LANGENFELD OPEN 2017

O´Neill Langenfeld Open 2017

O´Neill Langenfeld Open je nový mezinárodní závod konající se v německém Langenfeldu.  Závodů se účastní jak rideři v kategorii PRO riders, tak i ty nejlepší PRO riderky a můžete si být jisti, že na masivním UNIT set-upu budou mít možnost předvést to nejlepší.

Závod Lagenfeld OPEN má v plánu přinést opět světový wakeboarding na tento vlek. 20.května se ti nejlepší jezdci z celého světa utkají v boji na vodě o "prize money" ve výši 10 000 dolarů. Finálové jízdy a ten největší boj začíná ve 3 hodiny odpoledne.

Jednou ze zajímavostí tohoto závodu je možnost jezdců vybrat si vlastní trať. Sedm sekcí bude sestaveno z různorodých překážek a nakombinováno s vlnolamy. Závod se uskuteční na vleku 1 a bodovat se bude půlka kola. V otevřené sekci si jezdci budou moci vybrat mezi částí zaměřenou na air triky, nebo kickery. V tomto závodě bude mít šanci se utkat 49 mužů a 21 žen. Po kvalifikacích budou rozřazeni do pavouka. V semi finále se jezdci utkají head to head. V super finále se utkají 4 nejlepší jezdci z celého dne.

Hlavním rozhodčím tohoto závodu nebude nikdo jiný než Andy Kolb. S jeho mnoholetými zkušenostmi a dvěma dalšími rozhodčími budou mít jezdci jistotu o férovém rozhodování a bodování veškerého dění na vodě. Celým dnem bude za mikrofonem provázet Australan Clint Liddy a místní borec Sven Kraft. Oba mají bohaté zkušenosti ve wakeboardingu a budou poskytovat informace nejen jezdcům, ale i divákům, aby nikdo nepřišel o nic, co kdo právě točí za trik.

Afterparty se uskuteční v tolik známém místním doku na Cable 1. Za DJ pult se postaví "Crack T" a "Rafik", kteří jsou svou tvorbou známí již po celém světě. Připravte se na noc plnou Hip Hopu, Dancehallu a RnB.

Pro více informací o závodě klikejte na ofiko web Langenfeldu www.langenfeldopen.com, nebo na FB page (www.facebook.com/langenfeldopen), kde naleznete i set up.

The LANGENFELD OPEN presented by O’Neill is a new international contest taking place in Langenfeld, Germany. Carried out in both Pro Women and Pro Men it’s sure going to set itself apart by incorporating massive UNIT-hacks and wave-breakers to the setup.

The LANGENFELD OPEN are going to put the world's biggest cable park back on the map of competitive wakeboarding. On May 20th, 2017 some of the world's best wakeboarders are taking it to the water to battle it out for $10.000 of prize money. Finals start at 3 p.m.

The key feature of the LANGENFELD OPEN will be the distinctive course setup. Seven sections are going to be modified with extraordinary feature-hacks and combined with wave breakers. Going down at cable 1, one run is limited to half a lap. In the “open section“, riders will be able to choose between throwing an air trick or alternatively a kicker trick. 49 men and 21 women will have the chance to compete. After the qualification, the format will proceed into a head-to-head format. The super final will then go down between the top 4 riders of the day.

Chief judge will be no one less than Andy Kolb. With his many years of experience and two further judges, he will ensure a fair judgment of the action on the water. The voice of LANGENFELD OPEN will be native-born Australian Clint Liddy and local Sven Kraft. Both have a huge expertise in wakeboarding and will provide spectators with background information to the riders and their tricks.

Infamous for Langenfeld are the dock parties at cable 1. The after-show party will host none less than “Crack-T“ and “Rafik“ who have both been making a name for themselves around the world. Get ready for a wild night to the sounds of Hip Hop, Dancehall, and R&B.

Find out more about LANGENFELD OPEN 2017 at www.langenfeldopen.com and follow us on Facebook (www.facebook.com/langenfeldopen) to see a preview of the course setup.