Online report: Golden Trophy 2017

Další ročník jedné z největších wakeboardových akcí ve střední Evropě je v plném proudu. Wakelake Golden Trophy včera oficiálně odstaroval a Dobi s Lindou dorazily do Bratislavy, aby vám přinášely aktuální zprávy z místa dění. Sledujte report, kde se každou hodinu objeví aktualizace, fotky, videa a výsledky! 

ONLINE PŘENOS

Čtvrtek

Ve čtvrtek se startovalo v juniorských kategoriích. Holky závodily ve skupině jedné, kluci junioři startovali ve třech skupinách. Naše české holky Klárka Hanzelínová a Monča Havránková se bohužel zatím do finále nedostaly, ale ještě mají šanci v LCQ, která se pojede dnes odpoledne. Holčičí juniorskou kategorii ovládla Italská riderka Claudia Pagnini, která v roce 2016 brala bramborou medaili na mistrovství světa jak v kategorii wakeboard, tak wakeskate.

Z českých juniorů do finále přímo postoupil pouze Patrik Hanes. Tomáš Buček, Matěj Wlosok a Honzík Bartoň se dnes pokusí probojovat do finále také během LCQ.  My jsme bohužel u včerejších jízd nebyly, ale všichni, kteří včera na juniorskou kategorii koukali se shodli, že rychlost, jakou se mladí jezdci posouvají vpřed, jak rychle se učí novým věcem a ničeho se nebojí, je neuvěřitelná. Mezi standardní triky na vodě patřil MOB3 a 313. Zkušenější borci předváděli 315, MOB5 a KGB. Celý den bylo na co koukat.

11:00

Dnešní ráno bylo odstartováno kategorií wakeskate holky a wakeskate kluci. V holčičí kategorii mezi sebou bojovalo 5 děvčat a kvalifikaci ovládla Zuzka Vráblová. Novinkou letošních závodů je jeden povolený pick up. Díky tomu se jezdci více na vodě odváží, protože mají jistotu, že i když se jim trik nepovede, vlek se zastaví a oni znovu mohou chytnout hrazdu a pokračovat v závodě. Ani holky se tak nebojí dělat na kickeru větší rotace. Po kategorii ladies nastoupili na startovní molo chlapci wakeboarďáci, kteří byli vzhledem k počtu (12 závodníků) rozděleni do dvou skupin A a B.

Rozpis a umístění překážek:

1.Pussy box 12 x 0,6 m
2. Rooftop 22 x 1,5 m
3. Kicker 5,5 x 1,2 m
4. Kicker 5,5 x 1,2 m
5. Uprail 6 x 1 m
6. Pipe 19 x 0,9 m
7. Funbox 16,5 x 1,65 m
8. Minikicker 3 x 0,7 m

12:00

Ze skupiny A se do finále wakeskate probojoval domácí rider Julius Lang, Dan Milstein a náš český rider Matěj Štěpánek. Včerejšek byl celý den ve znamení klidné vody a extrémních teplot, dnešní ráno nás přivítalo bouřkou a voda je trošku divočejší, takže to jezdci jednoduché rozhodně nemají. Julius předvedl luxusní shovit na wall ride a Matěj dal povedený switch big spin na funboxu, který odjela i Zuzka Vráblová.

13:00

Děním na vodě nás u mikrofonu provází moderátorské duo Philip Turba a Emilio Epstein. Hlavním rozhodčím závodu je Sebastiaan Huizinga. Teplota stoupá a divačky na mole začínají odhazovat svršky, což je jedna z věcí, která tolik patří k Wakelake, a proč sem spoustu jezdců jezdí tak rádo 🙂

Na startu máme nyní kategorii Masters muži, kteří taktéž jedou ve dvou skupinách. Za ČR máme na startu Matese Blahovce a Petra Tikala, za SK startuje Rado Dubový.

Do kategorie Masters ženy byly přihlášené pouze tři závodnice a mezi nimi i Veja Holubová, která s přehledem postupuje do finále z prvního místa.

Nezapomeňte, že i vy sami můžete sledovat výsledky hned a online ZDE.

15:00

Na vleku vznikla drobná technická závada, ale během chvilky to kluci šikovní opravili a na start se mohla postavit kategorie OPEN. V holčičí kategorii startovaly pouze 4 ženy, mezi nimi i tolik známá Maxine Sapulette. Mezi klukama se na vodě utkala taková jména jako Lior Sofer (kterého, co se týče bodů, předjel jenom Sam de Haan), Ariano Blanik, Daniel Rutten, Emilio Epstein, nebo slovenský rider Michal Zub. Zítrejší finále bude napínavý jak kšandy!

16:00

LCQ startují!

17:00

Z holek juniorek postupují naše holky Klárka i Monča. Z kluků postupuje Tomáš a Honzík. Vedro je opravdu k padnutí, a kdo nemusí na sluníčko ani nevylézá. Před chvilkou jsme mluvily s Matesem Blahovcem, který má LCQ ještě  před sebou. LCQ se jedou jen jedno kolo a počítají se pouze výsledky z LCQ, to znamená, že nezáleží na bodech v kvalifikaci, ale pouze v LCQ. Kategorie je to nabitá a na všech jezdích je vidět známka nervozity.

18:00

Semifinále kluci junioři se hecovali natolik, že po sedmé hodině už na vodě padali 1080 jako nic.

