Test: BOARDECK

boardeck.png

Dostali jsme od Ondry z BOARDECK (výrobce českých kite desek) desku s tím abychom jí vyzkoušeli. Říkáme: vy děláte wake desky? Ondra řekl, že dělají kite, ale že má pro nás Wake desku a aby jsme jí posoudili…. Kluci z BREAK A LEG (kteří s námi uzavřeli čertovskou dohodu n testování prken) Měli před sebou dost náročný ukol. Po PRO modelech, které jezdí otestovat něco co na vodě ješrtě ani nebylo….

Dne 10.8.14 jsme testovali wakeboard značky Boardeck. Co se musí v prvé řadě říct, že prkno na první pohled vypadá velmi dobře tato firma rozhodně nebude mít problém s designem. Viděli jsme tedy zatím jen jedno prkno, ale i tak věřím, že design bude jejich silná stránka. Desku jsme ohodnotili hvězdičkami. 5 hvězdiček znamená TOP hodnocení.

a1sx2_Thumbnail1_boardeck2.pnga1sx2_Thumbnail1_board4.pnga1sx2_Thumbnail1_board3.png

Tvrdost – vývojáři zvolili dobrou tvrdost tak, že prkno je velmi pružné, bohužel pružnost a tvrdost desky je po celé její délce stejná, což při běžné jízdě není moc příjemné. Doporučovali bychom dát tvrdší střed.

Skluznice – je asi největší problém celého prkna. Nevím přesně z jaké materiálu je skluznice tvořena, ale na překážkách klouže až moc tak, že člověk téměř neudrží balanc a má tendenci předjíždět lano, jak rychle deska klouže. Co se týče kvality skluznice tak bohužel asi moc nevydrží, už po šesti přejetých překážkách bylo vidět velké opotřebení a vcelku hluboké rýhy.

Tvar – je velmi podobný kitovým deskám tzn. velmi široký nose a tail což při ostrých zatáčkách dělalo neplechu a deska se tak stává neobratná a neohrabaná.

Hmotnost – deska je velmi lehká a když se člověk upne do vázání cítí, že je dokonale spojen.Design – je velmi atraktivní a zároveň jednoduchý. Hlavně pro firmu Boardeck není problém udělat design na míru zákazníkovi.