Pohár České Republiky – 1. kolo Merkur FOTO, VIDEO, Výsledky

Přidáno: 25.06.2015 19:02

Report 1. kolo PČR wakeboard, wakeskate 2105 Wake Merkur

Tak jak již je zvykem se závodníci sjeli již den před závodem a to aby ještě trochu potrénovali na vleku a navíc aby se potkali s ostatními závodníky, protože většina závodníků jsou všichni kamarádi. Ještě v pátek jsme připravili zázemí pro team a jezdce připravili techniku, tak aby ráno v den závodu už toho nebylo tolik co připravit a i přes to jsme se sešli ráno v 6:00 fuuuuuu…..

Po 2 hodinové přípravě začali registrace jezdcu a letos poprvé elektronickou formou. Jezdci vyplnili dotazník předložili registrace a zdravotní potvrzení a způsobilosti, vyfotili se a hned byli nahráni do systému tak, že pak už jen rozhodčí vyplňovali tabulku a online odesílali výsledky a mezi výsledky to tiskárny a na web.

jezdci

online výpis jezdců

registrace

detailní pohled na kartu jezdce

 

Po meetingu s jezdci v 10:15 se rozjeli první kola nejnižších kategorií tedy juniorů kdy se jeli kategorie U15 a U19 společně.

Každá kategorie se jela dvou-kolově a ti nejlepší ze 2 kol postoupili do finále.
takhle vypadalo rozestavění překážek. Zelená čára ukazuje část tratě která se bodovala.

Merkur SET UP

Plánek rozestavění překážek

studio

Natálka a Linda při natáčení rozhovoru v inprovizovaném studiu u fotostěny

Mezi tím co se už bojovala jako o život pustil se náš tým do nahrávání rozhovorů nejen se závodníky. Tyto videa budeme postupně vydávat během léta.
Moderátorkou a novinářkou se stala naše Natálie Kornalská, kterou jste již mohli vidět na podzim na Zlomu sezóny. měli jsme vytvořené improvizované studio které se postupně přesouvalo v závislosti na sluníčku. Začali jsme u fotostěny kde se pak návštěvníci mohli fotit. Byla to celkem legrace nejen pro učastníky, ale i pro diváky, kteří se sešli z celého Autokempu Merkur.

_DSC2346

Malý i velcí diváci na planetě Merkur

Po odjetí základních 2 kol si dala porota i jezdci  malou pauzu na občerstvení. V porodě byli Jakub Poncar, xxx a havní rozhodčí René Krol.
Porota toho měla hodně na práci, protože se závodníci opět posunuli obrovský krok kupředu o proti minulému roku. Nejen pánové a chlapci, ale i ženy a dívky sekali jeden trik za druhým. Tolik invertů a vlastně air tricků jsme u holek ještě neviděli. Triky které sotva dali chlapi před 2 lety tu byli u holek na dením pořádku.

wakemag29

Jeden ze 3 rozhodčích Kuba Poncar, který byl pořadatel závodu, s pěknou čepicí 😀

Rozhodčí to letos měli opravdu velmi težké, i když jsme je neustále zásobovali plechovkami s energií od Monstru a jídlem, bylo vidět že je to záhul vše správně ohodnotit a nikomu neublížit. “Je to velká zodpovědnost” řekl Kuba Poncar. Mimochodem právě teď při psaní tohoto článku se všichni 3 rozhodčí vzdělávají v Bratislavě a bojují o další hvezdičku, která jim umožní pokrok v kariéře rozhodčího. Třeba možná soudit i mezinárodní závod. Ale o tom až příště.

_DSC0586

Natka Knechtová skončila na 3. místě mezi ženami.

_DSC2103

Jet Surf se stává světovým hitem a přijemné je, že tento nápad vznikl v Brně a už je distribuovám po celém světe

Před finále žen OPEN a Muži OPEN jsme si mohli oddechnout a podívat se na exhibici a to naprosto perfektní v provedení Liora Sofera (Mistra světa) a Sam de Haana z Holandska, který se světových turnajů učastní také. při exhibici se bylo na co dívat. Lior dělal air triky přes rok s motorem a jeho polety byli tak 3x delší než znáte. To už se poblikum neudrželo a začalo fandit a vytvořili fantastickou atmosféru. K dvou jezdcům se přidala i exhibice na Kneeboardu a kluci s Jet Surfy (motorový surf).

