Kurz trenéra wakeboardingu vs. kurz instructora

V posledních pár letech se nám tady rozmohl takový nešvar. 🙂
V minulém roce proběhl kurz instrukrota wakeboardingu což pozor není trenérský kurz ikdyž to tak někdo chtěl nazývat. Letos se stejná věc objevila znovu s ještě jako že se zahraniční účastí vyučujícího. Je to sice zajímavý počin, ale pozor, po tomto 3 denním kurzu nebudete trenér, aby jste mohli vyučovat wakeboarding.

Pokud by jste chtěli být opravdu trenér je třeba se přihlásit na trenérský kurz, který je legislativně platný pro ČR. Takový kurz ovšem není víkendová záležitost, ale je to skutečná výuka se vším všudy.
Tento kurz je plně akreditován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a po ukončení tohoto kurzu získáte Trenérskou licenci II.třídy pro oblast wakeboardingu. Celý kurz vám zabere 2 víkendy. Teoretická část se koná na Vyšší odborné škole české unie sportu (VOŠ ČUS), kde se boudou probírat trenérská studia vč. všech součástí k tomu patřících. Vše přednáší pedagogové z ČUS.
Druhá praktická část, která je na 5 dní ve wakeparku, bude převedení teoretických poznatků do praxe a prověření schopností jednotlivé úkony vysvětlit a předvést. Záštitu nad touto částí bude mít Tomáš „Jádro“ Jadrný. (autor jediného českého trenérského manuálu v ČR a nejuznávanější trenér wakeboardingu v ČR.  Tento kurz nemůže dělat úplně každý, je k tomu třeba ukončené středoškolské vzdělání a minimálně rok potvrzené praxe ve výuce wakeboardingu nebo práci s mládeží.
Z našeho pohledu je to velmi důležité, protože být trenér znamená velkou zodpovědnost za svoje žáky a předejít všem rizikům s tím spojených.

bližší informace: Honza Klusáček +420 777 692 293