Wake Fighters 2015 Lublin

V pátek ráno jsme sbalili těrlické cajky a vyrazili na 500km dlouhou štreku, směr východopolský wake park Lublin Reland, ten se stal 4. 7. 2015 dějištěm mezinárodního závodu ve wakeboardingu a wakeskatingu WAKE FIGHTERS 2015. Tamtéž se vydalo jedno auto s riders ze Stráže.

Tradičně se WAKE FIGHTERS účastní čeští riders a rozhodčí. V open men startovali Patrik Hanes a Tomáš Buček, open ladies Aneta Hanesová, U15 Jan Bartoň a ve wakeskate jeli Ondřej Chládek a Patrik Hanes. Po želízku v ohni měli ještě Francouzi a Bělorusi. Domácích riders bylo poskrovnu, protože se v ten samý den jeli v Polsku celkem čtyři závody. Poláci mají šest velkých vleků, přes čtyřicet dvousloupých spotů a v hojném počtu jezdí za člunem, open men polského poháru prý jezdí až čtyřicet jezdců. Celkovým počtem závodníků se WAKE FIGHTERS podobal 1. kolu českého poháru na Merkuru. Rozhodovali Michal Fuko Pokorný, Dmitry Uzki z Běloruska a Lukáš Buro Bystroň.

Lublinský wakepark má výborné zázemí, restauraci s velmi chutnou kuchyní i pivem a hlavně vysoký vlek, který není žádná žvýkačka a dokáže vás vytáhnout hodně vysoko. Na vodě mají 3x kicker, rouru a funbox. Tohle vše zastřešuje pohodová domácí atmosféra a skvělá šéfová. God bless Ela. ☺ Závod se jel jednokolovou rozjížďkou, ve které se jezdci seřadili pro následné dvoukolové finále. Postupovali všichni. Finále začalo sympatickou vložkou, závodem dvou šestiletých mrňat. Malý Danilewicz se hecnul a dal poprvé ollie z kickru.

11713929_1003874162965655_8059239615394601425_o

Následovalo finále U15, do kterého nastupoval Honza Bartoň z první kvalifikační pozice. V prvním kole nevyužil možnosti přerušit a opakovat kolo kvůli vlnám způsobeným průjezdem člunu, které ho při nájezdu do S-bendu rozhodily a poslaly pod hladinu. Ve druhém kole zajel plusový transfer na funboxu, pěknou kryptu, pak ale přišly mínusové triky S-bend a railey, ollie na kickru a ollie on 5050 na rouře, čímž o chlup zajel třetího bělorusa Uzkiho. Zlato bral za parádní jízdu domácí rider Gawron.

Ve wakeskate bylo úctyhodných osm riders, včetně v konečném pořadí třetího Francouze Alexe.  Ondra piškot Chládek zajel svojí klasickou jízdu, která mu stačila na druhou příčku za vítězným Patrikem Hanesem, který dal mimo jiné kickflip a celou jízdu zabil krásným pop shuvit. Z domácích se povedly jízdy jen Czerniecovi a Ciegelskému, ostatní se utopili cestou.

V open ladies brala první místo polka Grabowská, která těsně zajela lepší kompozicí jízdy, vítězku kvalifikace Jaworskou. Naše Aneta Hanesová v obou finálových jízdách spadla a skončila na posledním čtvrtém místě.

11703504_1003874519632286_2510513723120771278_o

Pak přišla na řadu královská kategorie open men ve které startovalo sedm riders. Největším favoritem byl Mateusz Wawrzyniak, který v tréninku dával např. nádherné 313, málo vídané TS crow mobe z vody a další vysoké a precizně provedené motanice. K jeho smůle v obou finálových kolech spadl a bylo po favoritovi. Životního úspěchu dosáhla mladá puška z Těrlicka, Tomáš Buček. Ve své bezchybné druhé jízdě ukázal na funboxu transfer nose grab,BS 180 to blind, z vody railey, blind judge, back roll a na kickrech tantrum to blind a BS 180 to blind, všechny triky zajel ukázkově vysoké a čisté, za což vybojoval čtvrté místo. O první tři místa se strhla wakeboardová bitva evropského formátu. Hlavy rozhodčím i divákům motali domácí borci David Balas, Filip Czerniec a Patrik Hanes ze
Stráže. Czerniec se po prvních jízdách ujal těsného vedení za front to blind, kgb, mobe, 900 na kickru.  Hanes  ve druhém kole zajel S-bend to blind, mobe, 313, TS roll to blind a 540 to blind na kickru. Balas krásné volcan, mobe, 540 z kickru a největší šupu jménem 90210. Oba měli lepší druhou jízdu. Czerniec ve druhém kole vylepšil kompozici přidal ještě 313, ale na kickru spadl. Funbox i rouru měli všichni tři podobnou, všichni tři jeli ve velkém stylu. O vítězi nakonec rozhodla ukázková kompozice
Patrika Hanese, druhé místo Filip Czerniec, třetí David Balas.Pak už jen pár piv, vyčůrat a spát.

Výsledky WAKE FIGHTERS 2015:

Open Men

1. HANES PATRIK
2. CZERNIEC FILIP
3. BALAS DAWID
4.TOMÁŠ BUČEK
5.PRZEMEK KUC
6.MATEUSZ WAWRZYNIAK
7.RAFAEL AMBROZIEWICZ

Open Ladies

1. NATALIA GRABOWSKA
2. ANIA JAWORSKA
3. OLA VON ENGEL
4. ANETA HANESOVÁ

U15

1. PATRIK GAWRON
2. JAN BARTOŇ
3. PAUL UZKI
4. MICHAL SAWULSKI

Wakeskate

1. PATRIK HANES
2. ONDŘEJ CHLÁDEK
3. ALEX
4. FILIP CZERNIEC
5. KUBA CIEGELSKI
6. WOJCIECH RYBICKY
7. MATEUSZ WAWRZYNIAK
8. JEDKER

Autor: Lukáš Buro Bystroň