Report: Snowboard Zezula Wakepool 2016
|Poslední květnový víkend byl ve znamení velké wakeboardové show v Liberci na koupališti Sluníčko! Velká část wake family u toho nechyběla, a může se najít v některém z našich videoreportáží přímo z místa dění. Zároveň jste mohli sledovat LIVE aktualizace na našem webu, kde jste se v aktuálním čase dočetli, co se právě na Sluníčku děje. Nejen pro ty z vás, kteří se dostavit nemohli, ale pro všechny fandy týhle čupr akce vám nyní přinášíme souhrnný report!
Sobotní ráno nás přivítalo neskutečnou bouřkou a mordorem s příslibem, že počasí si z nás bude dělat srandu během celého dne. Ale ani jezdce ani diváky to v nejmenším neodradilo, a když se okolo deváté ranní začalo na Sluníčku se stavbou stánků, naražením sudu s ciderem a připravením sladkých kokosů, bylo prostě jasné, že to bude bezva den. Vlek wakemaster se pyšně tyčil nad hladinou bazénu, přitahoval zvědavé pohledy kolemjdoucích a hlavně jezdce hladové po adrenalinu!

Holandsko i Česko dohlíží, co se děje ve vodě!
S hodinovým zpožděním bylo vše připravené a čekalo se, kdo z jezdců se do toho opře jako první. Asi nikoho nepřekvapilo, že prvním odvážlivcem byl Marek Murphy Zach a hned v první jízdě šel do plnejch a předváděl na kickeru mega polety. Tím vyhecoval i ostatní jezdce a zájemci si před kvaldou vyzkoušeli, jak set up funguje. O tom, co se děje na vodě a u poroty, nás celý den informovalo duo komentátorů Mates Blahovec a Hanny Firla.

Murphyho neskutečný polety
Z kvaldy do semifinále postoupilo 7 jezdců z každého heatu a semifinále jel každý 2 jízdy. Na wakeskateu postoupili všichni a obdiv patří jediné statečné zástupkyni holek na wakeskateu Ádě Cigáníkové, která se toho nebála a dávala si to i na kickeru z bazénu do bazénu.

Zalej s grabem zachycen objektivem Martina Havlíka
Bohužel nemůže vše být sluníčkové, a i přestože jezdci i diváci se bavili, počasí celou akci několikrát pozastavilo, a když se do toho zapojily i technické problémy, rozhodnutí bylo jasné. Na pódiu se rozezněly tóny kapely D´Branx a organizátoři se ujali diskuze, co a jak dál. V osm hodin večer se rozhodlo, že se finále nepojede a o výsledcích bude rozhodnuto na základě bodového hodnocení z jízd v semifinále. Je pochopitelné, že některým z jezdců se to nelíbilo a protestovali, ale jsou věci, kterým ani wejkaři neporučí, a tak se přesně v půl 9 večer linul Vratislavicemi oslavný potlesk vítězům.
A dopadlo to následovně!
Wakeskate ženy
Áďa Cigáníková
Wakeboard ženy
Natka Knechtová

Usměvavé vítězky (foto@Eva Holubčíková)
1) Sam de Haan
2) Radko Hradil
3) Patrik Hanes

Wakeboard muži (foto@eva holubčáková)
1) Ondřej Chládek
2) Julius Lang
3) Matěj Štěpánek

Kategorie wakeskate mužu (foto@eva holubčáková)
Po vyhlášení se začal koncert Deflect, někteří z riderů se vydali do blízké Stráže pod Ralskem, aby si užili neděli na vodě, někteří se vydali do centra Liberce, navštívit místní kulturu, a neděli si užívají doma nicneděláním. Ať už tak, nebo tak, 3.ročník Snowboard Zezula Wakepool je za námi! Bylo to velký, bylo to bezva, příští rok se to určitě posune zas o kus dál a my se těšíme!
Galerky postupně přibývají, my je všechny samozřejmě budeme sdílet na naší FB page a nic vám neunikne! Ofiko galerka wakemagu bude k vidění během tohoto týdne a stejně tak i video od kluků z Full Face!
[custom_gallery source=”media: 4401,4402,4403,4404,4405,4406,4407,4408,4394,4387,4357,4385,4382,4384,4383,4386,4338,4323,4317,4346″ link=”lightbox” width=”200″ height=”200″]Za fotky děkujem Evě Holubčákové a jezdcům aktivním na instagramu!
Videa z akce zde!