Red Bull Winchsession REPORT A TEASER

Red Bull Winchsession je za námi!

Wakeskating je sport, kde Vám pod prknem utíká voda. A stejně jako ta voda pod nohama, utekl nám i skvěle strávený týden, kdy jsme po boku světových hvězd mohli brázdit české a slovenské řeky, jezy, jezera, lomy a jiná jezditelná i nejezditelná místa. Jezdecká esa wakeskate scény Zuzana Vráblová, Ollie Moore, Andrew Pastura a Ben Horan nám naživo předvedli, co to znamená winch tour. Šlo o pohodový trip nabitý top triky a bezkonkurenčním ježděním. Díky zkušenostem a zápalu nejlepších jezdců na světě se všechno povedlo a sami budete překvapeni, kde všude se vlastně dá jezdit.

Čti dál a zjisti víc, o co na této akci šlo a jak všechno probíhalo.

Jezdci

JKP_8357_V1Celou Winch session měla na svědomí Zuzka Vráblová, světová mistryně jak v IWWF, tak i ve WWA, úžasná wakeskaterka a správná ženská. Kluci ji sice neříkali „mami“, ale určitě měla hlavní slovo, a nejen svým neúnavným úsměvem zajistila, že celá akce běhala jako po drátcích. Ničeho se nebála a na vodě předváděla rovněž neuvěřitelné kousky.

 

 

 

JKP_8619_V1Ollie Moore (UK), nejmladší jezdec celé skupiny, byl vybrán jako zástupce evropské scény. Ze všech jezdí sice nejkratší dobu, ale rozhodně to na vodě není nijak znát, ba naopak jsme obdivovali jeho odvahu a obratnost. Je blázen do switch ježdění, a rozhodně nám měl co předvést. Cestování si velice užívá, a jelikož je momentálně single, nikde jej nic nedrží. Velice se mu líbilo i zakončení tripu na festivalu Grape v Piešťanech. Ollie pochází z Anglie, a tak miluje anglické snídaně, které mu na session nebyly příliš dopřány, ale velice si pochvaloval třeba naše jitrnice.

 

JKP_5690_V1Pokud jde o Bena Horana, je mu 27 a celý svět jej zná jako průkopníka winchování. Je milovníkem skateboardu, a neustále se snaží své zkušenosti přenášet na vodu, proto je schopný dávat nespočetně mnoho flipových triků, varial triků a dalších věcí, které jsou pro mnohé stále nepředstavitelné. Byl zároveň rozhodně největším bavičem. Pokaždé si vymyslel něco extra, co pobavilo celou crew. Na live blogu (http://www.redbull.com/sk/sk/events/1331733981672/winch-session-2015) jsme mohli například vidět i jeho Summer Wakeskate Collection ´15.

 

Andrew Pastura, nejlepší wakeskater světa už od roku 2013, byl pro tuto session jasnou volbou. Je to velice tichý a skromný kluk, který je ale naprosto spolehlivý a zodpovědný, což se projevuje jak při jeho ježdění, tak i při zajišťování spotů. Vždycky ví, jak spot upravit, kam správně postavit naviják… Všechny své triky má perfektně technicky zvládnuté a každý trik až puntičkářsky zdokonaluje a s přehledem řeší i všechny situace kolem.

 

Po stopách wakeskate hladin

JKP_8455_V1Celá partička se sešla v Praze, kde se všichni seznámili s českým jídlem a pitím a ráno vyrazili se svými karavany na cestu. Prvním spotem byla jeskyně Průrva Ploučnice, nazývaná také Pekelný jícen. Už zde jsme se mohli přesvědčit o těžké profesionalitě jezdců, protože je nezastavila ani nedostatečná výška hladiny řeky a okamžitě si spot začali upravovat za pomocí kolem ležících prken a desek. K dílu se přidali i místní děti, i když si s kluky vůbec nerozuměli, ale očividně jim bylo jasné, že tady vzniká sranda, kterou jen tak neuvidí. A taky že jo. Riders se dali do ježdění a z jeskyně tak začaly vylítat první flipy a body varialy. Neskutečné. Zvlášť když Andrew jezdil poprvé po několika měsících od svého zranění.

