramene. Jako rehabilitační sport pro změnu zvolila wakeboard. A stejně jako na kiteu i na wakeu se jí zadařilo a na závodech začala zářit.

Tak a teď, když už znáte příběh Julie je čas mrknout se na video. Kromě toho, že video je plné upřímné energie, člověk si uvědomí, že ně vždycky musí vést uraz ke konci kariéry, ale naopak. Nové dveře se otvírají. Vemte si příklad z Julie 🙂