WAKE OF STEEL 2016: Grant potřetí vítězem!

daniel-grant-2016-nicht-der-einzige-top-youngsterTento víkend bylo naprosto nádherné počasí a mimo české a slovenské akce, na které jsme vás zvali v našem infoservisu, se v rakouském Linzu odjel další ročník Red Bull Wake of Steel.

Po třetí po sobě tuto akci vyhrál Harbourmaster Daniel Grant! Máme pro vás video!

 

Wake of Steel je naprosto jedinečný koncept soutěže. Ze staré nákladní lodi se vytvoří unikátní překážka. Ta sestává ze 150 metrů dlouhého bazénu, nájezdové rampy o délce 30 metrů, dvou kickerů a vše zakončuje 20 metrová trubka. Abychom byli přesní, na druhé straně je umístěná ještě 12 metrová ocelová slajdka. Je to hodně? No tak ještě vezměte v potaz, že výška od vodní hladiny je až 4,5 metrů.

Do soutěže bylo přihlášených 18 nejlepších světových jezdců, kteří jsou na začátku rozděleni do dvou skupin, z nichž vždy postoupí pět nejlepších do dalších jízd. Ti top jezdci se pak společně dostali do superfinále, z něhož se rozhodovalo o nejlepším z nejlepších. Mezi pozvanými jezdci nechyběla jména jako Dominik Gührs, James Windsor, Philipp Turba nebo třeba domácí zabiják Timo Kapl.

holt-sich-dom-hernler-den-zweiten-titelV superfinále dlouho figuroval na prvním místě Julien Cohen, který postupoval do druhé jízdy jako jasný leader. Vydrželo mu to ovšem pouze do chvíle, než Daniel Grant nabombil svou druhou jízdu a jasně se vykatapultoval na první pozici. Hned po něm jel Nico von Lerchenfeld a taky neskutečně zabil, a tak Julianovi zůstala třetí pozice. A v tomto pořadí i závod skončil.

Daniel Grant tak vyhrál už po třetí za sebou a očividně ho železem v Thajsku i krmí, protože na něm dokáže neskutečné věci. Sám po soutěži řekl následující:

“Last year things didn’t go too well for me, which is why I’m super happy that this year I came out on top again. Linz just knows how to put on a show and Red Bull Wake of Steel is one of the most unique events out there. I’d love to be back next year for sure.”

Výsledky:

1. Daniel Grant (THA) 91,00 bodů
2. Ben LeClair (CAN) 87.00 bodů
3. James Windsor (AUS) 76,30 bodů
4. Julian Cohen (USA) 64,00 bodů
5. Szebsztian Szolath (HUN) 60,70 bodů

A tady pro Vás máme z této parádní akce video: