The 2014 Wake Awards

HARLEYSLIDER.jpg

Letos se již po jedenácté uskutečnila prestižní wakeboardová akce, na kterou se sjeli nejlepší jezdci, fotografové, filmoví tvůrci, fanoušci a novináři z celého světa. Wake Awards 2014. 365 dní wakeboardingu, dřiny, posouvání hranic nemožného a překonávání sama sebe.  Skupina těch nejlepších z nejlepších dorazila na Floridu, kde mimo udílení wakeboardových cen proběhlo SurfExpo, volba miss wakeboard a samozřejmě i mega párty.

 

Výsledky letošního ročníku:

 

Nejlepší žena na wakeboardu

Meagan Ethell – Další svěřenkyně jednoho z nejlepších trenérů Mikea Ferraro, která po čtyřech letech vystřídala na trůnu Amber Wing. Ačkoli se svět ženského wakeboardingu točí jen okolo mála jmen, i tak Meagan překvapila a letos se ukázala jako nedotknutelnou ve své kategorii za lodí.

Nejlepší parkový jezdec

Daniel Grant – Do letošního roku byl Daniel jeden z mnoha dobrých jezdců, ale po tom, co vystřihl neuvěřitelný part ve filmu od Andyho Kolba The Debut, už nikdo nepochyboval o tom, že Daniel není dobrý, ale jeden z nejlepších, ne li dokonce nejlepší jezdec. Letošní rok navštívil snad všechny parky světa (a všichni nad tím doteď kroutí hlavou a nazývají ho bláznem), vyhrál všechny závody kterých se zúčastnil a všem dokázal, že se všichni ještě musíme v parku hodně co učit. 

Nelepší rail jezdec

Graeme Burress – Na wakeboardové scéně není tak dlouho, ale dokázal se dostat již na tolik obálek časopisů, jako málokterý jezdec vůbec. Stejně jako Daniel i Graeme navštívil parky po celém světe a svým stylem jízdy si zasloužil cenu o nejlepšího rail jezdce. O tomhle jméně rozhodně ještě uslyšíme.

Fotograf roku

Bryan Soderlind – Jeho revírem je Orlando, jeho fotky jsou jedinečně, pro jeho fotky teď lidi trhají ruce.

Nejlepší video part wakeskate

Andrew Pastura – Human rocket

Nejlepší video part wakeboard

Chris Abadie – Drop the gun

Nejlepší video na webu

JD Webb – Another One Down

Nejlepší wakeskater

Andrew Pastura – Jako první během existence Wake Awards se stal ve wakeskate již trojnásobným vítězem kategorie. A není se čemu divit. Tenhle týpek jezdí na maximum a společně se svým bratrem tvoří neporazitelný tým, který nemá ve světe konkurenci.

Industry Icon

Herb O´Brien – Průkopník technologie, inovace a designu wakeboardu, který posunul sport tam kde je dnes. Před dvěma lety podlehl zdravotním potížím a cenu za něj převzal jeho dlouholetý přítel a milovník wakeboardu Paul.

Nejlepší video

Drop the gun – Jedna z nejtěžších kategorií na určení vítěze, ale po dlouhé diskuzi si cenu nakonec odnesli Andrew Adams, Davis Griffin a Chris Abadie za jejich film Drop the gun. 

Nejlepší wakeboardista

Harley Clifford – Nezastavitelný jezdec a letošní vítěz MaterCraft Pro Tour a King of Wake. Šílenosti které dělá nemají konců a v tuhle chvíli určitě někde zas zabíjí.

Trik roku wakeskate

Ben Horan – Varial heel

Trik roku wakeboard

Brad Smeele – Indy double tantrum to blind