WakeDuel 2023


Kdysi krásný sen  RED BULL WAKEDUEL se stal wakeboardovým závodem nejvyšších standardů. Drží si krok s nejlepšími mistrovstvími na světě a některými aspekty je dokonce překonává.

Více než jeden sportovec nazval tuto soutěž nejvzrušující událostí roku – a není těžké pochopit proč. Je zde skvělá sestava s nejlepšími jezdci světa, množství dech beroucích soubojů, příležitost objevovat nové talenty, fantastická lokalita, známá jako 313 CABLE PARK, a samozřejmě legendární večírky a noční život.

I kvalifikace RED BULL WAKEDUEL vypadá jako solidní mezinárodní mistrovství, takže co je ještě možné říct o finálové události? Takže neztrácejte čas a registrujte se – jako vždy je počet účastníků omezený. Poté si prokácejte cestu kvalifikacemi a bojujete  s nejlepšími jezdci světa.

CENY 🥇 1. místo: 3 000 € 🥈 2. místo: 2 000 € 🥉 3. místo: 1 000 €

Ale to není vše! MYSTIC BOARDING přidává a ocení dva vynikající jezdce za jejich “Nejlepší trik”. Každý jezdec obdrží finanční odměnu ve výši 500 €! 🏄‍♂️

LiveStream přímo od pořadatele závodu bude avizován za pár dní. Takže sledujte sociální sítě a především YouTube a Instagram kde se včas ukáže bude ho sdílet  hodně magazínů a jezdců.  A my také.

Celá událost  začíná 8.června v 15:00 a končí 10. června někdy nad ránem. Ale to už se závodí spíš na baru.

Kvalifikace
Kvalifikace soutěže se koná ve 313 CABLE PARK 8. června.
Kvalifikační událost a trénink probíhají od 4. června do 8. června. Účast je povinná pouze v kvalifikaci, 8. června.
Může se zúčastnit kdokoli od 16 let.
Účast je zdarma.
Existují dvě skupiny: muži a ženy.
Během kvalifikace jezdí účastníci ve skupinách. Sportovci jsou hodnoceni body.
Registrace je povinná do 29. května.
Počet účastníků je omezený: 60 mužů a 30 žen.
Po kvalifikaci postoupí do finále 16 mužů a 8 žen.
Aby se rozvíjela a podporovala kultura wakeboardingu v Litvě, dostanou silní místní sportovci, kteří se neúspěšně kvalifikují, další šanci zúčastnit se finále RED BULL WAKEDUEL a vyzkoušet si souboj proti nejlepším sportovcům na světě. Během dodatečného kola pouze pro Litevce postoupí 2 nejlepší muži a 1 nejlepší žena do finále.
Speciální pozvánky na letošní kvalifikaci budou odeslány účastníkům finále z roku 2022, kteří neuspěli v první fázi finále a obsadili místa TOP17-32 v kategorii mužů a TOP9-16 v kategorii žen. Tyto pozvánky zajišťují bezplatné ubytování, stravování a jízdu v parku po celou dobu události od 4. června do 11. června.

 

Proces kvalifikace mužů
Mužští účastníci kvalifikace budou rozděleni do 7 skupin po 8 jezdcích. Čtyři nejsilnější sportovci z každé skupiny, kteří získají nejvíce bodů, postoupí do druhé fáze. Ve druhé fázi budou vytvořeny 7 nových skupin po 4 jezdcích. Dva nejsilnější jezdci z každé skupiny, kteří získají nejvíce bodů, postoupí do finále.

V každé fázi jezdcových skupin jezdcové pojedou dvakrát, jednu jízdu každou.
Rozhodčí budou udělovat samostatné body za tyto dvě jízdy. Jízda začíná za překážkami a končí trikem na kickeru.
Do turnajové tabulky je zahrnuta pouze jedna jízda jezdce, která je hodnocena vyšším počtem bodů od rozhodčích.

Po vybrání nejlepších 14 mužů je hlavní kvalifikace přerušena a všichni jezdci postupují do finále.
V den soutěže se po stanovení konečného počtu účastníků v kvalifikaci může změnit velikost vytvořených skupin. Počet jezdců, kteří postoupí do další fáze, však zůstane stejný. Účastníci budou informováni o všech nepředvídaných změnách během setkání jezdců s rozhodčími před soutěží.

Proces kvalifikace žen
Ženské účastnice kvalifikace budou rozděleny do 3 skupin po 8 jezdkyních. Čtyři nejsilnější sportovkyně z každé skupiny, které získají nejvíce bodů, postoupí do druhé fáze.
Ve druhé fázi budou vytvořeny 3 nové skupiny, každá sestávající ze 4 jezdkyň. Dvě nejsilnější jezdkyně z každé skupiny, které získají nejvíce bodů, postoupí do finálové události.
Zbývající účastnice druhé fáze postoupí do fáze LCQ (poslední šance). Nejsilnější jezdkyně, která získá nejvíce bodů, postoupí do finále.
V první fázi jezdkyně pojedou dvakrát, jednu jízdu každou. Ve fázi LCQ jednou, jednu jízdu každou.
Rozhodčí budou udělovat samostatné body všem jízdám. Jízda začíná za překážkami a končí trikem na kickeru.
Do turnajové tabulky je zahrnuta pouze jedna jízda jezdkyně, která je hodnocena vyšším počtem bodů od rozhodčích.

