Report Wakelake Golden Trophy 2016

Máme za sebou úspěšný víkend na mezinárodním 4* závodě Wakelake Golden Trophy 2016! Skvělé výsledky, body do českého poháru, medaile a hlavně zážitky si přivezli všichni účastníci téhle sluncem prohřáté akce na Zlatých Pieskách v Bratislavě! Během celé akce jste mohli na našem webu sledovat živý report a videa no a teď vám přinášíme ucelený report z téhle bájo akce! 

Jezdci z celé Evropy se začali do Bratislavy sjíždět už začátkem týdne, aby se seznámili s místním vlekem a potrénovali. Oficiální část závodů začala v pátek kvalifikacemi. Startovalo se celkem v osmi kategoriích junior muži, junior ženy, wakeskate muži, wakeskate ženy, masters muži, masters ženy, open muži a open ženy. Do závodů se přihlásilo 100 jezdců  a na startu se potkali reprezentanti z Itálie, Německa, Holandska, Izraele, Polska, Belgie, Chorvatska, Ruska i Polska.

20160624-IMG_5519

 

Celý den kvalifikací perfektně šlapal, diváci si užívali show ze břehu Wakelake Chill zóny, restaurace i bar byli nacpané dobrotami, o super hudební doprovod se starali Dj Christian Ferrer ze Španělska a Dj Tager. Hned dopoledne se z kategorie Junior Ladies probojovala do finále z prvního místa Natka Knechtová s 74 body za svou jízdu, během které nechyběly triky jako je s-bend, raley a front roll. O chvilku později se do finále probojovala i Adél Cigániková na wakeskatech a Veja Holubová v kategorii masters. Z LCQ se do finále z prvního místa probojovala i Monča Havránková. Holky prostě zabíjely neskutečně!

20160625-IMG_6031_Golden_Trophy_Wakelake

Kluci to měli o něco těžší, protože konkurence byla opravdu veliká. Na startovní listině byla jména jako Julian Hohn, Ariano Blanik, nebo Guy Firer (který v tréninku odjel neskutečný peklo v podobě FS 1080). Patrik Hanes měl našlápnuto, ale bohužel upadl při sobotním semifinále a poranil si koleno. Naštěstí nic vážného, ale na finále už to nebylo. S úrazem se potýkal i Rado Dubový, který si během tréninku zlomil zanártní kůstky. Klobou dolů za jeho neoblomnou mysl, protože i přes bolest se pokusil závody dokončit. V LCQ jsme mohli vidět třeba i double S band (v tréninku odjetý, v závodech bohužel) od Thibaulta Cenci. Do semifinále se s přehledem probojoval i Zdeněk Mrštný v kategorii masters.

20160625-IMG_5994

 

Sobotní finálové jízdy chvilku hodnotila z pozice rozhodčího i Julia Rick – jedna z nejlepších wakeboardistek v Evropě vůbec. Na vodě ve finále padaly takový parádičky jako Toe side BS 9, S mobe, Raley 5, Mob 5. Julius Lang totálně odrovnal všechny na břehu, když během jedné jízdy na wakeskateu předvedl 3 kickflipy na tři různé způsoby a Natka zabodovala s S band to blind a vyjela si stejně jako Julius první místo ve své kategorii. Veja si svým výkonem dojela pro druhé místo a Monča bohužel při své druhé jízdě upadla, ale i přesto je 4.místo z mezinárodního závodu jakým je Golden Trophy velkým úspěchem.

Wakeskate neměl v sobotu úplně ty nejpřívětivější podmínky a na vodě byly velké vlny. Ale Zuzku Vráblovou to nerozházelo a ve finále si dala i mega shovit na bedně. Naše Adélka si na wakeskatech vyjela třetí místo a jako bonus dostala velkou pochvalu a uznání právě od Zuzky!

20160625-IMG_6506

Během dne byla super podívaná nejen na vodě, ale i na břehu. Djs hráli pecky, holky předváděly pole dance kreace a celým areálem vonělo jídlo, které přijeli ukuchtit finalisti Master Chief a ukázali nám, jak správně připravit čerstvou rybu!

Večerní ceremonie byla jedna velká show, hymny, trofeje a šampaňské tekoucí proudem! To je GOLDEN TROPHY! Následná after párty se táhla až do ranních brzkých hodin, a kdo neměl druhý den morální kocovinu, jakoby tam vůbec nebyl :))

Děkujeme všem českým jezdcům, kteří nás reprezentovali: Natalie Knechtová, Monika Havránková, Klára Hanzelínová, Aneta Hanesová, Patrik Hanes, Tomáš Buček, Kryštof Wlosok, Tomáš Šantrůček, Jan Bartoň, Veronika Holubová, Zdeněk Mrštný, Petr Tikal, Marek Zach, Adéla Cigániková, Lukáš Fajkus

A velký díky patří i Wakelake za tuhle skvělou akci, kterou perfektně zorganizovali! Těšíme se na další ročník!

20160625-IMG_6311_Golden_Trophy_Wakelake (1)

Full galerku hledej ZDE

Výsledky ZDE