Report: Chomutovský pohár lyží a snowboardů s MAXIMAL ANIMAL

Poslední zářijový den proběhla v Chomutově neobvyklá událost, na kterou jsme zvali i vás. Kluci z Maximal Animal si pro nás připravili report, a tak si můžeme připomenout, jak velkolepé to bylo. A nebo těm, co nedorazili ukázat, o co přišli :). 
Dámy a pánové, mládež, děcka a všichni ostatní co jste svojí návštěvou, či jinak podpořili naši společnou akci, která proběhla 30.9.2017 přímo na Chomutovském náměstí.
V tento nádherný sobotní den, kdy se i umoudřilo po dlouhé době počasí, obloha modrá a na sluníčku 25stupňů celsia, jsme prožili unikátní akci v celé Evropě.
Jak je to možné?
Ano, vytvořili jsme zimu v létě s opravdovým sněhem přímo v centru města a to se jen tak v letních dnech nevidí.
Než se pustíme do čtení, jak celá akce probíhala, dovolte abychom poděkovali našim největším partnerům, kteří se zasloužili o velkou finanční podporu.
Moc děkujeme a vážíme si spolupráce s Město Chomutov, Nepro stavební, Kultura a sport Chomutov. 
Co tím vším sledujeme? 
Chceme inspirovat a motivovat širokou veřejnost k těmto sportům, které mohou v našem kraji provozovat přímo za barákem, zimu trávit na Klínovci, léto u vody ve Wakeparku v Chomutově. Tímto spojením sportu a zábavy vrátit děcka k reálným zážitkům dospívání, oživit centrum Chomutova a podpořit místní firmy a sportovní kluby.
 
