MERKUR: Rozhovor s Karolínou Holubovou

IMG_0994

Pokračujeme v informacích a novinkách na našich vlecích. Určitě je do našich srdcí už i skvěle zapsán Wakepark Merkur v ATC Pasohlávky. Na novinky ohledně sezóny 2016 jsme se zeptali osoby nejpovolanější, a to Karolíny Holubové, místní vlekové manažerky.

Pokud Vás tento areál baví stejně jako nás, určitě čtěte dál!

 

Prosím o krátké představení, kdo jsi, co máš všechno na Merkuru na starosti?

Jmenuji se Karolína Holubová a jsem vedoucí Wake parku Merkur. Již druhým rokem se starám o celkový chod wake parku, administrativu, pořádání akcí, zaměstnance a o vše co se týká každodenního provozu.

Kdy spouštíte letos vlek a jak dlouhou sezónu očekáváte?

Poprvé se u nás letos můžete svézt, stejně jako každý rok 1.4., kdy se také oficiálně otevírají brány kempu pro veřejnost. Wake park bude v provozu celý víkend 2. a 3. 4. od 12:00 do setmění. Již teď očekáváme velkou účast. Provoz v dubnu bude hlavně o víkendech, v týdnu podle počasí. Tady na jižní Moravě máme dobré klimatické podmínky, které nám umožňují provoz až do konce října. Aktuální otevírací doba je vždy na facebooku.

Už dva roky fungujete se stejným setupem. Budete to pro letošek nějak měnit, nebo operujete s osvědčeným rozestavěním a bude vše při starém?

Pro letošní sezonu jsme si pro Vás připravili fungl nový setup překážek. Kromě modifikace a rozšíření tří stávajících překážek se můžete těšit na čtyři zcela nové.

Čekají nás letos na vodě nějaké novinky? Nové překážky třeba, nebo nový vlek nebo tak?

Při rozšiřování wake parku se vždy snažíme myslet na všechny skupiny návštěvníků. Pro začátečníky budou na vodě dva nové malé kickery, pro zkušenější jezdce bude vice úrovňová dlouhá překážka a v červnu přidáme ještě jednu balanční, trubkovou překážku s wallridy na obou stranách. Kromě nových překážek budeme prodlužovat plovoucí molo až k zadnímu sloupu. Molo výrazně zpříjemní první kroky začátečníkům, pro které již nebude jezdit loďka. Zároveň molo zajistí rovnou vodu pro všechny ostatní jezdce a zpřístupní zadní část vleku pro nové překážky.

IMG_0993Loni jsme u Vás na závodech viděli show jetsurfů. Je to něco, co je možno u Vás vyzkoušet? Plánujete v tom nějaké rozšíření?

Nové Mlýny jsou obecně velmi vyhledávanou lokalitou pro příznivce všech vodních sportů. Kluci s jetsurfy a s kitama k nám jezdí pravidelně. Mezi lagunou, kde je náš wake park, a velkým jezerem je skvělé zázemí s písčitou pláží. Loňská exhibice proběhla v rámci mistrovství světa jetsurfů, které se jelo v ATC Merkur. My se zaměřujeme hlavně na wakeboarding, ale ostatní vodní sporty jsou u nás běžně k vidění.

Jaké aktivity je možno u Vás celkově provozovat, mimo wake samozřejmě? Zajímalo by mě to jak na vodě, tak i pro suchomilce.

Konkrétně u nás ve wake parku si můžete také vypůjčit paddleboard a longboard. V blízkosti vede krásná asfaltová stezka kolem jezera. Kemp dále nabízí nespočet aktivit jako je půjčovna šlapadel, plážový volejbal, paintball a během sezóny se v kempu pořádá několik velice zajímavých akcí. V blízkosti se nachází aquapark. Jinak jižní Morava nabízí spousta míst, které stojí za to navštívit. Návštěvu wake parku můžete vždy spojit s nějakým pěkným výletem. Za zmínku určitě stojí nové archeologické muzeum v Pavlově, které se otevírá v květnu.

Jak na tom letos budete s cenami, už v tom je jasno?

Jasno máme v tom, že chceme zvýhodnit ježdění ve vedlejší sezoně, která je u nás velmi dlouhá a také  zpřístupnit ježdění dětem. Celou vedlejší sezónu bude platit ve všední dny oblíbená akce 1+1 a pro školy nabízíme možnost ježdění úplně zdarma. Nepatrně se zvednou ceny pro dospělé o víkendech v hlavní sezóně, ale pro naše stálé návštěvníky necháme způsob, jak jezdit za staré ceny.