JKP_5826_V1Druhou zastávkou byl jez v Malé Skále, jako stvořený pro Bena. Sice to chtělo trošku upravit směr navíjení, ale i s tím si tenhle pyoneer winchování dokázal poradit. Vytáhl z kapsy minikladku, a rázem se dalo navíjet i do úhlu 90°. Samozřejmě se jezdilo zespoda nahoru a za přítomnosti obrovského davu místních koupačů, ale to kluky naopak motivovalo a opět předváděli všemožné kousky ze svého repertoáru. Vyjet tak těžkej splav a ještě na výskoku pustit 360shovit nebo big spin opravdu nezvládne každý… Odpoledne se celá karavana přesunula do Šimkových sadů v Hradci, kde se zase pro změnu předvedl Ollie. Je to děsnej zabiják a bez hany a špetky strachu dával na tom mini zábradlí věci jako třeba switch270 do lipslide. Zuzčina partička se prostě ničeho nebojí a věčné diskuze o tom, co a jak udělat nejlépe, nás všechny přesvědčily, že výběr jezdců byl naprosto jedinečný a dokonalý.

JKP_8667_V1Z Hradce se skupinka podívala na chvilku do Zubří na místní splavy, ale pak už se vše přesunulo na Slovensko. Zuzka pro všechny zajistila nocleh v Bratislavě na vleku WakeLake a celá crew si chvilku odpočinula od navijáku a zařádila si právě na vleku. Odpočinek musí být. Netrvalo to však dlouho a už se drandilo na kaskádách Čunova. Řada několika jezů po sobě partičku velice bavila, nás všechny pobavilo, když asi po dvou hodinách začaly jezdit kaskádu proti proudu. Hlavně uvážíme-li, že každý splav má cca metra půl na výšku…

Asi je dobré vám prozradit, že táto skvělá skupinka jezdců je stejně fanatická do skateboardingu jako do wakeskate, a tak celou cestu prokládali streetem a na několika zastávkách se zkoušeli i místní skate parky. Prostě skatelife, jak má být.

JKP_9637_V1Po Bratislavě následovala Prievidza a celou session jsme ukončili posledním dnem na krásné zelené hladině Šútova a Hrabovské přehradě. Na Šútově se jezdilo za skútrem a Zuzka zkoušela dokonce i takové zvláštnosti jako vodní lyže nebo trick ski. Hrozně nám v tom však pomohl vždy precizní Andy, který vyháněl lidi z vody kolem vybraného spotu, aby se nikomu nic nestalo a jezdci se mohli soustředit jen na své triky. Andrew, máš za to respekt celé komunity!

JKP_9800_V1Na Hrabovské přehradě už se ježdění bohužel nezúčastnila Zuzka, protože si natáhla svaly na noze a po čase stráveném v nemocnici se rozhodla tento spot vynechat. Určitě jí to mrzelo, protože spot byl doslova ďábelský. V přehradě se totiž nachází cosi jakoby propast, kterou se kluci rozhodli přeskakovat. No raději si ani nepředstavujeme, co by se stalo, kdyby ji nepřelétli. Ale to u nich asi nehrozí. Proto se nebáli a přes díru padl třeba i varial flip.

Celou akci pro nás zaznamenávali profesionální fotograf Jan Kasl a partička od Fullface Production, takže u všeho byly kamery i lítající superdroni a vy se můžete těšit na opravdu super foto a video. První epizodu očekávejte už příští týden!

Čekání si však už teď můžeš zkrátit nabitým teaserem:

Jak si celá crew tuto jízdu užila a s jakými pocity akci jezdci prožívali, se můžete kouknout zde na náš videorozhovor:

Pro více info sleduj weby www.redbull.sk a www.wakemag.net

Díky za spolupráci – Red Bull, wakemag.net, Zuzana Vráblová a celý organizační tým!