Vášeň jménem SHRED

Partička SHREDTOWN zveřejnila na svém webu článek od jejich kamaráda, který popisuje pocity asi nás všech, co tak milujeme adrenalin, sport a vše, co se týká subkultury ať už wejkařů, skejťáku  nebo snowboarďáků. Za mě je to rozhodně zajímavý čtení a snad se taky začtete, tak jako my v redakci. A zamyslíte se, co shred znamená pro vás.

Naše životy, to je dar, kámo. Moct shredit. To je dar. Pamatujete si vůbec, co nebo kdo vás ke shredování přivedl? Já popravdě ne, protože jsem skejtoval a wejkoval už nějakou dobu a nevěděl jsem, nebo spíš ani neřešil, co shreding opravdu znamená. A nechápal jsem to několik let….

Shredování je pojem, který by se neměl brát na lehkou váhu. Chápu, že shred se mezi kámošema bere spíš jako, volééé dělej, zabij to! Ale ve skutečnosti shred má mnohem hlubší význam. Věřím, že tohle slovo může mít pro každého jiný význam, a že shred je slovo, kterým lze popsat životní styl. Zkuste si to představit. Život bez shredu, bez skejtu, bez wejku, bez sněhu…. kdo bychom byli? Pro co bychom žili, co by nás hnalo dál a nutilo překonávat sami sebe? O čem bychom přemýšleli? Co bychom se snažili dělat s našimi životy?

Je možná hloupý přemýšlet o tom, jak moc shred ovlivnil naše životy, popravdě kámo, o čem bychom se bavili, když ne o naší vášni, o shredování…. akorát o tom, jak se snažíme vydělat ty po*raný peníze? A na co? Co bychom s nimi dělali? Koupili si velký dům a rychlý auto? Myslím si, že shredování nám nabízí pohled na věc jinou perspektivou, například uvědomění si, že ty nejlepší věci v životě není tak složité získat, když po tom toužíš z dobrého důvodu. Myslím,  že je prostě skvělé když víme, co nás naplňuje, a co nás dělá šťastnými. Nám to k životu stačí, naučili jsme se naše životy vést tímto směrem, i když na nás lidé mohou koukat jako na hlupáky nebo vyvržence, protože prostě nevyděláváme hodně peněz, který jak je vidno, se stali nejdůležitější věci v moderní společnosti. Já nevím, jestli to tak opravdu je, nebo ne. To, co se snažím říct je, že máme fakt štěstí, že existuje něco jako shred. Mám pocit, že ostatní nic takového nemají a ženou se jenom za tučnou výplatou nehledě, jak moc na hovno a náročná ta práce je. Měli bychom se zamyslet nad tím, že jsme jenom lidi na malý planetce Země, a že bychom měli dělat věci, které milujeme. Shred je pro mě fakt tou nejlepší věci v životě, můžeme nad ním přemýšlet hodiny a dny, diskutovat  a chceme shredovat každou volnou chvíli. Je to prostě součást nás samotných. Máme to, co málokdo. Vášeň, něco, co milujeme, o co usilujeme, něco, co prostě nechceme měnit.

Shredime pro život.

Měli bychom být všichni vděční za shred v našem životě a děkovat bohu, že máme něco, co nás tak baví. Život je krátký, všichni se dostaneme do bodu, kdy umřeme a všichni máme úžasné životy (speciálně my, shredeři). Pojďme žít každý den na plno a nikdy se neohlížet. Buďme věrní tomu, co milujeme a nepodlehněme žádným sr*čkám. Bylo nám dáno spoustu darů, měli bychom být vděční, máme fakt hodně, tak žij podle toho brácho! Shreduj jak můžeš, je to dar. Máme jenom jeden život brácho, jenom jeden. A my víme, co s ním. Budeme shredit, dokud neumřeme. Proč bychom měli dělat něco jiného?

2fc0fe76b98a4b83cef989f2848ed97f