Surf arena opening

V pátek 29.ledna proběhla v pražských Letňanech otvíračka Surf arény a kromě úřadujících mistrů bodyboardingu a indoor surfingu u toho nechyběl ani wakemag.net! Ale od začátku…

Tady se podívejte na VIDEO z otevíračky.

Surf Arena Praha from wakemag on Vimeo.

 

Myšlenka o umělé vlně se na světě objevila již v 80. letech dvacátého století. Přišel s ní Tom Lochtefeld a společně s partičkou Kelly Slater, Terje Haakonsen a Tony Hawk se snažili přijít na systém, jak nejefektivněji simulovat mořskou vlnu, a vytvořit tak dokonalý trenažér. První flow wave systém byl vystavěn v Texasu roku 1991 a během několika let se dostal do několika hudbeních klipů a do scénářů Hollywoodských filmů a tím si získal popularitu po celém světě. Partička dala dohromady i přenosný Flow Barrel a začala s ním objíždět celý svět a pořádat první mistrovství. A lidi to začalo bavit.

Od té doby bylo ve světě vybudováno spoustu “umělých vln”, vznikla oficiální asociace sdružující všechny nadšence umělých vln a začaly se konat šampionáty v disciplínách jako je Flowbarell, Bodyboarding nebo Indoor surfing. Vloni se světový šampionát už poněkolikáté konal v Arabských emirátech v Abu Dhabí.

[sc:ad1]

Ale zpět k naší české vlně! Jak to vlastně funguje?

“Technicky se jedná o oběh vodního proudu, kdy turbíny poháněné elektrickou energií vytváří konstantní vodní proud proudící po vytvarovaném měkkém povrchu.”

_DS09286-2

Na vlně (která vlastně vlnou není) předvedli v pátek skvělou show kluci Tim van Dartmont z Holandska, který je Mistr Evropy v indoor surfingu a Sam Powell z Anglie, který je Mistr Evropy v bodyboardingu. Oba mistry jsme odchytli na kus řeči a dozvěděli se, že ač se to pro oko laika nezdá, každá vlna má své specifika a jezdec si ji musí nejdřív “osahat” než se pustí do technicky složitějších triků.

_DS09283-2

Kromě exhibice byla na místě i tisková konference plná kravat a podpatků, luxusní raut a otevřený bar. Na tiskovce hovořil o celé stavbě autor projektu a jeden z investorů Juraj Sonlajtner. Nenechal se vykolejit ani otázkami na finance a otevřeně přiznal, že celá stavba vyšla na něco málo přes 50 miliónů.

_DS09221-2

Stavba není koncipovaná striktně jako sportoviště, ale naopak, spojuje to nejlepší ze sportu a zábavy. Součástí prostoru, ve kterém se nachází “vlna” je i plný bar, pódium, obrovské projekční plátno a prostory přímo vybízející k zábavě ať už hudebního, či jiného kulturního rázu. Návštěvník se tak může těšit na srandu v podobě hodinového ježdění na surfu a pak pořádně zapařit z druhé strany plexi skla. Takže jediné, co chybí k dokonalé imitaci surfového ráje je sluníčko! Voda, párty a drinky, to vše už čeká v Letňanech!_DS09313-2

Celá tahle sranda vyjde na 1790 kaček na hoďku pro jednoho. Na vlně jste ve skupině max 12 lidí a začíná se na boadyboardu a pokračuje na surf. Rezervace je možná online přímo na webu surf areny.

Více info a komplet reportáž z akce bude již brzy ke shlédnutí na našem webu! Takže stay tuned!

Fotogalerie od Jiřího Faixe  ZDE