Má u Vás majitel celosezónky nějaké speciální výhody?

Majitelé sezónky mají neomezený vstup na velký vlek, volný vstup do kempu pro 1 osobu a auto v hodnotě 5500 Kč, otevřený účet na baru, možnost uskladnění vybavení, skřínku na osobní věci a slevu 10% na nákup ve wakeshopu. Sezónkáři mají také volný vstup na všechny velké akce, které se pořádají během roku v ATC Merkur. Jde například o Bike fest, zahájení turistické sezóny a další.

Letos se u Vás pojede největší akce sezóny a nejspíš i dosavadní historie, myslím tím samozřejmě MČR, které je otevřené pro celou Evropu a svět. Připravujete se na to nějak zvlášť? Těšíte se? 🙂

Velmi se těšíme a přípravy jsou v plném proudu. Kromě finále MČR se jedná o historicky první velké české a zároveň mezinárodní závody pod hlavičkou IWWF s hodnocením 3* a ziskem 400 bodů. Každý, koho trochu zajímá wakeboarding, by si měl zapsat do kalendáře termín 27.8.2016, kdy se v Merkuru utkají nejlepší jezdci nejen z ČR. Bude to velká podívaná a super akce na závěr léta.

IMG_7702Plánujete pro letošek i nějaké jiné akce? Test dny, exhibice apod.?

Akcí máme naplánováno spoustu. Nově máme na webu odkaz na akce, kde pravidelně aktualizujeme kalendář. Na začátku sezóny u nás budou opakovaně probíhat testovací dny, kdy si každý může vyzkoušet nové vybavení. Soutěžní sezónu otevře v červnu první zastávka slovenského poháru. Dále se můžete například těšit na druhý ročník Wake Night Jump, Just Ride, Beach party s Big Shockem, již zmiňované MČR.

V tomto odkazu naleznete kompletní kalendář akcí, které se u nás letos budou konat: http://wakemerkur.cz/akce/

Jak u Vás pracujete se začátečníky? Je možno se přihlásit do nějakých kurzů, nějakých speciálních kempů nebo jak se u Vás jako začátečník něco naučím?

Každý začátečník má možnost nejprve si vyzkoušet jízdu na malém vleku, kde mu naši zkušení instruktoři vše vysvětlí. Poté, co je schopen odstartovat a zatočit, jde na velký vlek, kde má také k dispozici instruktora. Kemp plánujeme především pro malé děti. Školám nabízíme mimo sezónu ježdění zdarma a spolupracujeme s Freestyle ZOO. Je zde také možnost rezervovat si osobního instruktora jen pro sebe.

Máte u Vás mezi personálem českou špičku – minimálně Veju a Jádra. Využíváte toho nějak? Nějaké speciální tréninky pro veřejnost, echo pro úpravu provozu apod.?

Mít v týmu zkušené jezdce je určitě velkým přínosem. Mají větší rozhled a trochu jiný pohled na věc. Využívají jich hlavně ostatní zákazníci, mohou se zeptat jak na nové triky, co dělají špatně nebo s čím začít. Pravidelně u nás trénuje hodně dobrých riderů, nejen z řad našich zaměstnanců. Svým uměním motivují ostatní a všichni se pak navzájem posouvají dál.

Ještě k těm začátečníkům – mají u vás nějakou výhodu např. v permici? Jak je to se zapůjčkou vybavení?

Hlavní výhodou pro začátečníky u nás je, že mají možnost si první starty a zatáčky vyzkoušet na malém vleku pod dohledem instruktora, který je upozorní na chyby a přizpůsobí se jejich dovednostem. Kompletní vybavení (vesta, helma a study wakeboard, vodní lyže, nebo kneeboard) jsou u nás v ceně každého lístku.

Jak je to u vás s kuchyní, ubytováním?IMG_0995

Přímo u nás na recepci si můžete koupit jednoduché občerstvení, teplé a studené nápoje. V kempu se nachází nespočet stánků s občerstvením, hospod a restaurací. Vždy je dobré se ale zeptat někoho z našeho týmu, kde se dobře najíst. Máme to otestované! 🙂 Ubytování je možné v kempu ve stanu, v chatkách a apartmánech. V blízkosti se nachází hotely a penziony.

Je něco, co bys nám chtěla doplnit jako informaci, co bychom určitě měli vědět a nenapadlo se mě na to zeptat?

Určitě bych chtěla ještě jednou zmínit ježdění pro školy zdarma mimo sezónu. Pokud si chcete vyzkoušet wakeboarding, mobilizujte své učitele a ať se nám ozvou.