REPORT: Návštěva FREESTYLE KOLBENKY v Praze

Co má společného wakeboard, lyže, snowboard a trampolíny? V první řadě jsou to všechno sportovní aktivity. Překvápko, že jo? Nebojte, to ještě není ono. Dál to bude pocit štěstí způsobený uvolňováním endorfinů, potom adrenalin a v neposlední řadě určitě zábava. A hlavně – všechny tyhle sporty teď můžete vyzkoušet i zdokonalovat ve Freestyle Kolbence. Jedná se o krytou sportovní halu, která nemá jinde v Evropě obdoby. Proč jsme do auta naložili wakeboardy a vyrazili zrovna tam? A čím je Freestyle Kolbenka unikátní?

Pod střechou Freestyle Kolbenky můžete během celého roku trénovat jak na vlastní pěst, tak za pomoci místních instruktorů. Na počasí tady nezáleží a každý si může najít přesně to, co mu nejvíc vyhovuje. Chcete se naučit nové freestylové prvky na lyžích nebo snowboardu, a nebát se přitom, že si ublížíte? Vychutnat si nevšední pocit z nekonečné sjezdovky?  Tady si k tomu všemu ještě můžete dát drink na baru nebo naučit dítka sjíždět sjezdovky předtím, než je vezmete v zimě na hory.S wakeboardem na trampolínu

Když jsme vyrazili omrknout, co všechno se tvůrcům Freestyle Kolbenky podařilo schovat pod jednu střechu, tak nějak jsme už tušili, že to bude hodně. Nicméně když se nám z horní části haly naskytl pohled na celý prostor, překvapilo nás to. Samozřejmě příjemně. A protože jsme Wakemag.cz, chtěli jsme zjistit, jestli se tady dá vyřádit i na wakeboardu. A jak to dopadlo? Skvěle! Stačí popadnout wake, odnést ho na jednu z trampolín, obout se a chytit se hrazdy, která je tu vždy k dispozici.  Naše pokusy o triky zaujaly spoustu ostatních skákajících včetně instruktorů, a tak jsme společně vyzkoušeli, kam se dají posouvat hranice propojení wakeboardingu s trampolínou.  A po tomhle zážitku můžeme vřele doporučit!

Co všechno ve Freestyle Kolbence najdete?

 • Spousty na sebe navazujících trampolín – Můžete skákat z jedné na druhou a zkoušet si úplné základy až po triky, které ovládá jenom Spiderman a místní instruktoři.
 • K dispozici je vždy hrazda na wakeboard!
 • Dopadliště s molitany – Záruka pro všechny, že zranění tady opravdu nehrozí. Pokud tedy nespadnete při odchodu ze schodů…No co no, tam molitany nejsou.
 • Bar – Občerstvení, nealko i alko.
 • Lyžařská/SNB škola – Jak pro děti, tak pro dospělé.
 • Simulátory Maxxtracks – Pro dosažení vyšší úrovně jízdy na lyžích nebo snowboardu.

A proč vlastně skákat na trampolíně?

 • Trampolíny zvyšují celkovou fyzickou zdatnost a obratnost, posilují činnost srdce, kosti, svaly a zlepšují flexibilitu.
 • Skvělý způsob jak trénovat triky na wakeboardu, jakožto suchá příprava nebo během celé zimy.
 • Skoky na trampolíně působí povzbudivě na lymfatický systém, usnadňují hubnutí a boj s celulitidou.
 • Cvičení na trampolíně snižuje krevní tlak a cholesterol.
 • Nebudete trápit svoje klouby – Na trampolínách se namáhají až 8x méně než například při běhání.
 • Trénink na trampolínách zdokonalí vaši rovnováhu a koncentraci.

Jak se můžete dočíst na webových stránkách FREESTYLE KOLBENKY: Neskákat do věcí po hlavě tady neplatí. A aby mimopražští neměli pocit, že u nás v Praze máme zase něco spešl, druhá pobočka Freestyle Kolbenky vytvořila lepší město z Ostravy.

Pokud se rozhodnete Freestyle Kolbenku navštívit, napište nám do komentářů, jestli jste vyzkoušeli taky trampolínový wakebording.