Night Shift – Jon Vital

Rozhovor s Jon Vital o jeho nejnovějším wakeboardovém editu – Night Shift // Interview with Jon Vital about his latest wakeboard movie – Night Shift

Pro pravidelné čtenáře wakemagu je jméno Jon Vital už známá firma. Malé připomenutí - v roce 2016 jsme s Jonem dělali rozhovor o jeho tehdejším nejnovějším filmu Yeah Whatever, který najdete ZDE. Nyní ovšem přichází Jon s novým wake videem Night Shift, které stejně tak jako jeho předchozí práce splňuje všechny podmínky náročného diváka.

Kde se vůbec vzala myšlenka wakeboardingu se světlicemi? 

Před několika lety jsem na interentu viděl krátké video lyžařů, kteří jezdili noční freeride a na svýh lyžích měli připevněné právě světlice. Bylo to dost cool a od té doby jsem začaluvažovat nad možnosti vytvřit něco podobného na wakeboardech. Rok jsem přemýšlel nad celým projketem, jak to udělat, aby vše fungovalo a vypadalo to přinejmenším stejně dobře.

Protože já jsem ten typ věčně vystrašeného člověka, musím se prostě zeptat. Nebylo to nebezpečné? Nedošlo k nějakým úrazům nebo popáleninám? 

Ano, samozřejmě, že by natáčeí mohlo být nebezpečné, kdybychom to neměli promyšlené a nevědeli, jak se světlicemi pracovat, ale vše jsme měli promyšlené a byli jsme opatrní. Samo sebou, že se mohlo něco pokazit, ale fakt jsme byli opatrní. K žádným popáleninám, nebo zraněnm během natáčení nedošlo.

Proč jsi si k natáčení svého projektu vybral právě Izon park (Franice, kousek od Bordeaux) a 2.0 systém? Nepřemýšlel jsi, že film natočíš na velkém vleku? 

Vybrali jsme si Izon wakepark a Castor wakepark, protože všichni jezdci to měli kousek od svého bydliště. Systém 2.0 jsme si vybrali, protože se to zdálo jako nejjednodušší cesta, jak zrealizovat tento projekt v noci a ve tmě.

Jak dlouho trvalo natáčení?

Jednu session jsme natáčeli při západu sluníčka (bohužel tato sessuon není ve videu) a dvakrát v noci od 23:00 do 2:00. Ani si nedovedete představit jak je natáčení jako toto složité, a jak všechno trvá dlouho než se docílí kýženého výsledku.

Na co se můžeme těšit příště? Už máš v hlavě nějaký nový projekt?

Haha, překvápko, překvápko! Momentálně pracuji na jednom zimním projektu, který je více podobný Yeah whatever. Budete si muset počkat do jara!

Děkujeme za rozhovor a nyní video! 

Účinkují: Matt Montoro, Clem Nadal, Arthur Breton, Vincent Sudrat a Donatien Billaud.

Hudba: "Vagues" by La Femme ( lafemmemusic.com )

For regular wakemag readers, there is not necessary to introduce Jon Vital. And for those who maybe don't know, let's check the interview we have made with Jon about his "Yeah Whatever" movie 2 years ago - HERE. But now Jon comes with a new short wakeboard movie Night Shift - another great piece for demanding viewers. 

Where did the idea of night wakeboarding movie with distress hand flares come from?
I saw a short video clip on the internet a few years ago. It was about some skiers riding backcountry in the night lighted with flares hooked up to their skis. It was pretty cool and then I started thinking that it should be something doable with wakeboards. I've been thinking almost 1 year about it, how to make it work and everything!

Because I am that kind of person I have to ask you ..... isn't it dangerous? ? Did anyone burn himself during the shooting?
Well, I think it's something that could be a bit dangerous if you don't know how to use it but we've been really careful with it, we tried everything before and of course, something can have gone wrong but we've been really careful about everything. No burnt, no injuries during the filming!

Why did you choose for shooting place Izon wake park with 2.0 system? Were you thinking about making this kind of video on a full cable?
We went to Izon Wakepark and Castor Wakepark because most of the riders are living near those places. And we chose 2.0 system because it was the easiest way to make it work in the dark.

How long did shooting take?
We've been filming 1 sunset session (not in the video, unfortunately) and 2-night sessions from 11 pm to 1 or 2 am each... You can't even imagine how hard everything is and how long it takes to make everything work when you can't see anything!!!

And what can we expect next time? Do you already have some new project in your mind?
Hehe, surprise surprise! I'm working on another winter project right now, but something more like "Yeah Whatever" than this night edit... You will have to wait next spring to see it! ?

Thank you for the interview! 

Starring Matt Montoro, Clem Nadal, Arthur Breton, Vincent Sudrat and Donatien Billaud.

Music "Vagues" by La Femme ( lafemmemusic.com )