Návrat na wake po úrazu ACL

Úrazy patří k wakeboardingu stejně jako ke všem jiným aktivitám, se kterými se dennodenně setkáváme. Ve výsledku je vlastně jedno, jestli jsme si vyvrkli kotník při cestě z hospody, nebo utrhli vaz při špatném dopadu ze skoku. Rozdíl ovšem je při návratu k aktivitě, při které se úraz stal. Lidé po vážném zdravotním úrazu se dělí na dvě skupiny. Jedna, která zavrhne svůj návrat ke sportu, protože strach z možného neúspěchu je větší a ta druhá, která se snaží o návrat okamžitě a mnohdy nehledí ani na doporučení doktorů. 

Severská kráska Carro Djupsjö (s kterou mimochodem můžete najít rozhovor ZDE) má za sebou dlouhý proces rekonvalescence po úrazu ACL – předního křížového vazu. Jedná se o poměrně vážné poranění kolene, které v moha případech znamená konec kariéry pro sportovce na profesionální úrovni. Ale samozřejmě existuje i spoustu výjimek (a známe je z i českých vleků), kdy se naopak sportovec vrátil zpět na start a podával o to lepší výkony.

Carro o své cestě zpět na prkno natočila velice upřímné a otevřené video, kde popisuje své pocity před i po operací, bolesti, strasti, a jaké to je “postavit” se znovu na nohy.