Paddleboardy budou mít v Česku své 1. mistrovství!

Již tento víkend proběhne na Vranovské přehradě první oficiální SUP Mistrovství, kterého se zúčastní jak česká elita, tak právě příchozí v kategorii Hobby nebo pokročilí v kategorii Sport.

O víkendu 11 a 12. srpna bude Vranovská pláž a přehrada hostit všechny nadšence do tohoto dynamicky rostoucího vodního sportu. Návštěvníci si mohou na místě půjčit paddleboard a zúčastnit se krátkého závodu u pláže nebo si vyzkoušet techniku pádlování na některém z workshopů.

Celá sportovní událost se koná pod záštitou České Federace Stand Up Paddle (ČFSUP), která v tomto SUP sportu sjednocuje pravidla pro závody zařazené do seriálu Českého poháru ČFSUP, jehož druhý ročník právě probíhá. „Po úspěšném prvním ročníku, kdy jsme si vyzkoušeli fungování seriálu a jeho organizaci s místními pořadateli závodů, jsme se rozhodli vyhlásit první oficiální mistrovství pro disciplíny long distance a technical race. Je to další krok v rozvoji tohoto sportu, kterým reagujeme na kvalitu startovního pole. Budeme udělovat hned dva tituly mistra – Absolutní Mistr a Mistr iSUP, tedy Mistra na nafukovacím paddleboardu. Mistrovský titul je pro české jezdce důležitý nejen z hlediska motivace v dosahování lepších sportovních výkonů, ale může jim pomoci i v získání větší podpory sponzorů pro svůj sportovní rozvoj. Patří sem i účast na světových soutěžích jako je např. Světový šampionát Mezinárodní surfové asociace, který se tento rok pojede v Číně. Tam bychom chtěli vyslat, tak jako loni do Dánska, české reprezentační družstvo. ” říká David Raab, viceprezident ČFSUP.

Víkendové závody jsou kromě klání o mistrovský titul zároveň součástí seriálu Českého poháru ČFSUP a seriálu Kiboko Paddleboardtour 2018. Kromě půjčování paddleboardů se účastníci budou moci účastnit i těchto závodních disciplín:

SOBOTA 11.8.

► SPRINT (rychlostní disciplína na 200m),

►TECHNICAL RACE (technický závod kolem bójek),
►TEAM RACE (zábavný skupinový závod na dragon boardech a megaboardech)

NEDĚLE 12.8.  

► LONG DISTANCE (vytrvalostní závod)

„V sobotu bude pro skupinky uspořádán teamový fun závod na dračích paddleboardech a megaboardech. Tyto závody, kdy se spolu poměřují dva teamy, jsou oblíbené pro rodiny s dětmi a party přátel. Dalším zážitkem je start nedělního dlouhého závodu, na který poveze závodníky výletní loď. Zveme všechny, kdo mají rádi zážitky a sport”, dodává organizátor akce Aleš Kuchyňka, Kiboko Paddleboards.

Pro více informací o události klikněte na Facebookový event: https://www.facebook.com/events/1512948935473439/
On-line přihlášky: http://bit.ly/prihlaska-na-mcr
Propozice k závodu: http://cfsup.cz/sup-mistrovstvi-cr-2018/

Kontaktní osoby:

Aleš Kuchyňka, pořadatel závodů, tel.: 776 596 266

David Raab, viceprezident ČFSUP, tel.:728 488 262