On-line report: Golden Wake Tour 4/4

Středoevropská tour se blíží do svého finále! Jezdci navštívili maďarský Györ, slovenské Košice a české Pasohlávky, aby se třetí víkend v září poprali v Bratislavě o poslední body. Dnes se tak rozhodne nejen o vítězi zastávky, ale i o králi celé tour! My jsme aktuálně na místě, proto sledujte náš on-line přenos. 

pátek 15.9.

Pátek se nesl ve znamení oficiálních tréninků, deště a větru. Na Wakelake dorazilo celkem 62 závodníků, proto se na nic nečekalo a odpoledne se rozjela kvalifikace hned několika kategorií. Jako již tradičně se začínalo těmi nejmenšími - tedy kategorií Girls a Boys. Mladých zabijáků se na start postavilo tolik, že startovali rovnou ve dvou rozjížďkách. Po juniorské kategorii rozhejbali svá těla naopak ti nejstarší - veteráni. Tato kategorie se otevřela díky velkému zajmů těch nejzkušenějších získat potřebné body pro Mistrovství Evropy, které se letos bude konat v egyptské El Gouně. Kvalifikaci masters men ovládli v jedné skupině Miro Hribik s Matesem Blahovcem, druhou Juraj Vrzgula a Ivan Pospíšil. Na jejich finále jsme více než natěšení, protože jejich souboje na břehu i na vodě stojí za to!

Aby toho nebylo málo, tak kategorie Boys a Masters si odjeli ve večerních hodinách i své LCQ.

 

sobota 16.9.

8:30

Poslední opozdilci přicházejí na riders meeting. Počasí se zklidnilo a déšť, který přišel kolem půlnoci, právě utichá, hladina vody je rovná jako sklo. Na startovní molo se připravují závodníci s wakeskaty. Holek je nakonec 6 a kvalifikaci ovládla mladičká Martyna Andrzejckak z Polska. Kluků dorazilo 9 a startovali ve dvou skupinách, Z první postoupil do finále Max Wardian a Bronislav Soroka, z té druhé Julius Lang a Patrik Hanes. Zbylí budou mít šanci poprat se o své místo do finále v LCQ.

 

10:30

Na řadě máme kvalifikaci Open men a women wakeboard. Holky postupují do finále všechny, o zlato jich přijelo bojovat jen 6. I tak se však snaží zajet pěkné jízdy pro lepší pozici do startu finálových jízd. Jako v minulých závodech zazářila česká hvězda - Monika Havránková.

Chlapáci se o postup do finále perou opět ve dvou skupinách. Z celkem 12 borců postupuje Ariano Blanik, Patrik Hanes, Michal Mašek, Radovan Hradil, Michal Zub a Jan Jerga. Tomáš Jadrný "nezklamal" a i dneska v kvalifikaci spadnul. My mu sice říkali, že by bylo fajn, aby taky jednu jízdu dojel, z břehu jsme mu fandili my i jeho Wake Team Academy. Tak snad v LCQ Jádro! Držíme ti palce.

11:30

Poslední LCQ dnešního dne! Na wakeskatu si finále vyjel Arnim Lange a Michal Bodnar. Zabojoval a postup si vyjel i Tomáš Jadrný a Marek Kriz - oba dva Open men wakebaord.

 

12:15

Finálové jízdy se mohou rozjet. Počasí je prozatím, až na lehce se zvedající vítr, stále rozumné. Doufáme, že to vydrží i nadále, na břehu pobíhají všichni v bundách a čepicích. I tak je tu nálada víc než přátelská.

Na své finálové jizdy se těší ti nejmladší. Kategorii Girls a Boys ovládli poláci - Martyna Andrzejczak a Patryk Lojek.

 

13:00

Na vodě je divočina. Oproti nejmladším kategoriím je to nyní souboj České republiky. Pro tentokrát to dobře dopadlo pro Honzu Bartoně, který na stříbrné příčce nechal Kryštofa Wlosoka. Během jejich jízd už se však připravují o něco starší závodníci.

Mezi veterány se na start postavil i Roman Janošík, se kterým se jezdci potkávají jako s dock marshallem na závodech. Jeho start vyvolal na břehu velký aplaus, který ho nakonec dovedl na druhé místo. Graulujeme Romanko! A masters? Tam se pokračuje v česko-slovenských soubojích, které započali již na začátku této tour. Dnes to nejlépe dopadlo pro místního Juraje Vrzgulu, který o bod porazil Miroslava Hribika. Matěj Blahovec si skočil "jen" pro třetí místo, i když to nejdříve vypadalo, že chce hlavou skočit do kickeru.

14:30

Prkna bez vázání opět ovládla vodu. I když mezi skejťačkama byl rozdíl i 25 let, bylo vidět, že všechny to milujou. Nakonec slovenskou trojici Lenka Mandulová, Lea Košková a Pavla Zivcak zajel jen polský talent - Martyna Andrzejczak.

Skejťáci na to skočili hned po holkách. I když se Patrik Hanes a Michal Bodnar snažili, Julius Lang jim pořádně ujel.

 

15:45

Kategorie bez omezení věku - OPEN - právě startuje. Meži ženami to již v prvním kole bylo jasné - Monča Havránková si to prostě dává. Do druhého kola nenastoupila kvůli bolestem ramene, ani tak jí zlatou nikdo "nevyfouknul".

