ONLINE REPORT: MČR + 3/4 Golden Wake Tour


A je to tady! Velkolepé finále letošní sezóny v Čechách zahájeno! Závodí nám rekordních 84 závodníků a díky tomu je letošní MČR největší wejkovou akcí v domácích vodách - s tím správným počasím a nejlepší atmosférou!

Vlek Merkur v Pasohlávkách u Brna na 676 metrech přináší 16 překážek, na kterých nám jezdci ukážou to nejlepší, co v nich je. A my máme velkou radost, že jste u toho s námi!

Třetí závod mezinárodní Golden Wake Tour je v plném proudu a nad to nám ukáže, kdo je právoplatným mistrem České republiky. Výzva je to veliká - MČR je zároveň jedním ze dvou nominačních závodů na mistrovství Evropy a Afriky v Egyptě, vítěz si kromě zasloužené výhry a našeho velkého respektu připisuje 400 bodů.

Pátek 25.8.

Dopoledne patřilo zkušebním jízdám, plnou parádu pak v páteční odpoledne zahájily ty nejmladší talenty v kategorii U15 a U19. Borci a nejšikovnější slečny z Čech, Slovenska, Rakouska, Británie, Polska i Běloruska rozvířili vodní hladinu a ukázali nám, že wake má v jejich rukou slibnou budoucnost!

Sobota 26.8.

9:00

V sobotu jsme rozjeli legendární závodní den už v 8:00. A je to neuvěřitelná podívaná. Zraky nám vytírají nejzkušenější frajeři - a frajerky - kategorie Masters a Open, kteří zahájili našlapaný závodní den. V kvalifikaci je rozhodně na co koukat!

Češi a Slováci jsou nesmírně talentovaní, triky předvádějí s ohromnou grácií. A je perfektní, že se mohou inspirovat a porovnávat taky se zahraničními mistry, právě teď a právě tady. Dnešní závod je skvělou ukázkou toho, že úroveň českého wakeboardingu stále narůstá. A všichni chceme jít ještě dál.

13:00

V obědových hodinách jsou za námi LCQs a zajíždíme velkolepé finále všech kategorií - U15, U19, Open a O30!

Wow, wow, wow. Vypadá to, že někteří rideři předčili zákony fyziky. Tleskáme a užíváme si skvělou show i skvělé komentátory. Rozhodčí to rozhodně nemají jednoduché.

19:00

Uf, být divákem nemusí být lehké, v Pasohlávách dnes riskujeme, že z nás budou smažené řízky. Počasí bylo objednáno na konec léta tak skvěle, že jsme se opálili víc, než za týden u moře.

Rozhodně to stojí za to, vyhlašujeme výsledky. Sledujte předání s námi; alespoň v živém vysílání na Facebookových stránkách Wakemag.

21:00

Legendární akce si zaslouží legendární zakončení. Vítězové 3. závodu mezinárodní Golden Wake Tour i MČR jsou vyhlášení, odnesli si zasloužené medaile a skvělé ceny od našich úžasných, podporujících sponzorů!

A co teď? DJ a spokojení wejkeři zabrali podium a jdeme se bavit! Půlnoční ohňostroj a dlouhá noc jsou před námi.

Děkujeme Vám, čtenářům, jezdcům, sponzorům - všem, díky nimž se tahle legendární akce koná! Jste nejlepší a milujeme Vás!

Že tímto víkendem sezóna pro wejkaře letos končí? Nevěště hlavu. Závěrečný závod Golden Wake Tour nás čeká ještě 16.9. v Bratislavě.

So it is here! Czech championship in wakeboarding and wakeskating has begun, together with third part of Golden Wake Tour.

Welcome in Pasohlavky in Moravia land, the perfect place for 84 riders onsite to show their best. For the Czech ones it is also an opportunity to get closer to nominations for EA championship, helding place in Egypt.

676 metres long cable with 16 features is here to test your wake skills. And we enjoy, because there is a lot to be seen.

Friday has brought the great show of U15 and U19 - the talented youngest wake generation from all over Europe has demonstrated that the best wake future is in their hands! Just WOW.

And the Saturday is being even busier! The Masters already appeared on the water at 8 am, followed by the Open category. And it was hell worthy.
LCQs are finished, FINALS of all categories coming.

And, well, we can hardly believe our eyes, the riders are just awesome and their performance amazing! Both wakeboard and wakeskate, guys and ladies, young and experienced, the level of performance is increasing and we are so very happy to be the part of it.

The ceremony for winners started at 7 pm, but it is not the end. In fact, we have midnight firework as a beginning to celebrate all the memorable show.

We are having great weather, great mood and great time! Thanks all for joining. We love you!