Chomutovský pohár vypukl o 12h a otevírá se stánkové městečko s občerstvením, módou, auty, jídlem, sportovními potřebami, chillout zone, posezením, dětskou částí, sportovními kluby, pódiem a jiné.
Máte čas si celé náměstí projít, aklimatizovat se, tzv. se rozkoukat.
Probíhají ještě malé úpravy závodní tratě, muzika hraje a posouváme se na start jedné velké show. Tu startujeme dětskými hry se sněhem, všichni účastníci jsou odměněni malým dárkem, hned po té otevíráme trať pro amatéry, nejdříve  tréninky a máme tu závod, který probíhá na rovné 6m dlouhé bedně.
Od teď se nabitý program střídá s ježděním na sněžné konstrukci a protějším pódiem, na kterém vystupují několikanásobní mistři světa v tancování Beethoven DC Chomutov, 7dmi násobného mistra světa v thajském boxu Jirku Žáka a jeho místního klubu Zak’s tým, cvičení s vlastní váhou těla – Street Hard Workers, módní přehlídka od streetové značky co má příběh Familia M.A. nebo spojení sportu a streetu pod značkou Lalavoom, live vystoupení zpěváka jménem Flex Kid, předání poháru panem náměstkem Davidem Dindou, soutěže o vouchry do restaurace Pepe Lopez, nebo o skipasy do Skiareálu Klínovec autogramiádou našicreprezantantů Jirky Žáka, Honzy Nečase a Michala Bíši.
Mezi tím vrcholí amatérský závod, do kterého se mohl přihlásit úplně každý, na druhé nejjednodušší freestylové překážce, kterou je rovná bedna.
Tento závod obohatila Anička Tomanová, které je pouhých 7let, jezdí na snowboardu, měla skvělej outfit a byla plnohodnotným závodníkem pro ostatní.
Čas nám letí a blíží se otevření exhibiční tratě, jak pro širokou veřejnost, tak i pro profesionáli. Opět si na trati nejdříve zatrénujeme a v 18.30h startujeme na ostro.
Mezitím můžete se svými ratolestmi navštívit dětský koutek, kde najdete nafukovací hrad Frozen, pohyblivý surf a malování na obličej od firmy Halus s.r.o., která má mimo jiné více jak 50ks těchto atrakcí.
Součástí dětského stanoviště je BURTON RIGLET minisnowpark, který je určet ratolestem od 4let. Je maximálně bezpečný díky své originalitě a obsluze, slouží k tomu, aby si vaše děti v tomto věku vyzkoušeli jaké to je se poprvé na snowboard postavit. Značka Burton vymyslela samotný snowbaoard, díky ní si dnes můžeme užívat krásy tohoto sportu a také dodnes vyrábí ty nejlepší snowboardy na světě.
A je to tady, hlavní show Chomutovského poháru, kterou je exhibiční závod na lyžích a na snowboardů nám právě začíná. Jezdci už mají trať dobře natrénovanou a teď, už jde závodně do tuhého, protože pouze hrstka závodníků postoupí do nočního super finále. Zde se utkají jen ti nejlepší a budou sotěžit o zlatý chomutovský pohár.
Závod se jede formou jamu a hodnotí se všechny triky co jezdec úspěšně odjel, provedení triku, styl, dopad a celkový dojem jezdce.
Atmosféra houstne a show graduje.
Máme tu super finále, které už je za úmělého osvetlění, barevné doplňky a moderátor posouvají tento čas do unikátního levlu.
Vidíme zde světové jezdce a celou českou špičku, byli tu zástupci z Německa, Francie a Polska. To je kombinace té nejlepší zimní show v létě na náměstí v Chomutově.
Díky atmosféře jezdci ze sebe vydávají maximum, do finále se probojovali i mladéžnický svěřenci individuálního trenéra Richarda Skály, padá jeden brutálnější trik za trikem světových rozměrů. Kdo v tuto chvíli nebyl na místě, přišel o skvělý koncetr, jedním slovem wow.
Hned po té, smozřejmě v tom největším varu následuje BEST TRICK, soutěž čistě o ten jebrutálnější, nejtěžší a nejstylovější trik, vítěz bere vše.
Tento závod bylo težké ukončit, protože jezdci díky skvělému publiku a velmi dobře připravené trati nechtěli přestat závodit, až když jim síly nestačily. Museli jsme nuceně závod ukončit, protože dbáme na bezpečnost jezdců a nechceme aby si někdo uvodil zranění.
Musíme vyhopnout jména jako je Kuba Král, který půlroku nejezdil a svým super stylem si získal publikum, Darek bergman, který se snažil o obří bs 450 do railu, na trati nechal veškerou svojí energii, holky co si troufly na závod Evka Hanic a Terezie DV, mlaďas Láďa Hrstka, který zabíjel 270 do hokejky a 270 ven, freeskieři, kteří spolu těsně soupeřili o prvenství Martin Moudrý Theo Leger (FR), v těsném závěsu Pája Pleskač, viděli jsme i Davida Čonku, který na takovéhle akce nejezdí, je pro nás je ikonou “černého” stylu ve snowboardingu a byl naším vzorem.
Ješte teď se třesem ze skvělé atmosféry finále, které končí 20:30h, sečteme body a jdeme na slavnostní vyhlášení Chomutovského poháru s Maximal Animal.
Po celou dobu jste mohli využívat kvalitních produktů z našeho stánkového městečka místních firem.
Skvělé jídlo od restaurace Republika, domácí chomutovské pivo Karásek a Stülpner, několikanásobné ocenění vín Vinařství Němeček, kávu a domácí dortíčky z Bubble Coffe, spolehlivá auta firmy Cars No.1, osobní poznání a taneční nábor s Beethoven DC, chill zone od Monster Energy, mohli jste si pořídit nejrychlejší internet ve měste od firmy CC Internet, ochránit oči s  Polarized.cz brýlemi, veškeré věci pro skate a snowboard od prodejcem Snowbitch, namíchat si to nejlepší müsli dle svých chutí od firmy Mix-It, nebo se oháknout do nové kolekce módních značek Familia M.A. nebo LalaVoom.
A je tu vyhlášení, kdo se stal opravdovým mistrem Chomutovského poháru?
Amatéři (závod na bedně)
Freeski                      Snowboard
1. Theo Leger (FR)     1. Anton
2. Franc                    2. Ondřej Sušický
3. Daniel Urban          3. Anička Tomanová
Profi (exhibiční závod speed a hokejka)
Freeski                      Snowboard
1. Martin Moudrý        1. Roman Dlauhý
2. Pavel Pleskač          2. Darek Bergman
3. Kroczek                  3. Kuba Král
Best trick
 
