ME&A Milan 2018 – registrace a slavnostní zahájení

O složení české výpravy na letošní Mistrovství Evropy a Afriky konané v Miláně a jejich prvních trénincích jsme vás informovali v tomto článku. Po seznamovačce s vlekem, pár dnech ježdění a postupném příjezdu všech výprav na místo konání závodu proběhla v sobotu registrace teamů.

Ještě pro ujasnění – ME&A je rozděleno do dvou částí. Začíná se závodem Youth&Senior, kde závodí kategorie U15, U19, Masters a Veterans. Této části jsou vyčleněny dny 12.-16. srpna a je přihlášeno 154 závodníků z 23 zemí! Registraci tedy byl vyčleněn jeden samostatný den, běhěm kterého byl vlek otevřený pro veřejnost, tedy závodníci si mohli koupit běžné jízdné na vleku a jezdit dle libosti a bez omezení. Zatímco naši kluci využívali poslední šance něco dotrénovat, stála jsem frontu jak na banány, abych je přihlásila do závodu. To je totiž zase tak – každá země má zde svého zástupce, který vyřizuje veškeré formality a chodí na organizační schůzky s pořadateli závodu. Takového člověka si (bohužel) neurčil dánský team, což spolu s problémy při on-line registraci jednoho z jejich závodníků způsobilo to, že u office pultíku stálo 6 dospěláků a dva mladší rideři a snažili se spolu s organizátory závodu vyřešit vzniklý problém. Ten se nakonec ukázal jako řešitelný a došla řada i na mě. Po zaplacení všech poplatků a podepsání posledních dokumentů jsem odcházela se startovními dresy. Ty jsou mimochodem o dost větší než v Egyptě, což u kluků přineslo mnou již očekávanou radost.

[custom_gallery source=”media: 7804″ link=”lightbox” width=”300″ height=”300″ title=”never”]

V neděli je tedy všem jasné, kdo z on-line přihlášených opravdu přijel závodit a jaký obávaný soupeř nebo kámoš z jiného státu dorazí na místo. A díky přesným čísílkům může začít oficiální trénink před závodem. Ten je stanoven na 3 minuty!!! pro každého jezdce, a tak po spojení naší repre se Španělskem a Belgií získáváme celých 48 minut na trénink. Den jsme si naplánovali poklidný – víc se vyspat, na tréninku si odjet svou závodní jízdu a večer si užít zahajovací ceremoniál. Ten se musel nakonec kvůli dešti (konečně se trochu ochladilo!!) o hodinku posunout, protože se konal na venkovní tribuně u jezera, na kterém je i milánský vlek. A pak? Kluci měli jasný přání – vyvětrat hlavu před závodem na motokárách (gratulace Vojtovi Krčmářovi!).

[custom_gallery source=”media: 7805,7806,7807″ link=”lightbox” width=”300″ height=”300″ title=”never”]

V pondělí ráno se to všechno rozjede. Děkuji všem, kdo drží doma klukům palce. Napište jim zprávu nebo koment na Facebooku, určitě je to potěší 😉

 

Linda