Report: Wake Camp 2014 za lodí Třeboutice

wakecamp-flyer_20141020-100136_1.jpg

Čau všichni,

zima se nám pomalu ale jistě blíží, což znamená konec wakeboardingu v Čechách. Proto je na čase zveřejnit report z wake campu 2014 za lodí, který se uskutečnil na konci července pod vedením Honzy “Lohy” Lohynského a Páji “Papaya” Turkové. Tak se pohodlně usaďte a zavzpomínejte s námi na parádní léto!

 Sluníčko, obří vlna, top riders, roštěnky v bikinách a spousta srandy. To všechno jsme Vám slibovali a to všechno se odehrálo na prvním Wake Campu 2014 za lodí v Třebouticích, který probíhal v termínu od 24.7.- 27.7.!

Je čtvrtek 24.7., 15:00. Já, Lohy a Domča Vojtíková přijíždíme na místo činu. Z baru na nás volá Pelda „Čau předsedové“ a klopí do sebe Plzničku. My s Lohym zodpovědně organizujeme poslední detaily campu a následně se přesouváme také k baru a dáváme drink na přivítanou. Po chvilce začínají přijíždět první campeři a po krátkym nabreefování účastníku tohohle wakeboardovýho zájezdu nám nic nebrání jít jezdit. Pro některé se tenhle čtvrteční podvečer nesl ve znamení premiéry, která byla ale úspěšná a tak jsme mohli vidět úsměvy na tvářích, který jsou pro nás coache tou nejlepší odměnou.

Druhý den ráno vstáváme v 7 hodin a chystáme snídani šampionů. Následuje pořádná rozcvička a kolem 9 vyrážíme na vodu.  Začátečníci Christiana a Honza po pár pokusech vstávají z vody, dávají si první zatáčky na hladině a objevují kouzlo wakeboardingu. Nejmladší účastník campu Tobiáš aka Tobi vstává na první, z lodi se ozývá obrovský support od coachů Peldy a Pepíka Šefči a všichni máme velkou radost.  Následuje trénink na trampolíně pod vedením zkušeného trampolíňáka a reprezentanta Naima Ashaba a krásné dopoledne zakončujeme obědem z místní hospůdky. Po obědě dorazil zbytek pracujících camperů a v plném počtu vyrážíme na vodu.  Večer proběhla samozřejmě uvítací party pro ty, kteří nestihli čtvrteční a v neposlední řadě také videocoaching.

No a je tu sobota ráno. Samozřejmě my holky, já a Domča vyrážíme opět pro snídani, protože klukům je tak blbě, že nemaj ani tužku. S brýlemi na očích všichni posnídáme a těšíme se do vody, která nás probere.  Výkony s kocovinou jsou překvapivě lepší než v normálním stavu a my si zaslouženě dáváme obídek a odpolední chill. Campeři už začínají být unavení a zkoušejí vynechat odpolední ježdění. Nakonec to nikomu nedá a po trampolínové session se vyráží opět do akce!  Padá tam pár pokusů o backroll v podání Jardy, a parádní wake to wake od Evči Linkové. Ostatní campeři se nenechávají zahanbit a posílají tam jeden  one wake air za druhým.  Den zakončujeme grilovačkou a videocoachingem, a připravujeme si síly na leaving party, která v kombinaci Peldy, Pepíka, Naima a Lohyho byla jednoznačně legendární.  Taneční kreace, který během noci padaly, neumí ani Patrik Swayze aka Johnny z Dirty Dancing.

Poslední den Wake Campu!  Trochu smutně lezu z karavanu a hlásím camperům  start očekávaných závěrečných závodů.  Kolem desáté ranní se scházíme na mole, kde dáváme poslední instrukce našim závodníkům a držíme všem  palce co to dá. Z holek nejvíc překvapila začátečnice Lucka Kačírková, která si svým nadšení a odvahou vybojovala 1. místo. V kategorii boyz to nejvíc zabil jak výkonem, tak best crashem teprve dvanáctiletý Márty Brza, nadaný snowboardista a biker, který přes to, že stál na wakeboardu poprvé, ukázal, že talent na tyhle sporty zkrátka má. Všichni campeři dostali dárky od našich sponzorů WakeShop.cz, MasterCraft a 4riders.cz a odjížděli domů unavení ale šťastní a plní nových zážitků a dovedností.

Sečteno podtrženo, Wake Camp 2014 za lodí je za námi a zbývá už jen děkovačka. Největší dík patří skvělému řidičovi, wakeboardistovi a majiteli areálu Wake&Fun  Třeboutice  Česťovi Procházkovi za poskytnutí lodě a místa, kde celá akce proběhla. Dále Pepíkovi Šefčovi  za rady, které camperům předal, Peldovi za photoshooting a coaching našich camperů, Dominičce Vojtíkové za celkovou pomoc s organizací campu,  Naimovi Ashabovi za perfektní trénink na trampolíně a Míše Maurerové za skvělou obsluhu v místním surf bárku.  Velké díky patří našim sponzorům: UGO, za poskytnutí pitného režimu v podobě čerstvých šťáv, Jirkovi Hellerovi a jeho WakeShop.cz, 4riders.cz za ceny pro campery a společnosti SportGroupCZ za finanční částku, která nám pomohla pokrýt alespoň částečně náklady na organizaci prvního ročníku Wake Campu za lodí. Poděkování patří i klukům z Freeride.cz a Wakemag.cz , kteří nám zajistili mediální podporu.

No a na závěr díky všem camperům! Byli jste boží a doufáme, že se zase příští rok všichni sejdeme. Všem přejeme krásnou zimní sezonu a naviděnou  v Třebouticích na Wake Campu za lodí 2015!

 

Hrozný Čégo vaši Papaya  Lohy