ONLINE: Golden Wake Tour – Těrlicko

Závodní sezónu v České republice odstartovala zastávka Golden Wake Tour na Těrlicku, 2 hvězdičkový mezinárodní závod, který se jede tento víkend, resp. 18.-19. května ve Ski&Wake Parku Těrlicko.

Závodní víkend na Těrlicku odstartoval již v pátek. Na programu dne nebyl, jak je zvykem, jen oficiální trénink, ale i kvalifikační jízdy kategorií Wakeboard – Masters Men, Veteran Men a Girls a Wakeskate – Open Ladies a Open Men. Důvodem je velký počet přihlášených závodníku!

V kategorii Wakeboard Girls startovalo 6 holek a všechny postoupily do finále. Z českých vod se zde ukázaly holky Jana Krčmová a Valentina Bugalová, kterým do finále držíme palce na lepší než (prozatím) poslední fleky. Kluků v kategorii +30 (masters) se ukázalo na startu štastných sedm. Na poslední příčce nečekaně přenocuje do sobotního závodu Matěj Blahovec, kterýmu se kvalda ale faaakt nepovedla. Bude líp, bro! Za to v kategorii + 40 (veterans) drží první místo Jan Gaží, který za sebou nechal čtyři polské sousedy, jen tak dál! Skejťáky ovládl, jak se dalo čekat, Julius Lang, čtveřici skejťáckejch holek vede Martyna Andrzejczak.

 

SOBOTA

Po deštivé noci se probouzíme u Těrlické přehrady, která je v lehké mlze. Závodníkům popravdě dnešní den úplně nezávidím, nedá se říct, že by bylo teplo.

Závodní den startuje kvalifikace Wakeboard Boys, kterých se na start postavilo celkem 12, takže jsou kluci rozděleni do dvou skupin. V Ačku bere čtvrté místo Tobias Sikora, kterému o jeden flek unikl postup do finále. Ve skupině B měl stejnýho peška i Adam Lejsek, Kryštof Huta a Filip Vraj, ale všichni zmínění mají šanci o postup do finále ještě z LCQ.

V kategorii Junior Ladies se na start podívaly jen tři české holky, Klárka Hanzelínová, Jana Krčmová a Valentina Bugalová. Všechny holky postupují do finále.

Kvalda Junior Men je také rozdělěna do dvou skupinek, přihlásilo se 8 riderů. Do finále postupuje česká čtveřice Hanes, Wlosok, Buček, Bartoň. Tohle bude super podívaná!

Překvapení přišlo v v kategorii Open Ladies, která se v minulých letech kolikrát ani neotevřela z důvodu nedostatku závodnic, tady je ale 8 holek, které se chtějí utkat o své body do Golden Wake Tour. Do finále postupuje polsko-maďarská čtveřice, strážská Klárka Hanzelínová a těrlická Patrycja Chodorowska dostanou svou šanci ještě v LCQ.

Závod si speakují sami jezdci. K mikrofonu se postavil i Patrik Hanes ve svém slušivém ponču ;).

Chlapáků startujících v kategorii Open Men je celkem 18 a jsou rozděleni do 3 skupin. Přímý postup do finále si nakonec vybojoval Kryštof Wlosok, Mateusz Gaworski, Patrik Hanes, Vojta Krčmář, Marek Kříž a Radovan Hradil.

Po kvalifikačních jízdách přišla řada na LCQ, tedy poslední šanci o kvalifikaci (do finále). To se netýká kategorií, ve kterých v rámci kvalifikace postoupili všichni rovnou do finále (Wakeboard – Girls, Junior Ladies, Masters a Veterans a Wakestate – Open Men i Open Women).

Do finálových jízd se “na druhý pokus” v rámci LCQ jízd probojovali ještě tito jezdci:

Boys – Kryštof Huta, Filip Vraj

Junior Men – Daniel Surina, Viliam Pohancenik

Open Ladies – Klára Hanzelínová

Open Men skupina A – Jan Bartoň

Open Men skupina B – Tomáš Buček

 

 

Po krátké pauze začínají ve 14:40 těrlického času FINÁLOVÉ JÍZDY VŠECH KATEGORIÍ!

Finálové jízdy Masters jsou zajímavé. První jízdu si každý dal “na pohodu”. Po těch druhých měli rozhodčí nejdelší rozhodování po jízdě Matěje Blahovce. Nakonec i po druhé jízdě potvrdili jeho umístění na 4. místě a tak tři další jezdci věděli, že o fleka na bedně nepřijdou.

 

(Skoro) čistě polskou kategorii Veterans doplňoval Jan Gaží, který do finále postoupil z prvního místa. Nakonec ho nezvládl obhájit a na krku mu zacinká medaile stříbrná, ale to nevadí, ta je taky pěkná!

Mezitím se nám udělalo na Těrlicku líp, postupně sundaváme bundy a přichází víc a víc fanoušků.

Finále Wakeboard Girls ovládla Liliana Popelka z Maďarska, v závěsu za ni pak skupinka holčin z Polska.

“Malí” zabijáci do 15 let slušně nakládali. První muže být ale jen jeden, na Těrlu si zlato vyjel Carl Maria Drechsler. Pěkný souboj se ale odehrál i mezi Kryštofem Hutou a Adamem Lejskem, ze kterého nakonec po své druhé finálové jízdě vyšel líp první zmiňovaný. Díky kluci, byla to super podívaná.

 

Holčiny juniorky startovaly celkem tři. Po první jízdě zajela Janička Krčmová i díky sadě tríčků na vodě favorizovanou Kláru Hanzelínovou. Ta jí to nakonec však v druhé jízdě vrátila a bere z tohoto závodu zlato.

 

Před velmi očekávaným finále kategorii Wakeboard Open Men a Open Women nastoupili na molo jezdci s wakeskaty. Celkově se kluků a holek s tímhle prkýnkem na start postavilo 11 a zastoupeny jsou zde 3 státy – Česká republika, Polsko a Slovensko. Pro zlato si dojeli mezi chlapákama Julius Lang ze Slovenska a mezi holkama Martyna Andrzejczak z Polska.

Z otevření kategorie Wakeboard Open Women mám upřímnou radost, V posledních letech byl na české scéně občas problém tuto kategorii otevřít, protože prostě jezdí málo holek. I díky změně pravidel IWWF a možnost dvojích startů během závodu (příkladmo závodnice, která jezdí normálně kategorii U19, může startovat dvakrát – tedy i v kategorii OPEN). A tak i díky pomíchání holek rzného věku se tato kategorie na Těrlicku otevřela. Ve finále se nejlépe vedlo maďarské jezdkyni Lilianě Popelce, na druhém místě se umístila Martyna Andrzejczak a bronz si odveze Julia Lupij.

Hodně zajímavý boj se uskutečnil v kategorii Open Men Wakeboard. K vidění byla řada krásných airtricků, ale třeba i skvělej Tantrum transfer na Funboxu. Umístění na bedně bylo nakonec následující: 1. Vojta Krčmář, 2. Patrik Hanes, 3. Radovan Hradil.

Gratulujeme všem na bedně a přejeme hodně štěstí do dalších závodů v sezóne!