Po vybrání nejsilnějších 7 žen je hlavní kvalifikace přerušena a všichni jezdci postupují do finále.
V den soutěže se po stanovení konečného počtu účastnic v kvalifikaci může změnit velikost vytvořených skupin. Počet jezdkyň, které postoupí do další fáze, však zůstane stejný. Účastníci budou informováni o všech nepředvídaných změnách během setkání jezdkyň s rozhodčími před soutěží.

Druhá šance pro místní
Po kvalifikaci se uskuteční dodatečné kolo pro Litevce, jejichž vítězové postoupí do finále.
6 litevských mužských jezdců, kteří byli nejlepší v kvalifikaci, ale nebyli zařazeni mezi TOP14 v kvalifikaci, se zúčastní dodatečného kola.
3 litevské jezdkyně, které byly nejlepší v kvalifikaci, ale nebyly zařazeny mezi TOP7 v kvalifikaci, se zúčastní dodatečného kola.
Všechny jízdy místních jezdců budou hodnoceny za stejných podmínek jako během kvalifikace.
2 mužští jezdci a 1 jezdkyně, kteří získají nejvíce bodů, postoupí do finále.

 

Finále soutěže se koná ve 313 CABLE PARK 10. června.
Finálová událost a trénink probíhají od 9. června do 11. června. Účast je povinná pouze 10. června během finálové soutěže.
Výše cenového fondu (stejný pro muže i ženy) bude oznámena později.
Do finále postupuje 32 mužů a 16 žen: 24 jezdců (16 mužů a 8 žen) z kvalifikace 2023 a 24 jezdců (16 mužů a 8 žen), kteří uspěli ve 1. fázi finále soutěže v roce 2022. Budou přímo pozváni do finále letošního roku bez kvalifikace. Tyto pozvánky zajišťují bezplatné ubytování, stravování a jízdu v parku od 4. června do 11. června.
Ve finále budou jezdci soutěžit v soubojích jeden na jednoho.

Průběh finále
Před finálem si všichni jezdci losují svého soupeře. Vítězové kvalifikace si losují jména finalistů z minulého roku, kteří byli pozváni na letošní událost, a naopak.
Každý účastník souboje jede jednu jízdu dvakrát.
Jízda začíná za překážkami po kickerech a končí trikem z kickeru.
Jízda je rozdělena do tří zón, které jsou hodnoceny třemi různými rozhodčími.
Rozhodčí uděluje body oběma jízdám jezdce ve své zóně a zahrnuje výsledky nejlepšího pokusu do hodnotící tabulky.
Rozhodčí porovná nejlepší jízdy obou jezdců a uděluje hlas vítězi své zóny.
Jezdec, který obdrží více hlasů od rozhodčích, je prohlášen za vítěze souboje a postupuje do další fáze.
Vítězové soubojů soutěží s vítězi ostatních soubojů na základě principu vyřazování.
Vítěz posledního souboje získá 1. místo a poražený získá 2. místo.
Jezdci, kteří prohrají v semifinále, budou navíc soutěžit mezi sebou o 3. místo.
Vítězové mužské a ženské kategorie jsou vyhlášeni večer během slavnostního předávání cen.

Pozvánky na WildCard
Organizátoři soutěže mohou jezdci udělit speciální pozvánku, tzv. wildcard, která dává právo postoupit do finále bez kvalifikace.
Organizátoři soutěže mají právo udělovat wildcard pozvánky jezdcům, pokud účastníci finále předchozí soutěže, kteří získali pozvánky na finále tohoto roku, odmítnou v něm účastnit.
Po uzavřené diskusi komise organizátorů budou uděleny wildcard pozvánky: budou zohledněny různé faktory, jako je kariéra nebo pokrok jezdce, pověst a vliv na kulturu wakeboardu nebo nedávné úžasné představení. Pozvání může dostat mladá hvězda i zkušený jezdec soutěže. Rozhodnutí organizátorů soutěže jsou konečná a nezpochybnitelná.

Zde můžete sledovat průběžné výsledky. ( odkaz na stránky závodu)

 


LOŇSKÝ VÍTĚZ TRENT STUCKEY SE VRACÍ ZPĚT NA SCÉNU V ROCE 2023

Žhavá kandidátka na vítězku v ženské kategorii Claudia Pagnini závod nepojede kvůli zranění které se jí stalo před pár měsíci v Thai Wake Parku kdy při natáčení videa lodička s kameramanem najela moc blízko k překážce a Claudia ji trefila a zlomila si holení i lýtkovou kost. 🙁
Tady jsou vybráni Redbull jezdci, kteří jdou rovnou do závodu bez kvalifikace.

 

 

Za nás ještě doplníme, že kluci kteří vlastní wakepark 313 a pořádají WakeDuel jsou děsně fajn a ovládají v Litvě celý trh se všemi boardovými sporty. Když jsme se nimi poprvé potkali tak jejich outfit byl jak z filmu Pátý  Element. Jsou fakt dost napřed. Nejen v módě, ale především v tom co dělají.

Pokud se chcete naladit na letošní DUEL tak zde máte odkaz na celý záznam závodu z minulého roku.
A nebo kratší video Aftermovie

Kdyby jste se někdo rozhodl vyrazit autem tak vyrazte v čas. Je to celkem štreka. Cesta autem trvá cca 13 hodin a měří 1300 km.
313 – Cable Park  – mapa

Odkaz na Wake Duel z minulého roku 2022 

Zdroj: REDBULL.com
odkaz na oficiální web