Report: Lodě na vodě 2016

Našemu pravidelnému čtenáři jistě neunikla v minulém týdnu akce Lodě na vodě, kde nechyběla ani naše wakemag partička a pravidelně jsme vás zásobovali fotkami a novinkami přímo z místa dění. Pro ty, kteří se za námi nemohli přijít podívat osobně nyní přinášíme report z týhle povedený akce!

21.4.-24.4. se Pražská Náplavka proměnila ve výstavní prostor a hostila již osmý ročník akce Lodě na vodě. Letošní novinkou byl adrenalinový koutek, kde si návštěvníci mohli v rámci výstavy vyzkoušet extrémní vodní sporty jako je Flyboard, Jetsurf, nebo si zařádit na Wakemasteru a užít si tak wakeboardingu v centru Prahy s pohledem na Vyšehrad.

DSC_0693

Ve čtvrtek ráno akce oficiálně vypukla, nad Vltavou se pyšně tyčil Wakemaster vlek připravený na první odvážlivce, skútry pro Flyboard už vrněli nedočkavostí a z naše wakemag stánku se začaly linout první tóny chill out muziky.

Čtvrtek i pátek nám přálo počasí a sluníčko nás celý den příjemně hřálo, ale ani víkendové sněhové přeháňky neodradili wakeboardáky, a tak se vlek celé čtyři dny nezastavil. Vlek přilákal spoustu zvědavců a mnozí z nich neváhali a do ne moc teplé Vltavy odvážně vlezli, aby si wake poprvé v životě vyzkoušeli. A stejně jako my, totálně mu podlehli! Když se na vleku ukázal Patrik Hanes a Matěj Štěpánek a předvedli svou jízdu, Náplavka byla narvaná k prasknutí a naše nejlepší jezdce podporovala. A my jsme neváhali a s klukama z Wakemasteru jsme stihli natočit i rozhovor, který bude již brzy ke shlédnutí na našem webu!

DSC_0528

Na místě byla k vyzkoušení i sranda s názvem FlyBoard! Na těhle supermanskejch botách nám pořádnou show ukázal Petr Civín, který zaslouženě nese titul 2. nejlepšího flyboardisty v Evropě a zamával nám z neuvěřitelné výšky 15 metrů. Flyboard si na místě dokonce vyzkoušel i jeden budoucí ženich, kterému jeho kamarádi připravili rozlučkové překvápko právě v podobě letu na Flyboardu! Že se jedná opravdu o divácky extrémeně atraktivní sport dokázal i Mathieu Testa, který na Flyboardu vystoupal až k železničnímu mostu, kde si dal Hi 5 s Eugenem Taranowskim (který za námi na akci přijel až z Vietnamu a do studené Vltavy se mu moc nechtělo) a to neuniklo právě projíždějícímu vlaku, který zastavil a všichni cestující se zvědavě nahrnuli k okýnkům a nadšeně Mathieu podporovali z vlaku.

DSC_0662

Pokud jste se neodvážili na Náplavce, ale láká vás to, mrkněte na ofiko na facebooku Flyboard czech connection, kde se dočtete více info a akci a tomhle sportu. No a těšte se na rozhovor s Cyrilem Bourdonem, francouz který za Flyboardem v České republice stojí, a který bude jedním z hostů v naší show Wake UP. Předvede show a dá šanci i účastníkům, aby se létat na flyboardu naučili. Kdo se nebojí vody, tak to má za 2 minuty zmáknutý. 

A u wakeboardistů fakt žádná starost, že by se toho lekli.

Stačí kontaktovat Cyrila pres facebook a vše v pohodě dořešíte.

.

O další show se postarali kluci z Prague Jetsurf, kteří se proháněli po vlnách za lodí ochotně všechny nadšence zasvěcovali do tajů motoru Jet Surfu!

Akce Lodě na vodě je za námi a sezóna je jednoznačně odstartovaná! Děkujeme všem, kteří se za námi přišli podívat a podpořit, nebo vyzkoušet nové sporty!

Foto: Mark Jones