Po odlehčení tímto programem se pokračovalo v posledních finálových jízdách. Ženy OPEN a Muži OPE a to bylo drama.
Tohle bývá a byla nejlpší podívaná z celého závodu. To nejlepší na konec jak se říká. Nejen šikovné ale i krásné jezdkyně se do toho pustili a a dopadlo to takto.
výsledky.
Mezi klukama to bylo samozřejme ještě veselější a to nejen na pohled. A je třeba zdůraznit, že Patrik Hanes Který vyhrál 1. místo (výsledky) má letos opravdu našlápnuto a možná něco předvede i teď o víkendu na Gloden Trophy v Bratislavě.
Každopádně triky které kluci sázeli byli ne o jeden stupeň ale minimálně o 3 lepší než minulý rok…
wakemag15 wakemag25 wakemag21 wakemag30 wakemag39 wakemag48 wakemag64 wakemag7 wakemag69

 

_DSC2308

Kory neboli Martin Adamec letos velmi překvapil a stanul na prvním místě v Masters, druhý byl Marek Murhpy Zach a třetí Vašek Hanuš.

_DSC2296

I když Patrik Hanes odjel poprvé Kick-Flip tak jak se má a moc se mu to povedlo tak to v celkovém hodnocení v kategorii WakeSkate stačilo jen na 2. místo před 3. místen a Dominikem Matýskem mu ještě stál v cestě Matěj Štěpánek, který si vybojoval 1. místo.

_DSC2341

Mezi holkama je to vždycky přijemné a obzvlášť když na stupni vítězů stojí 3. místo Natka Knechtová, 2. místo Veja Holubová a na 1. místě nabušená Adelka Cigániková.

_DSC2384

Kategorie Open Muži je ta vejvýkonějsší a tam uspěl na 3. místě Tomáš Jadrný, na 2. místě Radovan Hradil a na 1. Patrik Hanes

Ještě těsně před vyhlášením výsledků už začalo být mírně veselo a to opět před Monster Zónou, která byla hlavním centrem mejdanu po celou sobotu a vystřídali se na ní 3 DJs poprvé na naší wake akci. DJ Basstien, DJ Sarco a náš všemi znám a všemi oblíben  Dj LuckyBoy, kteří začali zvedat tempo už přímo při vyhlašování.
Po vystříkání Bohemky se dění přesunulo ke grilům ke už právě začínal BURGER Contest. Soutěž o nejlepší Burger do které se mohli přihlásit všichni. ale maximálně jen 10 týmů po max. 4 lidech v týmu. někdo připravoval gril někdo krájel zeleninu někdo míchal maso. Atmosféra byla veselá a pro někoho jako třeba Mates byla převeselá a tak si v zápalu nálady nechtěně uhasil grill a jeho tým maso nedopekl.
Byl to již druhý díl této soutěže, která lidi velmi baví. A nejen pro to, že si můžou pochutnat na Burgrech těch nejlepších kvalit, protože se všichni soutěžící velmi snažili. Ale základem všeho je mít kvalitní maso otom nám vyprávěl Pavel Svoboda, který nám maso dodal z jeho řeznictví. (Já si od něj kupuju maso domu a každá návštěva si ho nemůže vynachválit.

_DSC2535

Vítezný tým Vojty Krčmáře.

_DSC2549 _DSC2526 _DSC2243

Hned po soutěži v Burgrech se rozjelo veselý a lidé rozjeli pohodovou jízdu Monster Zóně a to až do 22:22 když začal ohňostroj který trval několik minut.
Ohňostroj je součástí každé wake akce v naší taktovce. Kdž jsme byli malí tak jsme ho taky měli a teď nic? Tak si ho děláme pro nás i vás.
Ještě po ohňostroji proběhlo pouštění lampionových balonků nebo jak to nazvat, které v doprovodu přání stoupali do oblak…. Pak se celý děj přesunul před Monster Zónu a na wakebaru běžel program až do 1:45 kdy už bylo třeba nechat obyvatele kempu taky trochu vyspat.