Do finále postupují: Louis Mistaudy, Oliver Orban, Stefan Hahn, Ziv Zavaro, Jasper van Suchtelen van de Haare, Julian Hohn, Patrik Hanes a Levente Nagy.

Po semi finále ještě chvilku probíhaly tréninky a někteří se rozhodli utopit svůj žal a najít své štěstí na dně lahve ;).

Pátek

9:30

Páteční ráno bylo odstartováno tréninky, který se bohužel stal osudným pro Honzíka Batoně. Při BS Mob si zhmoždil ruku a čekáme na výsledky z RTG jestli nejde o zlomeninu.

První kategorií na startu jsou děvčata juniorky. Nejlépe se na finále vyspala asi Monča Havránková, která jela první kolo naprosto na jistotu a všechny své triky odjela bez zaváhání. V kole druhém předvedla Hodaya Hudek obří Blind Judge a tím si zajistila třetí místo. Monča nevynechala ani jednu překážku a na air rovince završila svou jízdu air trika (raley, frontflip, blind judge), kterými si doskákala pro první místo v kategorii U15.

10:00

Na řadě jsou malí kluci junioři, budoucí generace wakeboardingu. No ono malí… malí jsou jenom podle ročníku narození, co se týče show na vodě, mnohdy by se za ni nemuseli stydět ani masters.

11:09

(společenská vsuvka: Buro střízliví. Mates se vrátil z Trenčína. )

Zavítali jsme mezi rozhodčí, kteří mají na závodě bezpochyby jednen z nejtěžších úkolů. I přes to jsou do foťáků usměvaví. Hlavním rozhodčím závodů je Sebastiaan Huizinga. Dále na lavici najdeme Simone Sivieri z Itálie, Adama Malika ze Slovenska, Théo Mistaudy z Francie, Nikola Vranesic z Chorvatska, Basti Baldia z Rakouska, Sebastiaan Huizinga z Nizozemí, Manuel Orlando z Itálie, Marek Orszagh ze Slovenska a Zuzka Hruskova také ze Slovenska. O live stream se stará Alex Koester.

Momentálně na vodě řádi Juniorky U19. Vodní hladina se začíná trošku bouřit a vlnky se zvětšují přesně před kategorií wakeskate, což všichni jezdci značně oceňují 😛 Mimo velkých kaprů se jednomu jezdci podařilo po odjetí A-frame nabodnout pod překážkou mečouna, kterého se místní rozhodli ogrilovat. Vody na Zlatých Pískách jsou zrádné.

14:00

Holky Juniorky s přehledem ovládla italská riderka Claudia Pagnini a za sebou na druhém místě nechala Monču Havránkovou a na místě třetím nizozemskou riderku Iris van Suchtelen van de Haare. 

Vítr se bohužel ani druhý den neuklidnil a wakeskate kategorie měla opět stížené podmínky. Holčičí kategorii kralovala již tradičně Zuzka Vráblová, která využila živý přenos jako originální přání k svátku svému největšímu fanouškovi a hlavně taťkovi!

16:00

Zlatá medaile v kategorii wakeskate muži poputuje také na Slovensko a to místnímu riderovi Džusimu. Master Lady vyhrála s 68 body za svou jízdu Veja Holubová. Master muži byl velký boj, hlavně kvůli tomu, že v kategorii se mezi sebou utkali samí kamarádi. Navzájem se hecovali a podporovali, a pro zlatou si nakonec dojel nejmladší ze závodníku v kategorii – Stefan Lebwohl. Druhé místo si vyjel Rene Rappl, třetí Miroslav Hřibík a bramborou bere Rado Dubový. Petr Tikal sám o sobě říkal, že do finále se dostal omylem, ale my si nemyslíme;) a ve finále si dojel pro šesté místo.

16:30

Na vodě je momentálně ialský rider Emanuele Pagnini, který je světovým i evropským šampioném v kategorii seated. Důkaz, že jablko nepdá daleko od stromu je jeho šestnáctiletá dcera, která si z letošní Golden Trophy nese zlatou v kategorii U10.

Nejočekávanější kateorií dnešního dne je OPEN ženy a OPEN muži. V ženské kategorii to bylo doslova o vlásek. Maxine Saplette dělilo od vítězství pouhých 33 destin bodu. První místo v této kategorii tak bere Vanessa Weinhauer z Německa. 

Ve finále OPEN muži nebyla chvilka, aby se človek při pohledu na vodu nudil. Například Lior Sofer během své jízdy byl ve vodě takovou částí těla, že by člověk řekl, že je nemonžné vynořit se a jet dál. Ale šlo o Liora. Takže se prostě vynořil. A jel dál pořádný pecky. Sam de Haan a výčet toho nejlepšího: S-mobe 5, Back mobe 5, z kickeru skončil frontside  i backside 900 . V prvním kole si tak Sam vyjel 90,33 bodů a ostatní budou mít co dělat, aby se mu vůbec bodově přiblížili.

17:45

Co se týká stavu Honzíka Bartoně, který měl ráno nešťastný úraz při tréninku, zlomené to nemá, jen pohmožděné svaly, takže na další závody do Polska snad pojede 🙂

Sama už nikdo bodově nepředběhl, a tak si odnáší z Golden Trophy 2017 zlatou medaily. Na místě druhém skončil “potapěč” Lior Sofer a na místě třetím Ariano Blanik. Zlaté Písky se začínají plnit kočičkama dychtícíma po párty a z jedců postupně začínají opadávat několikadenní nervy. V sedm hodin očekáváme vyhlášení 😉