Chlapi bojujou jak lvi. Do finále jich postoupilo osm. Všichni by rádi urvali kousek svého úspěchu, a tak v polovině prvního kola hlásí Juraj Vrzgula, který se ujmul mikrofonu, ze vyhraje ten, kdo dokončí jízdu. Kluci totiž sázej jeden air trik za druhým na krátké rovince vleku. A když se nezadaří, nedojedou ani na druhou serií překážek. Jako poslední startuje Ariano Blanik. To je proste balet na vodě. Ani v druhém kole se nikomu ze startovního pole nepovedlo zajet lepší výsledek jak on, a tak si tam Ariano pří své druhé jízdě jen tak střelí show pro diváky.

 

17:30

Čtvrtá zastávka Golden Wake Tour je za námi. A s ní i celá tour. Na břehu panuje pohoda, riděři balí své věci a jdou na večeři, kterou pro ně pořadatelé připravili. Za pár minut začne předávání medailí a cen za tuto zastávku, následně pak vyhodnocení celé tour.

 

 

 

The Central European Wake Tour is approaching to its finals! The riders visited hungarian Györ, slovakian Košice and czech Pasohlávky to fight for the last points the third weekend of September in Bratislava. Today it decides not only about the winner of this stop but also about the king of the whole tour! We are currently on site so watch our on-line stream.

 

Friday 16.9. 

Friday qualification was pretty rainy and windy and big waves complicated the situation to all. There were 62 riders on the start list. The qualification rides started with category of juniors- 5 girls and 10 boys. Despite of the cold weather there were a lot of young killers. Then veterans started to steal some important points that they need for European championship in Egyptian El Gouna that will held in a few months. After that masters rode and showed us what it is about. Miro Hribik, Mates Blahovec, Juraj Vrzgula and Ivan Pospíšil moved to the final directly. Friday's competition ended in the evening, 2 juniors and 2 masters took their last chance for the final in LCQ

 

Saturday 16.9.

8:30

Riders meeting is first. The weather is going to get well and it is finally stopping to rain, no more big waves. The qualification of wakeskate girls was dominated by the youngest girl Martyna Andrzejckak from Poland. There were 9 a wakeskaters so they started in 2 groups, from first race Max Wardian and Bronislav Soroka were advanced to the final, from the second one it were Julius Lang and Patrik Hanes. For the other riders there is LCQ.

 

10:30

The qualification of open men and women wakeboard is going on. All 6 girls is going to fight for gold medal in the final. No surprise - Monika Havránková was the best.

Men have two groups. From 12 wakeboarders move to the final Ariano Blanik, Patrik Hanes, Michal Mašek, Radovan Hradil, Michal Zub and Jan Jerga. Tomáš Jadrný unfortunately fall down like usually. Not only Wake Team Academy cheered on him. So good luck in LCQ, Jadro! Cross fingers.

11:30

Last LCQ of this day! Lucky wakeskaters were Arnim Lange and Michal Bodnar. Tomáš Jadrný didn't fall and together with Marek Kriz are going to final Open men wakebaord.

12:15

Final rides can start. The weather is still okay and it will be good we hope but we need some winter stuff extra on the pier. Even though all riders and funs have fun.

 

Children are looking forward to the final. The category boys and girls was dominated by polish small riders Martyna Andrzejczak and Patryk Lojek.

13:00

It takes place the junior fight. There are really hard-core tricks on the water.  Stylish Kryštof Wlosok against disciplined and precis Honza Bartoň. The first battle won Kryštof but the final war shuffled Honzik. Older riders are getting ready during the rides.

Between the veterans is our main dock marshall Romanko Janošík. His start was really exciting and he harvested stand up ovation by his funs. He was second. Not bad, Romanko!! Congratulation!! And masters? There were Czechoslovakian fights. Juraj Vrzgula was the happiest guy today, second Miro "mini me" Hribik and the third was "beach boy" Mates Blahovec- even so he nearly fell to the kicker.

14:30

Even it was a big age distance between wakeskaters girls. You can really see that they all love it. Finally the Poland-slovakian fight won polish small talent Martyna Andrzejczak. Second one was Lenka Mandulová and the third Lea Košková.

No big surprise in skaters category. Julius "Duso kickflip" Lang was the best. The second was multifunkcional Patrik Hanes and third Michal Bodnar.

 

15:45

Category without age limit - OPEN - is just starting. Between women were already clear in the first round - Monča Havránková kills. She did not be to the second lap because of her shoulder pain but nobody did not take her gold anyway.

Open men - guys fight like lions. There were eight riders in the final. Everyone would like to score a bit for their success. So in the middle of the first round Juraj Vrzgula who took off the microphone says that “the one who will finish the round win”. The boys are betting one air trick after another on a short straight line. And when they do not fit they will not even make the second set of obstacles. Ariano Blanik is the last on start. That's just a ballet on the water. Even in the second round, no one in the starting field was able to get a better result than he did and so Ariano is taking a second ride like a show for the audience.

 

17:30

The fourth Golden Wake Tour is behind us. And also finished the whole tour with it. There is good mood and chill out on Wake Lake, riders pack their stuff and go for the dinner that the organizers have prepared for them. Giving medals and prizes ceremony for this stop will begin in a few minutes, followed by an evaluation of the whole tour. Check the results.