IMG_8240

Přijel za náma i kámoš RUDA z Ostravy. Synek jeden náš veselej…..

Jako další zábavný článek se ukázal i RUDA z Ostravy a byl zase vtipnej jak sviňa….

wakemag20

Kluci z Monstru pomáhali jak se dalo…..

wakemag19

Na místě byla i presentace WakeShop.cz s produkty od Liquid Force a GOOD BOARDS českého výrobce z německa.

wakemag32

Nejen operátorům patří poděkování… díky

wakemag26

Doufejme, že tihle kluci v budoucnu začnou jezdit.

wakemag27

Na místě byla vodní záchraná služba, ale byla využita jen na točení video a to je dobře.

wakemag28

Chvilka to bylo dost napínavé

Doufáme že byli všichni spokojení a příště to bude minimálně stejné.
Velké poděkování patří všem sponzorům a WakeParku Merkur a 100% celému týmu, který pro vás tuhle akci připravil a kolikrát spal jen pár hodin denně aby vše klaplo….

děkuji ze sdrce všem….

Jirka

 

 

 

Přidáno 24.06.2015 16:00

Další soutěžní galerie by Milan Buzek

By Milan

 

Přidáno 24.06.2015 12:30

Další soutěžní fotosada od Bombíse

Fotograf: Jan Bohm

molo wakemag

molo wakemag

Přidáno 24.06.2015 11:15

Každý den vám teď až do pondělí budeme přinášet dozvuky a hlavně fotky videa na, které jistě čekáte.
Dnes vám přinášíme fotogalerii by DAVE.

merkur2

Přidáno 22.06.2015 19:25
Ahoj, možná ještě někoho bolí hlava (tedy pokud byl na mejdanu) a nebo celé tělo jako spoustu z vás co jste si víkend pořádně užili tak jako my na Merkuru při 1. kole MČR ve Wakeboardingu a Wakeskatingu MČR 2015.
A protože se toho událo hodně a je co vyprávět, a tak vám to budeme uvolňovat postupně tak, aby vás to nepoložilo…. 😀

Dnes výsledky a teaser na video (na konci článku).

Celý týden můžete sledovat jak informace a fotky přibývají a 29.06.2015 (příští pondělí) vám sem dáme celé video z akce.

Výsledky 1.kola Poháru ČR 2015 na Merkuru.

Kategorie Chlapci U 19
Pořadí Jméno Body do poháru
1 Tomáš Buček 100
2 Jan Bartoň 93
3 Kryštof Wlosok 86
4 Jaroslav Keil 79
5 Martin Ludvík 73
6 František Sočínský 68
Kategorie WAKESKATE
Pořadí Jméno Body do poháru
1 Matěj Štěpánek 100
2 Patrik Hanes 93
3 Dominik Matýsek 86
4 František Šebek 79
5 Lukáš Fajkus 73
Kategorie WAKEBOARD MASTERS
Pořadí Jméno Body do poháru
1 Martin Adamec 100
2 Marek Zach 93
3 Václav Hanuš 86
4 Marian Gibala 79
5 Matěj Blahovec 73
Kategorie WAKEBOARD ŽENY OPEN
Pořadí Jméno Body do poháru
1 Adéla Cigániková 100
2 Veronika Holubová 93
3 Natálie Knechtová 86
4 Monika Havránková 79
5 Vendula Roháčová 73
6 Linda Kolbová 68
7 Aneta Hanesová 63
Kategorie WAKEBOARD MUŽI OPEN
Pořadí Jméno Body do poháru
1 Patrik Hanes 100
2 Radovan Hradil —*
3 Tomáš Jadrný 93
4 Michal Zub —*
5 Jakub Cerman 86
6 Petr Tikal 79
7 Martin Tyleček 73
8 Robin Kovařík 68
9 Pavel Cink 63

*slovenský závodník, který se nepočítá do výseldků ČR.

A konečně TEASER !!!! minutová upoutávka je tu….. a celý edit za týden….

 

Fotky ze streamu:

insta stream

insta stream

http://pohar.wakemag.net/live-stream-2015

 

SET UP Merkur

 

 

 

 

Merkur SET UP