Wakemaster Snow Jam 2016

O víkendu 5.března se v Abertamech jely první wake závody na sněhu na systému Wakemaster. Jedná se o jediný Wakemaster, který je v provozu v zimě a vyblbnout se na něm mohou jak snowboarďáci, lyžaři tak i bobisti! Počasí bylo krásné a sněhu dost na překážky i skoky! Zeptali jsme se vítěze mužské kategorie Murphyho Zacha, jak akce probíhala!

A co nám k tomu Murphy řekl?

Od pátečního rána až do večera jsme šejpovali park a skoro jsme přitom umřeli, protože toho lopatováni bylo trochu moc. Druhý den začal úplně stejně, naštěstí přijelo pár závodníků, kteří pomohli s úpravami parku. V mezičase už se začalo jezdit. Prakticky od rána byl trénink, ve kterém se ladila trať a forma. Závody proběhly ve formě free jamu. Na konci každý napsal trojici závodníků, která se mu zdála nejlepší.

IMG_8070

Park byl udělanej ve stylu Murphyho a Balgise, takže překážky velikosti čím větší, tím lepší. Ukázalo se, že  nikomu nedělaly velké problémy. Hlavně naše princezny tam sázely – polety z kikru transfer až do boardslidu a různé jiné slidy přes roof top.

IMG_8288

Chlapi se nenechali zahanbit a sázeli backroly flat trojky offaxis z kikru a dokonce i z roviny padali nějaké air tricky.

 Jednou z překážek byla half pipe na které se dalo vymyslet kupa triků, které na vodě neuděláte.
A jak to celé nakonec dopadlo?
Ženy
1. Monča Havránková
2. Áďa Cigániková
Muži
1. Marek Murphy Zach
2. Petr Balgis Balgar
3. Matěj Štěpánek
wakemaster_abertamy_37
Foto: Martin Šopf, Abertamy Winter park