ROZHOVOR: Carro Djupsjö – Veggie power ze severu

Čtěte rozhovor s Carro Djupsjö/Interview with Carro Djupsjö – click on ENG

Blonďatá kráska Carro o sobě říká, že je vášnivá a tvrdohlavá. Možná právě tyhle vlastnosti jí dopomohly den co den překonávat sebe samu, když jí její otec neúnavně vozil za člunem, zatímco jako třináctiletá padala do studené vody, zvedala se a opět tvrdě dopadala... Až jednoho dne nespadla. Tělo, wakeboard, voda. Rovnováha. Příroda. Čistá energie, vzrušení a láska na celý život. Od té doby nepolevila a v dospělosti se stala profesionální wakeboardistkou, aby mohla dělat to, co miluje. Jaký je svět Carro Djupsjö?

Rok nazpět jsi měla ošklivý pád, v jakém stavu je tvé zraněné koleno?

Stále se zotavuje, nicméně tento týden jsem byla po dlouhé době opět na prkně a bylo to parádní! Chystám se na pár týdnů vrátit zpátky do Švédska, abych mohla ukončit studium a věnovat se rehabilitaci, než se přesunu jezdit do US. S mým fyzioterapeutem jsme se dohodli, že se vrátím na prkno už bez ortézy. Proto se teď musím opravdu krotit a jezdit opatrně, přestože se cítím připravená i na velký skoky!

Na tvém blogu Wakecarro.com píšeš, že bys během roku 2017 ráda více četla.

Ano, zrovna čtu The Secret - Tajemství a další knihy o mentálním rozvoji člověka jsem dostala od Švédské Sportovní Konfederace. Moc ráda čtu!

Cvičíš jógu. Jak dlouho a jak často?

Snažím se cvičit každé ráno. Pokud nemám čas, zacvičím si vždycky alespoň 10-15 minut. Když mám ten den plány až na dopoledne, ráno věnuji cvičení. Jak mám možnost, jdu i na skupinovou lekci, ale od té doby co hodně cestuju, daří se mi chodit tak asi jednou za dva týdny.

Nedávno jsi na svém blogu sdílela silný text o tom, jak výrazně vnímáš diskriminaci žen ve světe wakeboardingu. Povíš nám k tomu něco?

Nejlepší asi bude, když si přečtete můj příspěvek. Tam je všechno, co jsem chtěla sdílet s okolím. 🙂

Vyjmenuj tři vlastnosti, které tě vystihují.

Vášnivost, zvědavost a tvrdohlavost.

Kdo jsou tví momentální sponzoři? Dva největší tě na sezonu 2016 nečekaně opustili.

Jezdím za Lifeproof, O’Neill, Gopro a Slingshot. Rok 2016 byl opravdu náročný, protože jeden ze sponzorů opustil hned několik jezdců, včetně mě. S tím druhým to dlouhodobě nefungovalo. Když se něco takového stane a člověk má ještě ke všemu vážné zranění, začne si vážit toho, kdo za ním opravdu stojí. Jsem moc šťastná, že reprezentuji tyhle značky. Věřím jejich produktům a chovají se férově.

Můžeš nám říct něco o tvém vztahu s wakeboardistou JB O’Neillem?

Je opravdu úžasné, že sdílíme lásku k wakeboardingu a jezdíme společně navštěvovat parky po celém světě. Musím říct, že mi opravdu hodně pomohl vypořádat se zraněním kolene. Díky němu se stále zlepšuji a jsem ohromně šťastná, že ho mám!

Před nedávnem jsi získala prestižní studijní stipendium. 

Tohle stipendium se každoročně uděluje švédským atletům, kteří se snaží zkombinovat sportovní kariéru a studium na univerzitě. Byla jsem nadšená, že jsem stipendium získala! Zranění mě donutilo zamyslet se nad dalšími aspekty mého života a studium je jedním z nich. Peníze, které jsem obdržela, se mi budou na sezonu 2017 opravdu hodit.

Co považuješ za své největší dosavadní úspěchy?

První místo na Trick of the Year 2015, kde se mi podařilo zajet double flip, je bezesporu jedním z mých největších úspěchů ve sportovní kariéře. Za život celkově? Tak různě. Vypořádat se se zraněním kolene, dostat se na vysněnou univerzitu, stále se učit nové věci... Asi nemám jeden největší životní úspěch ale spoustu těch malých, každodenních, kterých si vážím a které dávají životu smysl.

