Sunset Cable Park

Brazílie, země karnevalů, samby, nekonečných pláží a hlubokých pralesů. Země, kde jsou k vidění nevídané barvy, kde se každý narodil jako tanečník, kde místo tepu lidem v těle pulzuje hudba a samozřejmě země, kde si našel své místo i wakeboarding! Přes půlku zeměkoule získal wakemag.net exkluzivní rozhovor s manažerem nového Sunset cable parku, jehož výstavba právě probíhá, Átilou Pratou!

Ahoj Atilo! Jak se máš? Jsi manažerem nového Sunset cable parku v Brazílii, můžeš nám trochu přiblížit wakeboardovou scénu právě v Brazílii? Kdy tam nastal big boom wakeboardingu a kolik aktivních jezdců tam asi je?

Ahoj, mám se skvěle, co vy? Vodní sporty mají v Brazílii dlouhou historii, je to hlavně díky teplému podnebí, které v Brazílii celoročně panuje. Můžeš tu najít spousty sportovců, co praktikují vodní sporty a konkrétně wakeboardistů je v tuhle chvíli v Brazílii okolo 5.000.

Zpočátku byl v Brazílii znán jenom wakeboarding za lodí, ale počet zájemců se stále zvětšoval a začaly se budovat vleky. V dnešní době máme tolik materiálů a vybavení jako nikdy v minulosti. Tento sport se stává více a víc populárním, hlavně tam, kde mají lidé snadný přístup k jezerům a řekám.

Bohužel v tuhle chvíli není moc národních soutěží a to má vliv na celu wakeovou kulturu a počet PRO riderů.

Kolik parků v Brazílii je?

Máme Naga Cbale Park, který se nachází v Sao Paulo ve městě Jaguariuna. V parku je jedno velké jezero s pětisloupým vlekem a dvě malá pro začátečníky, kde jsou dvousloupé vleky. Hlavní jezero má okolo 11 překážek včetně kickerů a railů pro všechny úrovně jezdců. Dvě menší jezera překážky nemají.

Díky zahraničním technologiím budeme druhý pětisloupý vlek v Brazílii. Avšak od té doby, co se sestavují dvousloupé vleky a jejich provoz si vyžaduje méně technické náročnosti a inženýrství, vzniklo dalších deset jezer s dvousloupým systémem.

 sunset-3-2

Proč jste se rozhodli vybudovat další park?

S myšlenkou a celým projektem přišel Mateus Olivera. Mateus se narodil a vyrůstal ve městě, které leželo na řece, a kde se hodně wakeovalo. Stal se závislý na boardových sportech ať už šlo o skateboard, surf nebo snowaboard. Se zájmem, který rostl o wakeboarding se začala v Mateusove hlavě rodit myšlenka o vybudování cable parku, nejen pro ještě zvýšení popularity wakeboardingu, ale chtěl nabídnout lidem zdravý životní styl a místo, kde mohou být v kontaktu s matkou přírodou a přitom pocítit adrenalin v těle.

Kde se Sunset cable park nachází?

Sunset se nachází v Goianii, hlavním městě Goias state. Je situován pouze 15 minut od centra nočního života a pouze 25 minut od letiště.  

Jaké jsou technické specifikace parku?

Všechny jezera byla naplánovaná a ztvárněná podle inženýrů z Rixen Cable Way. Věže a celá technologie jsou taky od Rixenu. Jezero o celé jeho rozloze zahrnuje pět věží a 12 překážek. Park bude mít bi level jezero se šesti typy railů a dvěma rampami a v druhém jezeru bude pouze dvousloupý vlek.

IMG_5009Co je na sunset cable parku speciální a odlišuje ho od ostatních?

Nabízíme kompletní zařízení. Restaurace s otevřenou střechou, s jídlem a pitím té nejlepší kvality, zajistí ty nejlepší momenty během večera. U restaurace se bude nacházet místo na odpočinek, bazén, kde budou i gauče a lehátka na opalování, vířivka a bowl pro skateboarding.

V roce 2016 se pak Cable Park rozroste ještě o hotel, zajištující to nejlepší pohodlí pro jezdce. Myšlenka je nabídnout jezdcům všech kategorií vše, co potřebují k tomu, aby cítili adrenalin úžasné jízdy stejně tak, jako si užili skvělé jídlo a relax v našich klimatických podmínkách, které slibují více než 90% slunečních dní během celého roku.

Je park určený spíš pro začátečníky, nebo pro profesionály?

Hlavní jezero se skládá z pěti sloupů a je zde i okruh pro začátečníky. Okruh pro začátečníky jim zaručí bezpečné začátky a okruh pro profesionály dá všem prostor pro zlepšení techniky jízdy a triků. Bi level je speciálně vytvořen pro středně pokročilé a zdatné jezdce.

Bude v areálu pujčovna, obchod nebo wake škola?

Sunset cable park chce podpořit jezdce všech úrovní. Vybavení určené pro zábavu a bezpečnou jízdu bude dostupné k zapůjčení i ke koupi v našem plně vybaveném Wake Storu. Wake park bude mít i školu wakeboardingu pro začátečníky i zkušenější jezdce. Mohou si vybrat mezi skupinovou nebo individuální výukou.

Jaké bude jednodenní jízdné a celosezónní?

Ještě nemáme stanovené finální ceny. Ale chceme, aby ceny byly přijatelné pro jezdce a všechny milovníky tohoto sportu, tak aby si užili všechno, co park bude nabízet. Můžeme zvážit speciální slevu pro čtenáře wakemag! 🙂

V nabídce bude hodinové, denní a celoroční jízdné.

bilevel-nov

Kdo se podílel na sestavování set upu?

Máme inženýry pracující na správné technické konstrukci set upu a PRO ridera, který dělá se up překážek. Ve výsledku budou tři skoky a 9 railů.

Park bude otevřen po celý rok, nebo jen v letní sezóně?

Park bude otevřen během celého roku, od úterka do neděle. Jak už jsem zmínil, nacházíme se v tropických podmínkách, kde máme pouze několik týdnů lehkou zimu ( v červenci se teploty pohybují okolo 18° C, pozn.red.)

Čeští wakeaři cestují hodně po světe v lovu za nejlepším spotem. Co jim může nabídnout sunset cable park, a proč by ho měli navštívit?

Park bude místem pro lidi, kteří hledají příjemnou atmosféru a komfort při rodinném obědě, místo pro zábavné odpoledne s dětmi, místo pro relaxaci v podvečer a samozřejmě místo, plné adrenalinu, kde lez posunout svůj level ježdění o stupeň výš.

Park se nachází ve městě, které je známé pro své tradiční párty, a kde je horké počasí během celého roku. Turisté si mohou užít krásu toho, co nám připravila matka příroda jako například Chapada Dos Veaderiros, jedinečné místo s vodopády, krystalově čistou vodu a turistickými stezkami. Park se nachází taky pouhou hodinu od Caldas Novas, město které známe svými přírodními termálními lázněmi.

A kdy že se můžeme těšit na velký opening?

Další Brazilské léto v listopadu. Opening bude týden před oficiálním startem léta a to poslední týden v Listopadu.