WAKEOPRAVNA.CZ

Máte po sezóně poškozený wakeboard? Možná jen trochu? Nebo více? My vám pomůžeme.
Máme pro vás novou službu! Opravíme a připravíme vám wakeboard na příští skvělou sezónu.

Malá oprava – ABS hrana
Nejčastějším poškození bývá naražená hrana. Všechny parkové wakeboardy mají dnes ABS hranu. Tedya alespoň by ji mít měli. ABS hrana je plastový okraj široký cca 1 cm po obvodu wakeboardu, který slouží k drobným nárazům při jízdě na překážkách. Je to taková deformační zóna, která zabrání poškození těla wakeboardu. Kdyby tam ABS nebyla, každý náraz by šel přímo do těla wakeboardu a násladné praskliny, které 100% vznikají ve dřevě nebo kompozitních materiálech způsobí, že se jimi dostane do jádra voda a wakeboard se postupně začne rozlepovat a nafukovat. (možná znáte podobný jev u mobilních telefonů).
No a pak se wakeboard rozpadne nebo zlomí. A aby se tomu právě zabránilo, používá se jmenovaná ABS hrana. Ta absorbuje menší nárazy a zajistí, aby nevznikly praskliny. ABS hrana je vložena do wakeboardu tak, že z horní strany ji překrývá horní vrstva wakeboardu ( ta s grafikou kam se montuje vázání ) a spodní “grind base” neboli vrstva, která zabrání prodření wakeboardu a zlepší její vlastnosti a kluznost na překážkách. A právě při nějakém větším nárazu ze strany se ABS hrana zamáčkne ke středu prkna a může dojít k odtržení spodní vrstvy neboli skluznice. Toto patří mezi opravy malé. Postačí vám kvalitní lepidlo a titěrná práce přípravy očištění před lepením. A právě to lepidlo je klíč. Tohle umí jen pár lepidel. To aby to dále fungovalo i v teple, vodě a prohýbání desky.

Střední oprava
Tady se jedná už o zásah do těla wakeboardu. Většinou se jedná o kombinaci ABS a část těla. Tady je třeba doplnit trochu materiálu a celé zabezpečit před proniknutím vody do jádra. Na scénu přichází speciální lepidlo ( často více složkové), které doplní materiál a spojí se s tím původním. Po dokončení opravy je wakeboard stejný a jen na opraveném místě chybí původní grafika. Jízdní vlastnosti jsou z 99% původní. I zde se jedná především o opravy krajů wakeboardu. Při použití této opravy jen na skluznici se snižuje její původní funkčnost. Především pružnost. Stejným způsobem lze opravit i wakeboardy pro loď.

Velká oprava – poslední záchrana
Velké opravy jako třeba vytržený kus wakeboardu změní jízdní vlastnosti natolik, že desku není vhodné používat pro soutěžní jezdce (kdyby se tu někdo chtěl hádat, že to jde, tak jde jezdit na i desce od stolu, ale nikdo z jezdců z toho nebude nadšený). Pro tento druh oprav je třeba hodně materiálu a hodně brousit a tvarovat. Taková oprava je mnohem dražší a často se vyplatí pořídit si wakeboard nový. Je to na zváženou s ohledem na stáří wakeboardu.

Oprava insertů
Pokud se vám podaří vytrhnout insert (závitová díra pro uchycení vázání). I to lze stále ještě řešit. Opět jde o individuální posouzení před opravou. A je třeba mít původní nebo nový stejný insert. Pevnost je u většiny oprav vysoká.
Nedoporučujeme pro opravu systému 4UP FLEXBAR™

Jedna fotka stačí
Pošlete nám 1 fotku tak, aby bylo vidět jak je závada velká.
Posílat můžete na whatsapp (778500800) nebo emailem na info@wakemag.cz

Doprava
Pak k nám prkno pošlete, přivezete nebo se domluvíme na dopravě.
A po opravě ho doručíme zpět.
možnost, osobně nebo přepravní službou DPD,

Ceník
Malá oprava podle celkové délky závady po obvodu ABS. v případě více míst poškození, lze tyto místa sčítat. A to tak že je třeba počítat cca 1 cm na každé straně místa navíc.
do 3 cm …………. 399 Kč
do 6 cm …………..599 Kč
do 10 cm …………899 Kč

Střední oprava podle velikosti plochy poškození. (Platí i pro skluznici).
do  3 cm² …………..599 Kč
do  5 cm² ……………799 Kč
do 10 cm² ……………999 Kč

Oprava expres do 2 dnů je za příplatek 500 Kč z důvodů otevření balení lepidla jen pro jednu opravu.
Lepidla, která používáme jsou velmi drahá a proto opravujeme několik wakeboardů najednou, abych využili otevřené balení na maximum.

Velké opravy zadáváme specializovanému servisu na výrobu carbonových výrobků. Can se tam pohybuje okolo 2000 Kč za jednu opravu + doprava.

Opravy provádíme na adrese: Na Václavce 1202/10, 150 00 Praha 5.
pokud nejste místní lze zakázku vyřídit i pomocí přepravce.

Orientační ceník přepravy:
Cesta k nám i od nás:  300 Kč (přepravní společnost FOFR)
Pouze jedna cesta:  150 Kč (přepravní společnost FOFR)
Není to zadarmo, ale benzín a váš čas vyjde asi dráž.

Cena přepravní krabice
Máme k dispozici originální přepravní kartonové krabice na wakeboard.
Cena jedné krabice do velikosti 155 cm je 150 Kč.

Jak dlouho to trvá?
Opravy provádíme převážně v zimních měsících a taková oprava trvá 2-4 týdny podle domluvy se zákazníkem.

Záruka
Na opravu poskytujeme záruku proti proniknutí vody a samovolnému rozlepení jeden rok.
Nevztahuje se na opětovné nárazy nebo nadměrné užívání.

Jak postupovat?
1. Pro zjištění ceny předem nám na email info@wakemag.cz pošlete fotografii nebo více tak, aby jsme poznali rozsah opravy. My vám pošleme cenový odhad.
2. Pokud již cenu víte nebo nám věříte s cenou dle ceníku, pošlete nám adresu pro vyzvednutí wakeboardu. Společnost FOFR vyzvedává zakázky v čase kdy jste v práci, takže ideální nechat někde kde to lze naložit. Například v zaměstnání apod.
3. Zabalte wakeboard pro přepravce a vyčkejte na telefon. Jak správně zabalit wakeboard pro přepravu? Po naložení vás budeme informovat o přijetí wakeboardu v naší provozovně.
4. Po provedení opravy opravené místo nafotíme a pošleme společně s informacemi pro platbu za opravu a případně dopravu ( pouze pro opravy odesílané přepravní společností).
5. Potom už jen očekávejte od nás informaci o tom, kdy k vám zásilka dorazí.

Pokud máte nějaké další otázky, ptejte se na tel čísle: 778500800 nebo na 724868005‬ a nebo na emailu info@wakemag.cz

https://youtube.com/shorts/acSM4frt_xE