První signature překážka českého ridera!

O tom, že český wakeboarding je stále na vzestupu, není pochyb. Místo čtyř velkých vleků pro vodní lyžaře je nyní v České republice šest plnohodnotných wakeparků, ve kterých na vodě nevévodí (pouze) vybojkovaný slalom a ohromný skokanský můstek, ale i řady plastových překážek. Plus k tomu systémy 2.0. Nerostou sice jak houby po dešti (jak by si řada lidí přála), ale rostou. Ostatně o “pokrytí” naší země velkými i menšími vleky se můžete přesvědčit ZDE. A rideři? Jsou vidět v zahraničí a to nese své ovoce!

Jedním takovým je Patrik Hanes, který vyrostl na vleku ve Stráži pod Ralskem. Ano, na vleku, který je délkou strany ideální pro lyžařský slalom. Jaký paradox, že zrovna zde vznikají ty nejbláznivější kreace překážek pro wakeboardisty, jako například “bazén”. A právě Patrika oslovila polská firma WAKE FOCUS CABLE, zda by s nimi nechtěl spolupracovat.

Výsledkem tohoto spojení je první signature překážka českého ridera. Je to WOW! Nejen, že je to velký rozměrově (1900x400x120 cm), ale i úspěchem. Tento počin totiž zahrnuje i další prvenství – pro polského výrobce jde o první překážku nakreslenou na míru konkrétnímu jezdci. A jak to celé vlastně funguje? Pokud se člověku poštěstí, že je úspěšný, je vidět a přijde tato nabídka, tak nakreslí překážku, kterou by ho bavilo shredit. Něco hodně funny od začátku až do konce, něco nevšedního. A Patrikovi se poštěstilo! Jedinou smutnou zprávou na tom je, že prozatím neplave na žádném vleku, víc nám ale k tomu Patrik řekl v rozhovoru:

Pariku! Moc gratulujeme k tvé první signature překážce. Kdy bude na tvém homecabelu?

Na mém homecablu bude jen v případě, že by ji někdo koupil. I když je to moje překážka, pořád musím čekat na to, něž ji někdo koupí, abych si na ni mohl zajezdit. Funguje to takhle u všech značek, co vyrábí překážky. 

Jak dlouho ti zabralo její nakreslení?

Myšlenka mi zabrala asi 2 dny. Chtěl jsem něco, kde bude creeper ledge, pipe a wall ride. Pak jsem si začal vytvářet různé navrhy a toto se mi libilo nejvíc. Potom už jen dodělávání různých chyb. A cca po dvou měsících jsme s klukama z WakeFocusCable přišli s touhle kráskou.

Kdy tě kluci oslovili?

Vlastně mě kluci oslovili když jsme byly na ME v Egyptě. Napsali mi, že hledají ridery. Měl jsem z toho skvělý pocit, hlavně když se zmínili o překážce s mým jménem. Jsem hrozně rád že mi kluci z WakeFocusCable dali tuto možnost! Je to splněný sen! Děkuji!!!

Těšíš se, až ji uvidíš na vodě?

Hrozně moc se těším až ji uvidim na vlastní oči. Takže pokud někdo z čtenářů vlastní wakepark a hledá kvalitní a zábavnou překážku! Tady je!

 

Patrikovi ještě jednou gratulujeme a držíme palce, aby se na některém z vleků (a třeba i českém, když nám tak rostou!) jeho překážka objevila.