Seriál o vlecích #2 Hlučín

10545012_10204381285801350_408442844_n.jpg

Léto se nám pomalu ale jistě přehouplo do druhé poloviny, a wakemag.cz Vám přináší další díl seriálu o vlecích v České republice. Tentokrát se společně podíváme na historii vzniku a současnou podobu vodního vleku Hlučín. Na otázky nám odpovídal sám provozovatele vleku Zdeněk Zátopek.

 

Jaký je příběh vzniku vleku na Hlučíně? Kdo za ním stál, a jak jeho výstavba probíhala?

Historie výstavby vodního lyžařského vleku v Hlučíně se datuje na konec 80-tých let. V této době bylo rozhodnuto o výstavbě vleku v rozvíjejícím se sportovně rekreačním areálu na březích hlučínského jezera.

Výstavbou vleku byla pověřena firma Metasport ve spolupráci s městem Hlučínem, která započala s výstavbou 2 vodního vleku v rámci České republiky. Výstavbu vleku v Hlučíně však nedokončila.

V roce 1995 převzala dokončení vleku firma Motosport, která v roce 1996 vlek dokončila.

V roce 1997 byl zahájen zkušební provoz a následně provoz pro návštěvníky. V prvních letech provozu se vlek výhradně využíval k lyžování na vodních lyžích.

V roce 2003 začal postupnými krůčky vodní lyže vytlačovat wakeboard a v současné době 90% návštěvníků vodního vleku jezdí na wakeboardu.

 

Jaké jsou technické podmínky vleku, a co všechno může jezdcům nabídnou?

Náš 910 m dlouhý a 8,5 m vysoký levotočivý vodní vlek je schopen splnit veškeré požadavky návštěvníků jak začátečníků, tak pokročilých. Poskytujeme vybavení až po profesionální obsluhu včetně trenérů.

 

Kdo konstruuje překážky a rozhoduje o jejich umístění? 

Překážky si vyrábíme sami na základě návrhů našich závodníků a na jejich rozmístění se rovněž podílejí.

 

Je možnost i jiného než wakebordového vyžití?

Náš vlek se nachází v krásném prostředí přírodního koupaliště. K rekreaci a sportovnímu využití lze rovněž využít volejbalové hřiště, hřiště na basket, půjčovnu loděk, minigolf a řadu dalších atrakcí nebo jen tak odpočívat na travnatých plážích. Ke koupání slouží přilehlý záliv jezera s celoroční kvalitní vodou. K občerstvení lze využít několik bufetů a restaurací.

 

Kde může jezdec zjistit aktuální zprávy z vleku?

Veškeré informace o vodním vleku lze najít na stránkách <http://www.ski.hlucin.com> včetně webkamery.

 

Má Hlučín i vlastní závodní tým?

V roce 2009 nadšenci wakeboardingu založili wakeboardový oddíl pod názvem Cable wakeboard club Hlučín (CWC), který je registrovaný u Českého svazu vodního lyžování. Klub má v současnosti 33 členů. Závodníci klubu se účastní pořádaných závodů nejen v rámci ČR, ale i mezinárodních závodů.

Závodník našeho klubu Vojtěch Krčmář si svými výkony na mezinárodních závodech v letošním roce a ziskem potřebného množství bodů zajistil účast na ME v Polsku a MS v Norsku.

 

Konají se v Hlučíně závody?

V letošním roce jsme se podíleli na uspořádání 1. kola Českého poháru ve wakeboardingu, které se uskutečnilo 28.6.2014.

 

Co tebe konkrétně baví nejvíc na práci na vleku? Jaké máte plány do budoucna?

Co mě baví? Spokojení návštěvníci vleku. Do budoucna bychom chtěli zlepšit zázemí vleku.

 

b2ap3_thumbnail_2013-2-1.JPG