Máš ráda nějaké skandinávské filmy a seriály? Češi jsou fanoušci vaší produkce.

Jasně! Můj oblíbený autor John Ajvide Lidkvist a jeho kniha Ať vejde ten pravý! Ta je úžasná a film stejně tak! Mám moc ráda všechny filmy s dívkou s tetováním draka na zádech. Herečka, která ztvárnila Lisebet Salander je pro tu roli perfektní!

Když jsi začínala ve 13 letech jezdit, tvůj táta tě vozil každý den za člunem...Hádám, že jsi mu velmi vděčná?

Ano, táta byl úžasný! Neměli jsme vlastní člun, tak jsme se přidali k místnímu wakeboardovému clubu, kde jsem poznala spoustu přátel a mohli jsme používat jejich člun. Myslím si, že kdyby táta netrval na tom, ať jdeme do klubu, nebyla bych tam, kde dnes jsem...

Které parky ve světě jsou tvé oblíbené?

Mám štěstí, mám jich hned několik! Anthem Wakepark v Thajsku, kde se právě nacházím! Miluju tu přátelskou atmosféru, vlek je super vysoký a nově přibyla i horolezecká stěna přímo vedle parku! Co jiného můžete chtít? 🙂 Taky zbožňuju Next Level Ride v Austinu, BSR ve Waco a CWC na Filipínách.

Jaké jsou tvoje plány do roku 2017?

S příchodem jara se stěhuju do US a začnu jezdit jak za člunem, tak na vleku a připravovat se tak na nadcházející sezonu. Mám ohromné množství plánovaných projektů. Chci navštívit parky v Evropě a podniknout road trip po Státech! Doufám, že Pro Woman budou součástí akcí jako je Wake the Line. Chystám se na několik WWA závodů v Severní Americe a IWWF World Games v Polsku. Mohla bych pokrčovat, ale tohle je asi nejdůležitější.

Co konkrétně máš ráda na domovském Stockholmu?

Hlavně rodinu a přátele! Úžasné jsou teplé letní noci a Švédský svatojánský večer (slavnost letního slunovratu, oslavuje příchod toužebně očekávaného krátkého severského léta). Ráda se procházím po městě, prohlížím si výlohy obchodů a k tomu popíjím take away kávu. Švédsko má tu nejlepší jarní atmosféru, protože venku je neuvěřitelně jasno a všichni tak ožijí a jsou šťastní.

Psi nebo kočky?

Kočky, hlavně ta moje 🙂

Jaké jídlo nikdy nejíš?

Jsem vegetarián a většinou se snažím jíst zdravě. Ale musím se přiznat – miluji zmrzlinu a pizzu!

Jaké jsou tvé oblíbené triky?

Na vleku určitě hs bs 720 a za lodí? Wrapped up stalefish front 3 - jako delta crew.

Máš ráda lyžování nebo snowboarding?

Snowboarding! Ale bohužel nemám příliš často příležitost vyrazit. Posledních pět let se přece honím za létem! 🙂 Ráda bych jezdila víc, mám ráda čerstvý prašan.

Chtěla by si něco vzkázat fanouškům v České republice?

Děkuji moc za všechny zprávy a za tenhle rozhovor! Jsem šťastná, že se můžu dozvědět něco o svých fanoušcích a doufám, že se za vámi brzy vypravím zajezdit! Keep being awesome 🙂

 

Blond beauty Carro described herself as a passionate and stubborn. Perhaps it was these features that helped her to overcome herself every day when her father relentlessly drove the boat while she, as a thirteen year old, was falling and rising from the cold water just to fall harder again. Until the day when she did not fall. Her body, wakeboard, water. Balance. Nature. Pure energy, thrill and love for the whole life. Since then she has kept going and in adulthood became a professional wakeboard rider. To be able to do what she loves. What is the world of Carro Djupsjö?sjö?

How is your knee after the injury you had around a year ago?

I am still finishing up my recovery but this week I was allowed back on a board which was amazing! I’m about to return back to Sweden for a few weeks to finish up my university studies and the last few weeks of rehab before heading to the US. My physiotherapist and I have decided to get me back on my board without a kneebrace. I have to pace myself and take it slow even though my knee feels ready to hit big kickers now!

