Rozhovor: Tomáš Loukota o BREAKENDu

Ryze českých wake filmů je u nás jako šafránu! A když, tak je to velká událost! Svůj první film nám 15.října v Radlické kulturní sportovně pustí tým správňáckejch sporťáku Break a Leg. Film nese název BREAKEND a podle ukázky lze očekávat skvělou podívanou, ve které jde především o srandu, přátelství a zážitky! Ostatně víc už se dozvíte v rozhovoru s rejžou Tomášem Loukotou! 

Ahoj Tome! První nám prosím přibliž, o co vlastně jde? Co nás na akci BREAKEND čeká?

Ahoj Klárko!
Natočili jsme krátký film o wakeboardingu, kde se nejedná jen o ježdění nebo hrocení triků. Ve filmu chceme ukázat, že wakeboarding je hlavně o přátelích a zábavě, k čemuž nerozlučně patří i skvělá party.
Patnáctého října vás čeká premiéra v zajímavém prostoru Radlické kulturní sportovny, kde se můžete těšit na výstavu nejlepších fotografií z natáčení od Prouziče, taneční vystoupení, bohatá tombola a hlavně samotná premiéra. Po filmu pak už jen velká party za doprovodu DJ N’zyma, samozřejmě až do ranních hodin.

 

bagedit_35

Kdy vás poprvé napadlo vytvořit vlastní film?

Už jsme o něčem podobném debatovali na konci minulé sezony, ale nakonec to dopadlo až toto léto a jsme rádi!

Českých wake filmů moc zatím není… co všechno je třeba k realizaci takového projektu?

Nejdůležitější je do toho jít po hlavě! Technicky je důležité mít podrobný plán a dobré načasování, kdy musíte mít všechno vyřešeno s velkou časovou rezervou. Pak už se jen dohodnout s jezdci, fotografem, kameramanem, vlekaři, partnery a lidmi, kteří vám nechtějí povolit jízdu na winchi (níže se dozvíte více).

Jak dlouho trvalo natáčení a jak dlouho střih?

Natáčení probíhalo pouze od pátku do neděle. Za těchto necelých 72 hodin jsme toho moc nenaspali, ale za to stihli východ slunce ve Stráži nebo noční session za umělého osvětlení v České Lípě. 

Kdo všechno se na filmu podílel z řad jezdců, a kdo z řad tvůrců?

Složení jezdců bylo z řad BAG a DUP teamu. Můžete se tedy těšit třeba na Matěje Štěpánka, Jana Krejbicha, Líbu Fišerů, Marka Holubčáka, Viktora Vecana, Jiřího Jindřicha, Adélu Cigánikovou, Filipa Baladu nebo  naše mladé naděje. Produkční tým byl opravdu velký. Bylo nás skoro 20, převážně tým BAG,  který odvedl skvělou práci a já jsem jim za to nesmírně vděčný.

bagedit_32

Kde všude jste natáčeli?

Začali jsme ve Stráži, kde proběhlo natáčení při východu slunce. V sobotu jsme se přesunuli do České Lípy, kde naopak probíhalo natáčení za tmy při umělém osvětlení. Na neděli jsme si nechali natáčení v Průrvě, kde jsme víkend zakončili.

Jaká část filmů byla nejobtížnější?

Určitě nejtěžší část byla v České Lípě. Točili jsme v noci za nelehkých podmínek, kdy se zvedl silný vítr a proto jsme museli dost improvizovat.

Jaká část filmu je pro tebe srdcovka?

Moje srdcovka je určitě Průrva, vymysleli jsme tam parádní průjezd 🙂 Přijďte 15.10 a uvidíte sami!

Byly odjeté nějaké triky, které běžně na vleku nevidíme?

Nemyslím si, že by ve filmu padlo něco tak unikátního. V #BREAKENDu nám jde o to, abychom vám při sledování vykouzlili úsměv na tváři a abyste viděli, co všechno wakeboarding nabízí.

bagedit_4

A co nějaká vtipná historka z natáčení? Máš něco v rukávu?

Jednu bych asi měl 😀 Měli jsme problémy při natáčení v Průrvě, kdy jsem potřebovali používat winch a místní obyvatelé nám to nechtěli povolit (že jím prý vyplašíme ovce,  je neděle, chtějí mít klid atd). Záběr jsme potřebovali, proto jsem nasadil svoje přesvědčovací metody, které mi celkem jdou, udělal “smutný oči” při předání flašky Jacka a RedBullů a problém se rázem vyřešil.  Místní usedlíci se dokonce přišli i podívat a moc se jim natáčení i ježdění líbilo.

Trailer

Děkovačka na závěr
Velké díky patří především Wakeguru, RedBull, Jack Daniels, Wakeareály Česká Lípa, Freeride.cz, CWPS vleku ve Stráži, Snowboardelu, Shark SUPs, DronPro CZ, Sport Group CZ, dále všem pomocníkům a riderům.
Bez vás by to nešlo a patří vám velký dík!

Takže! Otevřete diáře a udělejte si poznámku na mega párty 15.10.!! Svou účast nezapomeň odkliknout i na FB ZDE