Mistrovství české republiky 2023

Dnes se jel hlavní a nejdůležitější závod letošní sezóny a to  MČR 2023 ve vlekovém wakeboardingu a wakeskatingu. Protože je venku počasí spíš podzimní než letní a dnes to bylo opravdu chladné a deštivé tak se začalo už včera po skončení kvalifikačního závodu Black Comb. Tentokrát se jelo na Těrlicku a musíme pochválit pořadatele, kteří  si dali hodně práce s přípravou. Vodní hladina byla v dobré kondici až dnes a tak si závodníci ve všech kategoriích mohli poměřit síly vyrovnaně. Musíme říct, že obdivujeme závodníky a především ty nejmenší, že i v této zimě dokázali podat fantastické výkony. A i jejich rodiče, kteří to s dětmi prožívají na 1000%.
Tradičním pořadatelem byl oddíl Vodního lyžování a wakeboardingu Havířov z.s., který pořádá závody již několik let a je společně s námi jediným současným organizátorem oficiálních závodů v ČR.
Informace o Těrlicku: Wakeboardový vlek na Těrlicku je populární destinací pro milovníky wakeboardingu a vodních sportů. Nachází se na břehu Těrlické přehrady v Moravskoslezském kraji u města Havířov. Najdete tu velký 4sloupý vlek s mnoha překážkami.
https://www.skiwakepark.cz/

Na poslední chvíli se chtěl účastnit i Charlie Ball, vítěz mezinárodního závodu asociace WWA v anglii, ale pravidla mu to nevolila ( není členem žádného wakeboardového sportovního clubu). Charlie je beze sporu vynikající závodník jaký v ČR dlouho nebyl a je škoda, že se účasti v závodu nevěnoval dříve. A také doufáme, že pojede alespoň mistrovství Evropy a to za ČR, protože Charlie má anglické občanství a může jet i za Anglii. Tak uvidíme kde se cítí víc doma. A teď již ke konkrétním výsledkům.

 

 

Děkujeme za super zážitek a těšíme se na další ročník.