Linda Kölblová o Wakekempech

Termín prvního letošního wakekempu se blíží! 4.července ve Schwandorfu odstartujteme letošní wakekempovou šnůru, a pro ty z vás, kteří ještě nejsou přihlášeni, nebo snad pochybují o své účasti přinášíme rozhovor s trenérkou Lindou Kölblovou. Linda se ve wake světě pohybuje už pěkně dlouho, a své letité zkušenosti předává již několik let dál, právě na wakekempech. Nechte se inspirovat, nalákat a vyražte s námi v červenci k vodě! Co všechno vás čeká a nemine? 12045524_10207883409429365_5418543045655798558_o

Ahoj Lindo! Wake kempy se nám blíží závratnou rychlostí! Kde se uvidíme poprvé?

Ahoj Klárko! Tak poprvé se potkáme letos v německém Schwandorfu, jako již tradičně. A jako vždy – o všední den, kdy na vleku nejsou fronty a my si to můžeme užít naplno.

Jak dlouho vlastně na kempy jezdíš jako trenér?

Na kempy jezdím…no už to nějaký ten pátek bude. Myslím, že minimálně čtvrtá sezóna to bude.

Co tě na trenérství baví nejvíc?

Nejvíc na tom všem mě baví to, že můžu předat lidem něco dál, něco je naučit. Když přijedou na kemp a mají nějaké přání, v čem se zlepšit, co umět. A my je to naučíme. Někteří dokonce odjíždějí s tím, že umí víc, něž v co vůbec před kempem doufali. A to je pak velká paráda. Ten jejich úsměv a nadšení mě popohání dál.

IMG_3129081415

Kdo se kromě tebe bude o kempery starat?

Na kempu se vedle mě mohou setkat nejen s dalšími trenéry, ale i organizačním týmem, který jim bude průběh celého kempu zpříjemňovat, jako například krásná paní kuchařka, co nám uvaří určitě něco parádního, abychom měli sílu si pořádně zajezdit.

Kolik kemperů vůbec na kempy jezdi?

Na kemp jezdí vždy cca 25 kemperů. Počet je omezen tak, aby vždy na jednoho trenéra bylo maximálně 5 jezdců a my jsme se jim mohli naplno věnovat, a opravdu jim pomoct dosáhnout jejich cílů.

Do jakých skupin se kempeři rozdělují?

Kempery si na začátku kempu rozdělíme dle toho, jak jezdí, co zvládají. Vedle úplných začátečníků či jezdců, kteří umí vlek jen objet pak i skupinku, co zkouší nové překážky či triky na nich. Další skupinu pak tvoří ti, co se soustředí na air triky.

Na jakou skupinu se zaměřuješ ty?

Já mám ve většině případů úplné začátečníky, a to jak ty, co se ještě neumí na wakeboardu ani rozjet, ale i ty, co už krouží kolem vleku a mají zájem prvně vyzkoušet překážky.

IMG_3975081415

Jak třídenní kemp probíhá?

Kemp začíná v pondělí po příjezdu kemperů. Po jejich přivítání a seznámení s týmem je seznámíme s areálem, programem. Proběhne i základní info o bezpečnosti na vleku, která je důležitá jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější jezdce. Jak se říká – opakování matka moudrosti ?. Pak kempery rozdělíme do skupin dle jejich zkušeností a také s ohledem na to, co má každý za svůj cíl na kempu. Poté pravidelně probíhá strečink, ježdění s instruktáží od trenérů. Podle potřeby jdeme na vodu i my, trenéři, aby kempeři viděli “jak na to” přímo od nás. Následně pak večer další protažení, parádní večeře a nesmí chybět ani večerní program! Další dny pak začínáme i parádní snídaní, to aby nechyběla energie na ježdění ?.  Další dny – úterý a středa – máme pak dopo mimowakovej program – trampolína, padle atd..

Co všechno jezdci mají v kempu zahrnuto?

V kempu je vedle výuky, jízdného a poplatku za kempování přímo u vleku ve stanech či vlastních automobilech zahrnuté i jídlo – tedy večeře a snídaně.

Jakého progresu jezdci dosáhnou po absolvováni wakekempu?

Co se týká progresu – každý přijíždí na kemp s nějakou vizí, jak by rád jezdil, co by rád na wakeboardu uměl. Během kempu se snažíme dosáhnout těchto cílů. Občas se stává, že jezdci přijedou s tím, že chtějí umět například nové triky na překážkách a přitom se při prvních jízdách ukáže, že dělají nějaké základní chyby. Takže naším cílem je nejen, aby každý odjel spokojený s tím, že umí to, s jakým cílem přijel, ale zlepšovat i jejich základní techniku, což každého rapidně posune dál nejen během kempu, ale i do budoucna. Kdybych měla mluvit konkrétně za mé skupinky – kdo přijede s tím, že na wakeboardu nikdy nestál, po třech dnech vlek nejenže objede, ale většinou i zkouší i lehčí druhy překážek, jízdu na switch,…

IMG_2775081415

No a jsou tam taky nějaké večerní párty?

Party? No tak ta v létě, u vody, s dobrou partou snad nikdy nesmí chybět! K tomu dobrá hudba, případně promítání nějakého wakeboardového filmu..jo to taky umíme ?!

Co tebe konkrétně baví úplně nejvíc?

Na kempech mě baví úplně nejvíc asi to, co jsem již zmínila – že můžu předat někomu něco dál, udělat ho šťastným – protože takovej wakeboarding je. Pohoda, voda, sluníčko, parta fajn lidí…večer případně ta párty 🙂 a šťastný a spokojený lidi s tím, že zas umí něco nového a že další den si užili naplno.

Nějakou úsměvnou storku z předešlých kempu pro nás náhodou nemáš?

Teď když zpětně na ty kempy vzpomínám, tak vlastně já se tam směju pořád a všemu, je to jedna velká pohoda jak mě to baví a je tam sranda mimo oblečenýho neoprenu naruby mě zatím nic nenapadá

 

IMG_4255081415

Fotogalerie z loňských kempů najdete ZDE, tak se nechte inspirovat a vyražte letos  s námi!

Přihlášky na posílej na http://wakekemp.cz/