Mistrovství světa v SUP – česká reprezentace a její výsledky

V neděli 10.9. skončil vůbec první světový šampionát v SUP, který se konal na evropském kontinentu. Z České republiky se do Dánska vydal tým statečných ve složení Iva Dundová, Andrea Moravcová-Meier, Tomáš Vaněček a Tomáš Grošup. Česká SUP reprezentace ukázala, že je mezi světovými týmy rovnocenným bojovníkem, a že odstartovala slibnou budoucnost sportu, který je na našem území zatím ještě v plenkách. 

Jako první se na start ještě v Kodani postavila jednadvacetiletá Iva v disciplíně long distance – 18 km. Podmínky tratě nebyly úplně ideální, ale i přesto obsadila Iva mezi světovou špičkou krásnou 29. příčku z celkového počtu 57 závodnic. Na Novozélanďanku Annabel Anderson, která brala první místo, ji chybělo 18 minut.

O pár hodin později se konal mužský závod long distance, ve kterém nás reprezentovali oba Tomášové. A i přes obrovskou konkurenci si oba dojeli pro super umístění – Tomáš Grošup 43. místo a Tomáš Vaněček 45. místo z celkového počtu 70 závodníků. Pro první místo si dojel Bruno Hasulya, který trať zvládl o 20 minut rychleji než naši kluci.

Další den čekala na Tomáše Vanečka další disciplína – sprint na 200 metrů, kterému s časem 0:57 dominoval domácí jezdec Casper Steinfath. Tímto závodem pro naší skupinu končilo závodění na území Kodaně a přesunuli se na úplný sever Dánska. Na místo zvané Cold Hawaii.

Tam se na start v disciplíně technical race postavili Iva a Tomáš Grošup a v SUP surf Andrea Moravcová-Meier. I přesto, že se náš český tým nedostal do finálového boje o medaile, celkově si z mistrovství odnášejí 31.pozici ze 42. zemí!

Gratulujeme našemu týmu a děkujeme všem, kteří byli součástí ne úplně snadného procesu dostat náš tým na MS. Pro více informací o české federaci SUP neváhejte klikat na ofiko web www.cfsup.cz, kde se mimochodem dočtete i o nadcházejících akcích, nebo kam si jet vyzkoušet SUP na vlastní kůži.