MČR 2015: ZMĚNA POŘADÍ!

Dobrý večer všem účastníkům posledního kola Poháru České republiky ve Wakeboardingu a Wakeskate, a hlavně Mistrovství České republiky ve Wakeboardingu a Wakeskate.

Chtěli bychom Vás touto cestou informovat o změně ve výsledcích závodu Mistrovství ČR ve Wakeboardu, konkrétně v kategorii OPEN Muži.

Vzhledem k velice nesportovnímu chování Vojtěcha KRČMÁŘE a Tomáše JADRNÉHO před předáváním cen a následně při samotném předávání cen jsme se rozhodli oba tyto jezdce ze závodu Mistrovství České republiky diskvalifikovat.

Rozhodnutí bylo učiněno dodatečně, neboť dle pravidel je potřeba k takovémuto rozhodnutí 2/3 souhlasů všech rozhodčích. V tomto případě jsme rozhodnutí učinili se 100% souhlasem všech rozhodčích.

V případě posuzování požívání alkoholických nápojů během sportovní akce vycházíme z pravidel IWWF i pravidel CWSF, které byly oběma závodníky závažně porušeny. Jejich jednáním došlo k překročení všech standardů sportovního chování a jsme přesvědčeni, že takovýto přístup nepatří nejen k wakeboardingu, ale k jakémukoliv sportu.

Po diskvalifikaci obou závodníků tedy dochází ke změně v pořadí výsledku následovně:

1. místo – Patrik HANES

2. místo – Jan KREJBICH

3. místo – Marek HOLUBČÁK

Těmto jezdcům gratulujeme k výbornému umístění. Takto budou výsledky zaznamenány i do statistik.

Všichni účastníci závodů budou o této situaci zároveň vyrozuměni i písemně.

 

Za tým rozhodčích

René KRÓL, hlavní rozhodčí MČR 2015