On your blog WakeCarro.com, you share your plan to read more books. How is that going?

Yes, I am currently reading The Secret and some books on mental training I recieved by the Swedish Sports Confederation. I love reading!

You do yoga. How long and how often?

I try to practice almost every morning. If I don’t have time for more I will only do 10-15 minutes but I like to start my mornings off with my practice. I also attend classes as often as I can but since I travel a lot it can be hard to find a routine with classes so unfortunatley I only go to a studio maybe once every other week or so.

While ago you wrote very powerfull and courageous post about discrimination against women in the world of wakeboarding...

All I want to say and share with you guys read HERE 🙂 !

Can you name three traits that describes you?

Passionate, curious and stubborn.

Who sponsores you now? You were dropped by two of your biggest sponsors at 2016.

I ride for Lifeproof, O’Neill, Gopro and Slingshot at the moment. 2016 was a tough year as one of my previous sponsors dropped their entire wakeboarding team and the other partner and it just didn‘t work out. When something like that happens and you have an injury you really start valuing the partners who have your back. I’m truly happy to represent the brands supporting me right now as they all have products I believe in and they are fair.

Tell us something about your relationship with your boyfriend wakeboarder JB O’Neill 🙂

It’s really amazing to be able to travel around the world together and visit different parks. He has helped me so much with progressing my riding and being there through this injury process. I’m so happy to have him!

Lately you awarded a prestigious scholarship...

The scholarship is awarded each year to athletes in Sweden combigning competative sports and univeristy studies. I was thrilled to accept mine this year as my injury forced me to discover new aspects of life - one of them being school. The money will definitley come in handy for the 2017 season.

What are the biggest achievements in your life? 

I think winning Trick of the Year for my double flip in 2015 was the proudest moment of my wakeboarding career. In life in general? It’s just the little things, like getting through this injury, getting in to my first hand choice university and lear new things. I think I don’t have a biggest achievement in life, just a ton of  equal achievements I value every day.

Do you like any scandinavian movies and shows? Czechs are big funs of your production.

Yes! My favorite author John Ajvide Lindkvist had a movie come out called  Let me in which is almost as good as the book. I also like The girl with the dragon tattoo as I think the actress who plays Lisebet Salander is perfect for the role.

Your father with his boat was the one you started to wakeboarding with when you were 13. I guess you are very thankful for that patience he had?

Yes, he was great! We didn’t have our own wakeboard boat so we joined a local wakeboard club where I met tons of friends and we could use their boat. If he hadn’t insisted on us going to that club to try it I don’t think I would be where I am today...

What are your favorite parks around the world?

I am lucky to have so many favorite parks. Anthem Wakepark in Thailand is where I am right now and I love the friendly vibe here, the cable is super high and tight and they just bulit a rock climbing complex right next to the park! What else can you need? 🙂 Besides Anthem I love Next Level Ride in Austin, BSR in Waco and CWC in the Philippines.

What are your plans for 2017?

I am going to move over to the U.S this spring to start riding both boat and cable before the upcoming season. I have tons of projects happening along with travels and contests. I plan on visiting a lot of parks in Europe and road trip through the states. Hopefully Pro Women will be included in events like Wake the Line and I plan on riding a couple WWA events in South America along with the IWWF World Games in Poland. I could go on forever but those are my biggest plans.

What do you like about your hometowm Stockholm?

My family and friends are definitley the best part! But I love the warm summer nights, Swedish Midsummer, walking around in the city window shopping and sipping on coffee. Sweden has the best feeling in the summer as it’s so bright out and the whole country just feels happy and alive.

Cats or dogs?

Cats, my cat in particular 🙂

Is there some food you never eat?

I’m a vegetarian so I dont eat meat and I try to eat as healthy as I can. Although I have to say - I love ice cream and pizza!

What are your favorite tricks?

On the cable my favorite trick are hs bs 720 and on the boat? Wrapped up stalefish front 3’s like the delta crew.

Do you like skiing or snowboarding?

Yes! I love snowboarding but unfortunatley I haven’t had too many oportunities to do because I’ve been chasing the summer 🙂 I’d love to do it some more, poweder riding is my favorite.

What would you like to say to your Czech funs?
Thank you so much for the messages and for this interview! I am so happy to learn about my fans and hope I can come meet you some day! Keep being awesome 🙂