Freeski                       Snowboard
1. Theo Leger (FR)      2. Tomáš Císař
Nejlepší dívčí výkon
1. Evka Hanic
Tím opravdu ještě nekončíme, za pár okamžiků nám startuje afterpárty v přilehlém klubu Pepe Lopez, Djs, live show a párty, až do rána a zde fakt končíme, zcela vyčerpaní, ale maximálně spokojení 🙂
video z akce
Závěrem tu máme velké poděkování týmu Maximal Animal, který pracoval usilovně a efektivně pro vaši největší spokojenost, jmenovitě Dominik, Péťa, Milan, Ondra, Fatuš, Honza, Petr, Kuba a nežná část, Lucie H., Lucie P, Lucie B., Týnka. Laplovi a Vorlovi za to, že tuhle akci pro vás realizovali
ARA Company za skvělé ozvučení a osvětlení.
Všem jezdcům co dorazili ukázat jejich úmění.
Za podporu města Chomutova, stavební firmy Nepro, Kultury a sportu Chomutov.
Ostatním partnerům za spolupráci:
Eko servis Chomutov-klimatizace, Skiareál Klínovec-lyžařský areál, Nonac CV-tiskárny, reklamní studio Trifor, interaktivní únikové hry Feel Real, kavárna-Bubble coffe, obchodní dům-Centrál, obchodní dům-Chomutovka, moderní ploty-AST, energický nápoj-Monster, barvy-KJ Color, kvalitní dveře-Prodoor, teplo do vašich domovů-Severočeská teplárenská a velkoplošná zeleň H-Rekultivace.
Unikátní událost evropských parametrů v podání MAXIMAL ANIMAL, to byl Chomutovský pohár lyží a snowboardů 2017.
[custom_gallery source=”media: 6989,6990,6991,6992,6998,6993,6994,6995,6996,6997,6999,7000,7001,7002,7003,7004,7005,7006,7007,7008,7009,7010,7011″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″]
Tím naše počínání nekončí, ba naopak, chceš se dozvědět o této partě více, samozřojmě na webu www.maximalanimal.cz kde najdeš vše, ale přijď se podívat na naší 100ks foto galerii, kterou najdeš v první patře obchodního domu Centrál v Chomutově, zde bude v některých dnech možné se s námi setkat osobně, které dny to budou se dozvíš na našem FB www.facebook.com/MAXIMALANIMAL.
Nebo s námi pojď trávit jednorázově více času v podání snowkempů s Maximal  Animal, která se svojí originalitou a unikátností liší od všech ostatních. Letos pro velký zájem máme připravené hnedka tři termíny, leden, březen a duben.
Přihlášku a více hledej zde:
Chceš být nejlepší na svahu, pravidelně trénovat, jezdit s těmi nejlepšími, mít fotografie nebo video?
To je přesně Maximal Animal Akademie, pro mírně pokročilé, každou neděli na Klínovci.
Přihlášku a více hledej zde:
V každém výukovém programu, který sami vymýšlíme máme moto: škola hrou. Na čas trávený s námi opravdu nezapomeneš, protože si odnášíš úctyhodnou dávku pozitivních emocí 😉
 
Tohle je prozatím vše a my se na vás v brzké době těšíme v galerii, nebo na snowkempech či akademii.
Nejlépe nás sleduj na FB, zde je aktuální dění.
Díky za to, že nás sledujete i na instagramu #maximalanimal, chodíte na naše akce, mějte se všicí moc krásně a díky, čau.
 
Maximal Animal