Shape Obstacles a Wakemaster spojili síly pro český trh
|Výrobce celo-plastových překážek Shape Obstacles bude nově v ČR zastupovat společnost Wakemaster, která změnila český trh s malými vleky a také trh se servisem velkých vleků. Tohle je radostná zpráva pro všechny sportovce a především rodiče děti, protože celoplastové překážky, jsou jedinou cestou k bezpečnému wakeboardingu. Asi jste již slyšeli o případech, kdy došlo nejen ke zničení sportovního vybavení, ale také a to je důležitější, ke zranění.
Celoplastové překážky jsou vyráběny z vysoce kvalitního plastového materiálu, který je odolný, ale zároveň pružný. To znamená, že při nárazech či pádech sportovců nedochází k poškození povrchu překážky ani zranění sportovce. Ale ruku si můžete zlomit klidně i doma na koberci :). Na rozdíl od dřevěných nebo kovových překážek, které mohou způsobit vážná zranění, celoplastové překážky minimalizují riziko úrazů.
Navíc, celoplastové překážky jsou navrženy tak, aby snadno plavali na hladině vody, což zlepšuje celkový zážitek z wakeboardingu. Tato vlastnost také snižuje riziko pádů, jelikož sportovci nemusí věnovat tolik pozornosti udržování rovnováhy při překonávání překážek.
Společnost Unit Parktech se zaměřuje na vývoj celoplastových překážek, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Jejich výrobky jsou 100% recyklovatelné a mají dlouhou životnost, což minimalizuje dopad na přírodu a snižuje náklady na údržbu.
Velké množství případů se odehrálo ve Stráži po Ralskem, kde jsou překážky vyrobené způsobem “Ty vo*le to ti svařím v garáži za půlku”.
Ale není to věc pouze Stráže, ale téměř celé republiky. Ukázkovým příkladem je WakePark Merkur nebo trochu i WakePort, tedy místa, které patří k těm nejnavštěvovanějším a s největším příjmem s kterým by mohli mít celý areál vybavený tím nejlepším na trhu. Kdyby tedy majitelé mysleli více na sportovce než na svoji kapsu. Zajímavé že tento stav má v rukách majitel a zároveň spolumajitel obou wakeparků, který právě rozhoduje o vybavenosti. Sice má pár celoplastových kousku na vodě jako třeba trubku od firmy WakePro ( další seriózní výrobce celoplastových překážek), ale také MakeWake kde plast použity při výrobě zaostává za jinými výrobci a dochází k drhnuti některých typů wakeboardů.
Zbytek překážek na vodě v těchto parcích je právě zmíněný styl “ To ti svařím v garáži za půlku”. A to si zákazníci rozhodně nezaslouží už jen pro to, že oba parky patří k těm nejdražším.
Ale buďme rádi, aspoň za to, že už například na Merkuru odstranili překážky, který byli vyrobeny ze velmi nebezpečného sklolaminátu a tenkých plastů i když se již tenkrát sami charakterizovali jako nejlepší wakepark ve střední Evropě a to nejen v časopisu Kitesurfer.
Aby jsme byli spravedlivý, tento home made styl se táhne celou republikou. A každý wakepark se snaží vybavit park tak jak umí a na co má prostředky. A je jasné, že v regionech s menší návštěvností je to obtížnější.
Například wakepark Hradec Králové, nechtěl pokračovat v trendu Michala Ptáčka ( je významným přínosem pro českou wakeboardovou scénu 🫶), který ve třech wakeparcích na kterých se podílel nebo vytvořil, táhl trend “to ti svařím za půlku” a tak WPHK začal vyrábět překážky z celo-plastu sám. Ti kteří do HK jezdí, můžou potvrdit, ze se jim to celkem daří. Samozřejmě nemají tolik zkušenosti a technologii jako velcí výrobci ale je to 1000x lepší než ty Homemade ( vytvořené doma).
Fotka s asie. Tohle se prostě na home překážkách může stát. Tak vám přejeme, aby to nepotkalo právě vás nebo vaše nejbližší.
Například v Chomutově se podařilo čerpat dotaci a pár překážek od Unit Park Tech koupit, ale na tak velký vlek, který několik let měl závady tak jako letos je to malé množství. Ale zajímavé je že za 10 let používání překážek jsou náklady na servis 0 Kč, zatímco ty home made stojí každé 2 roky velkou investici a za 10 let vyjdou mnohem dráž ně nákup celo-plastových.
Určitě nejlepším výrobcem je německá společnost UNIT-PARKTECH , která je nejstarší na trhu a má nejvíce instalací na světě. Jsou to právě oni kdo celý ten vývoj a přínos pro wakeboarding drží pevně v rukou. Jejich produkty jsou ty nejodvážnější a vyhledávané po celém světě. Jsou dokonce vynálezcem SURFPOOL což je plovoucí plastová konstrukce s výkonnými čerpadly a plochou která vytváří statickou vlnu. Těchto zařízení je po světě již kolem 20 ks i přes to že stojí kolem 1 milionu eur. Společnosti Wake Pro a Shape obstacle se za svoje produkty nemusí vůbec stydět. Konkurují především cenou i když jejich nabídka typů překážek je menší.
Ale vraťmě se k informaci od Wakemasters a důvod k oslavám je na místě a pevně doufáme, ž
e toto spojení dvou wake značek na českém trhu bude mít za následek příval celoplastů do wakeparků pro naši zábavu. Na základě této zprávy předpokládáme, že se první kousky objeví v Mnichovo Hradišti na “Veselém vleku” kde je oficiální test centrum Wakemaster a zároveň stávající překážky v MH byli dost žalostné. Takže doufáme, že budeme pozváni na testování :).
Společnost Wakemarster teď tedy informovala o jejich novince:
“Překážky SHAPE Obtacles ve výhradním zastoupení WAKEMASTER.
Spojili jsme síly s výrobcem překážek pro wakeboarding SHAPE OBTACLES a stali jsme se výhradními zástupci jejich produktů
pro Českou republiku.”