National Day of Wakeboarding: Report a Galerie

pohar 2016_3V sobotu 7. května 2016 se ve Stráži pod Ralskem jel první díl českého poháru ve wakeboardu a wakeskate. Zároveň se jednalo o historicky první českou mezinárodní soutěž registrovanou pod IWWF, a to zároveň rovnou dvouhvězdičkovou. Znamená to, že mimo bohaté ceny, které byly pro jezdce připraveny si všichni jeli až pro 200 bodů do světového žebříčku.

Kromě českých borců jsme tak mohli koukat na zahraniční školy wakeboardu. Konkrétně k nám přijeli kluci z Polska, byl tady zástupce ze Srbska, Slovenska a samozřejmě zabijáci z Německa v čele s juniorským mistrem Německa, Julianem Hohnem.

Všichni jsme si to parádně užili a pokud chcete vědět, jak závod, jehož hlavním mediálním partnerem je PRIMA COOL probíhal a dopadl, rozhodně čtěte dále!

 

pohar 2016 _1Závody startovaly v sobotu oficiálními tréninky už od osmé hodiny ranní. Ospalcům však vřele pomáhalo výborné kafe ze stánku Costa Coffee, takže všichni čile řádili na vodě a od časného rána lítali k našemu registračnímu stánku, kde vyfasovali svačinky od Mocca a letošní pohárové dresy od našeho hlavního sponzora Wakeshop.cz. Poděkovat bychom chtěli i Libereckému kraji, který tuto akci finančně podpořil.

K dobré náladě všechny bičoval hutný sound z Red Bull káry a samozřejmě taky sluníčko, které na nás šajnilo už od brzkých hodin a ani na chvilku se neschovalo. Jsme rádi, že i dohody s počasím prostě platí a tak nebylo nic, co by mohlo závody narušit.

Po desáté hodině MC Kajag nahnal první jezdce na startovní molo a soutěž samotná tak mohla začít. Pro rozhodčí bylo příjemnější, že díky nižšímu počtu jezdců mohli poslat z kvalifikací všechny do finále, a tak rozjížďky sloužily pouze k rozřazení startovních míst.

Nakonec se otevíraly tyto kategorie: Boys do 15 let, Juniorské slečny do 19 let, Juniorští borci do 19 let, Mužský Open a Mastři nad 30 let. Zajímavá byla tentokrát i situace ve wakeskate. Poprvé v historii jsme mimo Open Muži mohli otevřít i ženskou kategorii a pevně doufáme, že tento trend se ve skejtech udrží, a naopak počet holek na prknech jen poroste!

Už v kvalifikaci se ukázalo, že opravdu nejnarvanější kategorií budou slečny do 19 let a junioři do 19 let. Samozřejmě díky účasti úřadující WWA juniorské vícemistryně světa Natálky Knechtové a již zmíněného Juliana Hohna.

pohar 2016_5Zhruba ve dvanáct se zahlásila pauza na oběd a všichni si tak mohli v klidu připravit své finálové jízdy. Vzhledem ke krásnému počasí bylo nezbytné stále osvěžovat, a k tomu pomohl stánek Kokosy.cz se svou luxusní kokosovou vodou přímo z ořechů. Diváci mohli sáhnout i po alkoholičtější verzi doplněnou rumem, nebo taky skočit ke stánku Joker Cider pro vychlazený jablka. O chillout se postarala partička z Break a Leg, kde si mohli návštěvníci i zapůjčit doslova žraločí paddleboardy od značky SHARK. Hned vedle si všichni mohli ve stánku Mysticu odzkoušet a ošahat letošní nabitou kolekci.

Kolem druhé hodiny skákal na vodu první klučina z U15 a velké finále pro všechny tak mohlo začít! Samozřejmě jako ve všech závodech mohli závodníci využít dvou finálových jízd, z nichž se do skóre započítává vždy jen ta lepší jízda. A tak nás čekali opravdu veliké souboje, neboť všichni věděli, jak si stojí a snažili se svá místa vylepšit. Kluci i holky tak podávali maximální výkony a mnohdy se bojovalo do posledního dechu.

Hned v U15 tak vyjel vyrovnanou jízdou jak ve vzduchu, tak i na překážkách pro první místo Kryštof Wlosok. Hned potom začal vlastně vrchol letošních závodů, a tím bylo finále U19. Jak holek, tak i kluků.

pohar 2016_4V holkách to celou dobu vypadalo na těžkou dominanci Natky Knechtové, které bohužel nevyšla právě druhá jízda u svého BJ to blind se jí kopla hrana. Nejsrdnatěji pak zabojovala Monča Havránková, která do své jízdy zařadila i takově věci jako Frontflip a SBend. Oba triky byly dost riskem, protože je dosud na závodech nejela, ale povedlo se a Monika se tak dostala na první místo.

V kategorii juniorů nám své mega umění předvedl místní zabiják a v současnosti rozhodně nejlepší český jezdec Patrik Hanes, ale nádhernou jízdou ho nakonec zajel německý mistr Julian Hohn, který nám ukázal, jak vypadá třeba takový crow mobe v praxi. Hezkou jízdu odjel i Vojta Krčmář, který se blýsknul třeba odjetou 313, ale bohužel v druhé jízdě, která vypadala jinak velice slibně, upadl. Nakonec se před něj protlačil díky hezké kompozici a čistým trikům všech možných základů další moravák Tomáš Buča Buček.

Mužský Open byl pro tentokrát spíše exhibicí, ale taky to rozhodně stálo za to. Na start se postavili zkušení harcovníci, Marek Zach, Honza Krejbich a Mára Holubčák a všichni se snažili ukázat své nejlepší kousky. Doplatil na to bohužel Honza, který v obou jízdách upadl. Márovi se zase nepovedl odjet jeho Pete Rose z kickeru, a tak se na první místo dostal Murphy.

pohar 2016_2V masterech nám přijel ukázat slovenskou scénu Rado Dubový a s přehledem si dojel i pro první místo. V závěsu pak dojel na druhém místě Petr Tíkal a hned za ním Venca Hanuš, který měl nejhezčí styl na překážkách, ale u air tricků se tentokrát moc nedařilo.

Na závěr se na start postavili kluci a holky v teniskách a i u těchto kategorií padaly zajímavé výkony. Svou kategorii už klasicky vyhrál Matěj Štěpánek, který jako jediný tentokrát vůbec ukázal čistě odjeté shovity. U holek sice nebyly takové triky k vidění, ale přesto nám ukázaly, že zvládají i přejíždět kickery a rotovat na překážkách. Na prvním místě nakonec skončila Aduš Cigániková.

Před vyhlášením výsledků proběhla tradiční Burger Contest, jejímiž hlavními partnery pro letošní rok je nejluxusnější řeznictví v Praze, Lidová jídelna a řeznictví Pavel Svoboda a omáčkový král na našem trhu Hellmann’s. Nejlepšího burgera připravila partička Break a Leg, ano už zase. Prostě umějí!

Po vyhlášení a předání cen a medailí začala volná zábava a až do rána se tancovalo, radovalo a popíjelo, mimo jiné třeba i skvělého Jack Daniel’s Fire, který nás bude provázet celými letošními závody.

Už teď se těšíme na další společnou akci a nové výkony všech jezdců.

 

A tady je zmíněná a slíbená galerka!