Sezóna wake kempů začíná!

1017644_539454916110935_153934049_n.jpg

Již za pár dní vypukne seriál třídenních wake kempů Liquid Force 2014. Kempy jsou určené jak pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit techniku hned od prvních kroků správně, tak pro pokročilé, kteří chtějí posunout své skills na novou úroveň. Kempy budou celkem čtyři, jeden v Česku v Chomutově a tři  v Němeceku ve Schwandorfu. První termín je už 16.6.2014 ve Schwandorfu.

Co všechno vám kemp dá? Kromě toho, že se bude jezdit a k dispozici vám budou nejlepší trenéři v České Republice (Zuzana Vráblová, Jakub Poncar, Petr Balgar, Václav Hanuš, David Šourek, Vašek Gába, Libor Fišer, Linda Kölblová), obeznámí vás se základními fyziologickými a biomechanickými fakty tak, aby jste co nejméně zatěžovali své tělo, používali správné svaly, a aby pro vás jízda nebyla únavná, ale naopak.

Začátečníci budou začínat na dvousloupovvém vleku, který je ,pro začátek nejideálnější variantou díky možnosti nastavení individuální rychlosti vleku pro každého z jezdců. Jezdci budou také obeznámení s veškerým vybavením a jeho správnou montáží. Pokročilejší jezdci, kteří už umí startovat, ale pořád si nejsou svou jízdou zcela jisti budou jezdit na vleku větším, a ti nejlepší už pilovat detaily na vleku největším, kde je plno překážek mnoho tvarů a velikostí.

Samozřejmostí bude každodenní rozcvička a strečink, který je nezbytný, aby se tělo zahřálo a připravilo na výkon. Součástí kempu je i videokoučink. Díky němu mají jezdci šanci vidět svoje chyby z “druhé strany” a uvědomí si, kde dělají chybu. Vyvarovat se typických chybám pomůže i jízda s trenéry, kdy vám ukážou, jak správně na překážku najet, v jaký moment skočit, otočit se, nebo povolit lano. Aby se tělo moc neunavilo pořád těmi samými pohyby na wakeu, jsou pro kempery připravené i další aktivity,jako je například paddle board, indoboard, slack line, a trampolína s hrazdou.

V průběhu kempu jsou pro jezdce připravené soutěže o zajímavé ceny a na konec kempu proběhne exhibice.

Video ukázka z kempu:

Přihlášky a konkretní data a informace k jednotlivým kempům najdete na www.wakekemp.cz